УПЦ МП знов блокує доступ комісії заповідника “Києво-Печерська лавра” до корпусів, що належать державі

УПЦ МП знов блокує доступ комісії заповідника “Києво-Печерська лавра” до корпусів, що належать державі

Уповноважена комісія Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” знов не змогла опечатати декілька корпусів Нижньої лаври, що належать державі, а раніше ними користувався чоловічий монастир в підпорядкуванні УПЦ МП. Діяльність комісії було заблоковано, а доступ до приміщень – перекрито. Напередодні суд визнав повернення державі належного їй майна законною, а монастир подав апеляцію.

Про це KВ дізналася з повідомлення, яке зробив Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” у Facebook.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Сьогодні, 10 серпня, комісія Заповідника продовжила свою роботу із повернення корпусів Нижньої лаври у власність держави. 

Планувалось опечатати 4 корпуси, що не задіяні в релігійній діяльності і, фактично, використовуються як готелі: № 54, № 57, № 58, № 68. 

Незважаючи на письмове попередження, надане Монастирю щодо вивільнення приміщень, діяльність комісії вкотре було заблоковано, а доступ до приміщень – перекрито”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Як інформувала КВ, 9 серпня 2023 року рішення Господарського суду м. Києва підтвердило законність розірвання договору між заповідником та монастирем, проте, як сказано в цитованому раніше повідомленні, “невстановлені особи системно чинять опір діям Заповідника”.

“Ще раз наголошуємо: діяльність ченців в Києво-Печерській лаврі має продовжуватись, однак усі об’єкти загалом мають бути повернуті в користування державі, і це буде виконано”, – наполягають в заповіднику. 

Інша сторона каже, що учора Господарським “судом неповно та необ’єктивно досліджено докази та обставини справи”, через що “можливо стверджувати про прийняття рішення із суттєвим порушенням норм матеріального та процесуального права, наслідком чого буде подання апеляційної скарги та перевірка законності прийнятого рішення судом апеляційної інстанції”.

Читайте: Офіційні особи Мінкультури знов звернулись до поліції через те, що віряни УПЦ перешкоджають їх роботі в Києво-Печерській Лаврі

Нагадаємо, у березні 2023 року Національний заповідник “Києво-Печерська Лавра” попередив релігійну організацію “Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви” про розірвання договору про безоплатне користування монастирем культовими будівлями та іншим майном заповідника, яке є державною власністю.

Тоді було вказано, що монастир має звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври до 29 березня 2023 року.

Монастир, що підпорядкований Українській Православній Церкві (яка до травня минулого року асоціювала себе з московським патріархатом, а потім заявила про розірвання зв’язків з мп, але цьогоріч виявилося, що в самій УПЦ МП є багато кліриків, що в це не вірять), з цим не погодився і, окрім протестів у вигляді молитовних стоянь на території Лаври, подався з позовом до суду – про неприпустимість розірвання договору оренди в односторонньому порядку. 

Очільником згаданого чоловічого монастиря є митрополит Павло, якого звинувачують у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі.

Зазначимо, що за зізнанням секретаря Ради Національної безпеки і оборони (РНБО, очолюється Президентом України Володимиром Зеленським) Олексія Данілова, РНБО помітила загрозу національній безпеці з боку представників УПЦ МП лише під час повномасштабної війни.

Читайте: Павла “Мерседеса” звільнили з-під варти під заставу у 33 млн гривень

Фото: ілюстративне, з відкритих джерел; фото у слайдері – Національний заповідник

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
61 млн для “підземного картелю”: ще один підрядник “Київського метрополітену” опинився під слідством
61 млн для “підземного картелю”: ще один підрядник “Київського метрополітену” опинився під слідством
09:00 У столичній Нацполіції розслідують факти заволодіння бюджетними коштами при проведенні першої черги капремонту тунелів Святошинсько-Броварської лінії метрополітену. Нещодавно правоохоронці повідомили про підозру у…
Поворот не туди: в Києві за 1,47 млрд гривень замовили будівництво дороги на Жуляни без фінансування
Поворот не туди: в Києві за 1,47 млрд гривень замовили будівництво дороги на Жуляни без фінансування
09:00 Під кінець 2024 року столиця замовила продовження будівництва дороги від проспекту Валерія Лобановського до міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), який вже майже три роки…
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
09:00 Столична Нацполіція розслідує можливі порушення законодавства при спробі передачі міською владою земельної ділянки на вул. Кіото біля станції метро “Лісова” в оренду ТОВ…
Banner
QlU7mDx4