суббота, 28 ноября 2020 г.

“За Майбутнє” та дві політсили Київщини відстояли результати виборів депутатів до Васильківської міської ради у суді

“За Майбутнє” та дві політсили Київщини відстояли результати виборів депутатів до Васильківської міської ради у суді

Київський окружний адміністративний суд визнав протиправним неоприлюднення міським тервиборчкомом Богуслава результатів виборів на підставі протоколів, оголошених 8 листопада. Партія “За Майбутнє” також подала до суду позовну заяву про скасування рішення Васильківської ТВК щодо результатів виборів депутатів. Тож суд скасував  рішення Васильківської ТВК Обухівського району Київщини з виборів депутатів Васильківської міськради. Тепер тут повторно перерахують голоси.

Як KV стало відомо з рішення № 320/11585/20 Київського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2020 року, суд визнав протиправною бездіяльність Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області щодо неоголошення результатів виборів. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Визнати протиправною бездіяльність Богуславської міської територіальної виборчої комісії Обухівського району Київської області щодо неоголошення результатів виборів на підставі Протоколів про результати голосування з виборів Богуславського міського голови та депутатів Богуславської міської ради, які були оголошені 08.11.2020 року; зобов’язати Богуславську міську територіальну виборчу комісію Обухівського району Київської області оприлюднити результати голосування на підставі Протоколів про результати голосування з виборів Богуславського міського голови та депутатів Богуславської міської ради, які були оголошені 08.11.2020 року", – йдеться у рішенні.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Також суд постановив скасувати Протоколи Богуславської МТВК про результати голосування з виборів міського голови в Єдиному одномандатному виборчому окрузі та депутатів від 11 листопада 2020 року.

Таке рішення суду прийнято на підставі позову кандидатів у депутати до Богуславської міської ради від партії "Європейська Солідарність" Арташеса Татояна та на посаду міського голови від політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна країна" Віталія Хоменка до Богуславської міської тервиборчої комісії Обухівського району.

Зауважено, що Богуславська ТВК 7 листопада склала Протокол про результати голосування голови, за яким за Віталія Хоменка проголосувало 1671 виборців, а за Віктора Коломійця – 1606. За результатами виборів депутатів  відсотковий бар’єр подолали 5 партій: "Українська православна асамблея" – 743, "Європейська Солідарність" – 1875, "Слуга народу" – 939, "За Майбутнє" – 786, "Наш Край" – 992 голоси. 

Натомість, через скаргу було здійснено перерахунок голосів та потворно складено Протокол, відповідно до якого результати волевиявлення суттєво відрізнялися. Найбільшу кількість голосів на посаду голови набрав кандидат Коломієць – 1568, а до ради проходило вісім партій. 

Як розповіла KV керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії "ЗА Майбутнє" Любов Гребелюк, партія "ЗА Майбутнє" також подавала позовну заяву про скасування рішення щодо встановлення результатів виборів депутатів Васильківської міської ради. Оскільки впевнені, що Васильківська міська ТВК невірно встановила дані. Крім того, аналогічну заяву подавали "Європейська Солідарність" і ВО "Батьківщина".

"Суд першої інстанції об’єднав всі ці позови в одну справу і в субботу було призначено засідання. Так як терміни короткі, то вчора ввечері було прийнято рішення. Суд скасував результати виборів депутатів до міськради, визнав дії Васильківської ТВК протиправними під час встановлення результатів. Крім того, достроково припинив повноваження Васильківської ТВК через допущення в їхній роботі грубих порушень. Суд зобов'язав Васильківську ТВК провести повторний підрахунок голосів на дільницях. Ми не виключаємо, що Васильківська ТВК подасть апеляцію до суду. Враховуючи, що це перша інстанція, мають пройти певні строки, щоб рішення набрало законної сили. Справа досить резонанса, адже йдеться про політсили, які займають в області вагомі місця і в трьох ми недорахувалися багатьох мандатів. Тому абсолютно впевнені, що ТВК встановила результати неправильно. І у випадку апеляції зможемо відстояти це: є беззаперечні докази, покази свідків – членів ТВК, є протоколи дільничних виборчих комісій, які в сумі не відповідають встановленим результатам. Так, у "ЗА Майбутнє" не вистачало три мандати, ЄС – п’ять. Васильківська ТВК надавала мандати протиправно іншим політичним силам, тим самим зменшуючи кількість іншим", – розповіла вона.

За її словами, ЦВК двічі достроково припиняла повноваження Васильківської ТВК, тому що постійно фіксувалися грубі порушення у роботі тервиборчкому. 

Хоч склад ТВК і оновлювався, за новими членами все рівно стояли ті ж самі політсили, які продовжували діяти за їхніми вказівками. Кандидати неодноразово зверталися до правоохоронних органів, але ті реагували на порушення пасивно. 

Також за словами Гребелюк довести фальсифікацію Васильківської ТВК стало можливим саме завдяки тому, що партії об'єднали свої зусилля, адже порушенння були кричущими. 

“Аналогічні ситуації відбувалися і в Гостомелі, Борщагівці. Партіям, на жаль, буває непросто відстоювати свої інтереси, оскільки важко зібрати докази через підробку документів та фальсифікацію протоколів, підробку підписів. Суд не має повноважень встановлювати, що той чи інший документ підроблений. Адже це є повноваженнями правоохоронних органів, які не реагують відповідним чином на скарги, щоб зафіксувати дані порушення. По Гостомелю "За Майбутнє" та "Громадська позиція" оскаржували протокол про результати виборів. Але нам суд відмовив, хоча партією були надані досить вагомі докази, а позов "Нашого краю” задовільнив. Можливо, на суддю по цій справі чинився тиск", – додала  керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії "ЗА Майбутнє”. 

Нагадаємо, на виборчій дільниці №320339 в селі Яцьки Васильківського району Київщини мало місце порушення при здійсненні голосування на дому, в якому нібито взяли участь 145 виборців. Київський окружний адмінсуд зобов'язав Васильківську ТВК провести перерахунок голосів на цій виборчій дільниці.

Читайте: Киевский окружной админсуд обязал Васильковскую ТИК провести пересчет голосов на одном из избирательных участков

Фото: https://eimg.pravda.com/

КиевVласть

Вероніка Злацька

Теги: новости киевской области, новости киевщины, суд, мнение, новини київщини, власть киевщина, позиция, позиція, васильков, местные выборы, За майбутнє, богуслав, богуслав, місцеві вибори, васильківська отг, пересчет бюллетеней

суббота, 28 ноября 2020 г.
12:08
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
12:02
На Київщині за добу виявили майже тисячу нових випадків коронавірусу
11:03
Сегодня, 28 ноября, в День памяти жертв голодоморов Киев объявит минуту молчания
10:05
Очередной рекорд по выявленным носителям коронавируса зарегистрирован в Украине
09:04
В центре Киева под мусоровозом провалился асфальт (видео)
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 28 листопада 2020 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 28 ноября 2020
пятница, 27 ноября 2020 г.
20:45
Субботние ярмарки 28 ноября пройдут во всех десяти районах Киева (адреса)
20:22
В Большой лаврской колокольне 1 декабря откроется Резиденция Святого Николая
20:04
Столичная власть два года через суд пытается выселить жительницу усадьбы Мурашко
19:41
Киевский облсовет возглавил депутат от “Слуги народа” Александр Скляров
19:25
Кличко будет настаивать на работе общественного транспорта в случае введения локдауна
19:04
По факту незаконного вылова рыбы в зоне отчуждения полиция Киевщины открыла уголовное производство (фото)
18:45
Ход работ по возведению ЖК “Оберег-2”
18:22
На первой сессии Яготинского горсовета семь новоизбранных депутатов отказались от мандатов
18:05
С 10 декабря на Киевщине будет запрещен вылов раков
Календарь событий
“Киевзеленстрой” намерен приступить к реконструкции парка “Победа” после его капремонта
27 ноября 2020 г. 12:00
“Киевзеленстрой” намерен приступить к реконструкции парка “Победа” после его капремонта
Не секрет, что в последние годы на благоустройство столичных парков тратится очень много бюджетных средств. Парк “Победа” – не исключение: с 2018 году тут ведется капитальный ремонт, сметная стоимость которого 168,3 млн гривен, уже потрачено – 80 млн гривен. Казалось бы, по завершению этого ремонта в парке можно будет в полной мере наслаждаться новым уровнем комфорта, но нет – начнется вторая очередь реконструкции парка. Как выяснилось, между первой и второй очередью реконструкции, на которую успели потратить более 30 млн гривен, решили вставить капремонт, так как “Киевзеленстрой” не успел оформить землю парка себе в пользование. Когда этот проект землеустройства утвердит столичный горсовет, освоение бюджетов продолжат уже под соусом реконструкции.
Генплан VS новый Генплан: как в Киеве развивают метрополитен
26 ноября 2020 г. 12:00
Генплан VS новый Генплан: как в Киеве развивают метрополитен
В проекте нового Генерального плана Киева зафиксировано намерение увеличить за 20 лет общую протяженность “подземки” с 67,7 км до 99,8 км за счет удлинения трех существующих веток и строительства давно обещанной линии на Троещину. Как бонус – записана возможность в необозримом будущем построить пятую линию метро от площади Шевченко до Дарницкого ж/д вокзала. Все это похоже на банальное “замыливание глаз”. Если бы руководство города работало над выполнением действующего Генплана, то “троещинцы” и жители Виноградаря уже бы ездили на метро, а протяженность столичной подземки была бы 112,7 км вместо сегодняшних 67,7 км. Кроме того, по левому берегу Киева уже бы курсировали поезда отдельной наземной ветки метро. В связи с этим, эксперты советуют не обращать особого внимания на то, что отображается в проекте нового Генплана.