п'ятниця, 13 вересня 2024 г.

Передвиборчі настрої на Білоцерківщині показують потужність “електоральних паровозів”, - соцопитування

Передвиборчі настрої на Білоцерківщині показують потужність “електоральних паровозів”, - соцопитування

Вибори 2020 року увійдуть в історію як перша виборча кампанія в нових децентралізованих районах. Особливістю цих перегонів є нова процедура голосування, яка штучно створює шалену конкуренцію  всередині кожної партії. Эксперти підкреслюють: цього разу виборці можуть віддавати перевагу не стільки політсилі, скільки лідеру у її лавах. Так, за результатами соціологічного опитування на 2-му територіальному окрузі перше місце електоральних симпатій на сьогодні посідає відомий політик Віталій Гудзенко.

Про це KV повідомила соціолог Анна Федченко, посилаючись на дані соціологічного опитування серед мешканців Білоцерківського району Київщини.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Відповіді респондентів, (з тих, хто обов’язково візьме участь у голосуванні), на питання: “Якщо б вибори в Київську обласну раду відбулися у найближчу неділю, то за кандидатів яких політичних сил Ви б проголосували?” розподілилися наступним чином: 

1. Партія “За майбутнє” (Гудзенко В.І.) – 12,9%;

2. Партія “Слуга народу” (Вихор С.А.) – 9,7%;

3. Партія “Європейська солідарність” (Глинянний Л.П.) – 8,3%;

4. Партія “Всеукраїнське об’єднання Батьківщина” (Світовенко В. В.)- 7,2%;

5.  Партія “Опозиційна платформа – За життя” (Цаплієнко О.І) – 4,1%;

6. Радикальна партія Олега Ляшка (Харута В.Г.) – 4,1%;

7. Партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" (Хрик В.М.) – 3,8%;

8. Партія “Удар” (Замараєв А. В.) – 2,8%;

Інші партії (“Голос” (Федін Я. В.; “Національного егоїзму” (Ярмошенко В.І.) “Україна славетна” (Рогоза А.М.) “Рідна країна” (Коробко Т. І), “Наш край” (Фурдичка М.Г.) та інші) – 10,5%. Не визначилися – 36,6 %”, – написала Анна Федченко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

За її словами, цей віртуальний рейтинг підтверджується відповідями респондентів, (з тих, хто обов’язково візьме участь у голосуванні), на питання, за кого з нижченазваних осіб і партії, які вони представляють, виборці готові проголосувати на наступних виборах у Білоцерківську районну раду, відповіді розподілилися так: Гудзенко. В.І. – 15,2%; Вахній С.П. – 7,6%; Бабенко В.М. – 5,9%; Голуб Р.Т. – 3,5%; Бачинська В.П. – 2,8%; Інші (Хрик В.М., Федорчук В.В., Мисник В.В. та інші) – 4,7%. Не визначилися – 44,4%. Не знають жодного з названих осіб – 15,9%.


Таким чином, кандидати в депутати в першу чергу змагаються не зі своїми політичними опонентами, а зі своїми однопартійцями. 

“Річ у тім, що на кожному виборчому окрузі від кожної партії зареєстровано декілька кандидатів. Тобто переможець в першу чергу повинен набрати більше голосів у свою підтримку, ніж його колеги по партії. В цьому випадку кандидат більше зацікавлений в тому, щоб його однопартійці слабо провели цю виборчу кампанію. Відповідно, він так чи інакше почне робити все щоб їх загальмувати. А в результаті партія в цілому буде “просідати” на всьому  виборчому полі. Щоб вийти з цієї ситуації, деякі партії проводять потужну агітаційну кампанію по цілому регіону або навіть країні. Але на місцевих виборах це не дуже спрацьовує, адже проблеми в районах та територіальних громадах різні. І те, що хвилює виборців у Києві, не хвилює у Жмеринці. В такому випадку спрацьовує так званий електоральний “паровоз”. Так називають потужну політичну фігуру, яка має особисту і безперечну підтримку виборців у відповідному виборчому окрузі. На своєму імені та авторитеті подібний кандидат може витягнути рейтинг партії не тільки в одному районі, а й навіть в області. Приклади такі були. Така ж картина спостерігається і сьогодні”, – прокоментував KV політичний експерт Костянтин Новопільський. 

За його словами, результати соцдослідження, проведеного у новоствореному Білоцерківському районі, підтверджують це. Адже згідно цих даних на чергових виборах депутатів Київської обласної ради у 2-му територіальному окрузі перше місце на сьогодні посідає представник партії “За Майбутнє”.  Цю людину добре знають у всьому виборчому окрузі. Це Віталій Гудзенко. 

“Іншими словами, потужні електоральні “паровози” можуть “привезти” до перемоги  і нові, ще політично нерозкручені партії. Цим і цікаві місцеві вибори. Але все ще може змінитися. До дня голосування ще більше тижня, а відсоток виборців, які ще не визначились досить великий”, – підсумував експерт.

Довідка: Дослідження проводилось соціологічною групою “Федченко Анна” з 07.10.20 по 12.10.20 у 26 населених пунктах Білоцерківського району. Всього було опитано 1186 людини старших за 18 років (статистична похибка (плюс-мінус) 2,9%). Опитування проводилося методом інтерв’ю. Вибірка квотна, багатоступінчата; репрезентативна за статтю, віком та місцем проживання.

Читайте: Виборча карта Київської області: округи та дільниці 

Фото: Facebook-сторінка Анни Федченко

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новини київщини, новини київської області, позиція, місцеві вибори, Київська обласна рада, соціологічне опитування, анна федченко, віталій гудзенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.