вівторок, 16 квітня 2024 г.

Киевляне предлагают по-другому потратить 47,5 млн гривен

Киевляне предлагают по-другому потратить 47,5 млн гривен

Сохранение памятников является вопросом национальной безопасности и должно стать стратегическим приоритетом развития столицы Украины. Потому необходимо выделить финансирование на продолжение археологических раскопок на Почтовой площади - сохранение, исследование, консервацию и музеефикацию участка средневекового Киева, с последующим созданием на всей территории полноценного подземного музея археологии. Финансирование этого проекта можно осуществить за счет денег, которые планируется потратить на возведение флагштока. При этом соглашения о строительстве торгового центра необходимо расторгнуть.  

Об этом KV стало известно из текста петиции на сайте  Киевсовета.

Автор петиции, Елена Терещенко, обращается к Киевскому городскому голове Виталию Кличко с предложением перенаправить  47,5 млн гривен со строительства флагштока на создание музея средневекового Киева на Почтовой площади.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Она напоминает,  что 2018 объявлен годом охраны культурного наследия.

“Но объекты культурного наследия брошены властью на произвол: сотни старинных зданий и охранных зон постепенно уничтожаются. Из-за якобы нехватки средств, Киев отказывается финансировать археологические раскопки на Почтовой площади и не употребляет никаких мер для избавления так называемого "инвестора" - "Хенсфорд-Украина" возможности разрушения уникального памятника археологии “Участок прибрежного городского квартала средневекового Киева" (XI-XIX ст., охранный N972 Кв) противоправным возведением торгового центра. В результате чего уже потеряна значительная часть найденных артефактов, вызывает сомнение сохранение других бесценных находок, продолжение раскопок и создание полноценного Музея”, - пишет Терещенко.

Активистка требует вместо сооружения флагштока направить предусмотренные в бюджете 47.5 млн гривен на финансирование продолжения археологических раскопок на Почтовой площади. В дальнейшем на месте этих раскопок, по мнению Терещенко,  должен появиться полноценный подземный музея археологии площадью не менее 4000 кв. м за счет средств местного бюджета с возможным софинансированием из государственного бюджета.

Напомним, депутатская фракция Киевсовета “Единство” направила столичному градоначальнику заявление, в котором осудила инициативу построить флагшток государственного флага Украины за 47 млн гривен киевской общины. По мнению депутатов, любовь к флагу нужно проявить через сбор добровольных пожертвований, а бюджетные деньги должны пойти на социальные нужды киевлян.

Ранее KV сообщала, что в ноябре 2017 года КП “Спецжилфонд” объявило тендер на строительство сооружения флагштока Государственного флага Украины на территории Мемориального комплекса “Национальный музей истории Украины во Второй мировой войне” на ул. Лаврской, 27 в Печерском районе. Ожидаемая стоимость закупки составляет 47 млн гривен.

В свою очередь мэр Киева Виталий Кличко, комментируя планы по строительству флагштока, заявил, что проект отправлен на согласование в ЮНЕСКО.

КП “Спецжилфонд” с 10 марта 2016 возглавляет Владимир Шарий.

Читайте: КП “Спецжилфонд” планирует построить флагшток Государственного флага за 47 млн гривен

Фото: сайт петиций Киевсовета

KиевVласть

Александр Кравченко

Теги: новости киева, виталий кличко, бюджет, финансирование, петиция, музей, почтовая площадь, история, раскопки, археология, елена терещенко

п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях зяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
17:47
Колаборант вдавав із себе ченця й освячував ворожі танки, що насувались 2022 року на Київ
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.