п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

РФ не оставляет попыток направить своих наблюдателей в Украину через ОБСЕ

РФ не оставляет попыток направить своих наблюдателей в Украину через ОБСЕ

Бюро по демократическим институтам и правам человека Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (БДИПЧ ОБСЕ) отослало в Киев список кандидатов в состав краткосрочной миссии по наблюдению за выборами президента Украины. Список содержит 24 кандидатуры, предложенных Россией, несмотря на то, что ранее Парламентская Ассамблея (ПА) ОБСЕ учла решение Верховной Рады о невозможности участия наблюдателей от России в выборах президента Украины.

Об этом KV стало известно из сообщения “Интерфакс” со ссылкой на слова официального представителя БДИПЧ ОБСЕ Томаса Раймера (на фото).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“БДИПЧ направил в Центральную избирательную комиссию (ЦИК) Украины список имен, предложенных странами-членами ОБСЕ в качестве краткосрочных наблюдателей в миссию ОБСЕ по наблюдению за президентскими выборами на Украине”, - проинформировал Томас Раймер.

Он уточнил, что в списке, предложенном РФ, 24 человека.

Разница между краткосрочными и долгосрочными наблюдателями миссий БДИПЧ состоит в том, что первые мониторят избирательный процесс только в день выборов, а вторые занимаются наблюдением до, во время и после выборов.

Читайте: ЦИК зарегистрировала более 600 иностранных наблюдателей

Ранее KV сообщала, что ОБСЕ не будет присылать наблюдателей из России на выборы президента Украины. По словам президента ПА ОБСЕ Георгия Церетели, таким образом в ОБСЕ учли “решение Верховной Рады о невозможности участия наблюдателей от России в выборах президента Украины”.

Напомним 28 февраля с.г. вступил в силу запрет гражданам России быть наблюдателями на любых выборах в Украине. Согласно закону №2683-VІІІ ни на каких выборах не могут быть представители страны-агрессора, в данном случае - России. ВР своим постановление 129-VIII (*) от 27 января 2015 года утвердила обращение к международному сообществу о признании России страной-агрессором.

Ранее американский сенатор, вице-президент Парламентской ассамблеи ОБСЕ Роджер Викер публично призвал противостоять вмешательству России в выборы президента Украины.

До того специальный представитель Государственного США по вопросам Украины Курт Волкер заявлял, что Украина должна допустить на выборы президента наблюдателей от России под руководством БДИПЧ ОБСЕ.

Первый тур выборов президента состоится 31 марта. В избирательном бюллетене будут 39 кандидатов. Если в первом туре никто из кандидатов не наберет более 50% голосов, второй тур выборов пройдет 21 апреля.

До 1 мая Центральная избирательная комиссия (ЦИК) должна установить официальные результаты второго тура и составить протокол. Официальное объявление итогов президентских выборов в Украине должно состояться до 4 мая. До 3 июня новый президент должен принести присягу народу на заседании ВР, после чего он официально вступит в полномочия главы государства.

Выборы президента обойдутся налогоплательщикам в 2 млрд 354 млн 880 тыс. гривен.

Согласно последним социологическим опросам, лидерами гонки являются артист Владимир Зеленский (выдвинут партией “Слуга народа”), действующий президент Петр Порошенко (самовыдвиженец) и Юлия Тимошенко (выдвинута ВО “Батькивщина”).

Читайте: 15 дней до выборов: массовые ротации в ОИК и голосование для военных

Фото: РБК-Украина

KиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости украины, киев, рф, киевская область, выборы президента украины, международные наблюдатели, БДИПЧ ОБСЕ, томас раймер

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.