неділя, 15 грудня 2024 г.

ОБСЕ готова включить наблюдателей от РФ в состав своей миссии в Украине

ОБСЕ готова включить наблюдателей от РФ в состав своей миссии в Украине

Бюро по демократическим институтам и правам человека ОБСЕ (БДИПЧ ОБСЕ) включит представителей России в состав краткосрочной миссии наблюдателей за выборами в Украине, если Москва их предоставит. Похоже, назревает конфликт в контексте того, что президент Петр Порошенко подписал закон, который запрещает гражданам России принимать участие в любых украинских выборах в качестве наблюдателей.

О намерении БДИПЧ ОБСЕ KV стало известно из заявления пресс-секретаря этого бюро Томаса Раймера (на фото), которое цитирует "Интерфакс-Украина”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Российский МИД ранее заявлял, что назовет имена лиц, отобранных для нашей краткосрочной наблюдательной миссии. Если России предоставит наблюдателей, то БДИПЧ включит их в список, направляемый украинским властям, как это делается и с другими наблюдательными миссиями", - сказал сегодня Томас Раймер.

Он также пояснил, что МИД РФ по соображениям безопасности не будет направлять своих наблюдателей в Украину в составе БДИПЧ ОБСЕ.

Напомним, 26 февраля, президент Петр Порошенко подписал законопроект №9524 “О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно наблюдения за избирательным процессом в Украине”, запрещающий гражданам России принимать участие в выборах президента Украины в качестве наблюдателей.

KV писала, что этот закон вносит дополнение в законы “О выборах Президента Украины”, “О выборах народных депутатов Украины”, “О местных выборах”, которое гласит, что официальным наблюдателем (в том числе, от иностранных государств и международных организаций) не может быть:

  • лицо, являющееся гражданином (подданным) государства, признанным ВР государством-агрессором или государством-оккупантом;

  • лицо, предложения по которому инициировано или внесены государством, признанным ВР государством-агрессором или государством-оккупантом”.

Специальный представитель Государственного департамента США по вопросам Украины Курт Волкер заявлял, что Украина должна допустить на выборы президента наблюдателей от России -  под руководством Бюро по демократическим институтам и правам человека ОБСЕ.

В то же время, американский сенатор, вице-президент Парламентской ассамблеи ОБСЕ (ПА ОБСЕ) Роджер Викер публично призвал противостоять вмешательству России в выборы президента Украины.

27 января 2015 года Верховная Рада приняла постановление 129-VIII (*), которым утвердила обращение к международному сообществу о признании России страной-агрессором.

Читайте: СБУ заявила, что предотвратила масштабную кибератаку на сервер ЦИК

Первый тур выборов президента состоится 31 марта. Если в первом туре никто из кандидатов не наберет более 50% голосов, второй тур выборов пройдет 21 апреля.

Выборы президента обойдутся налогоплательщикам в 2 млрд 354 млн 880 тыс. гривен.

ЦИК зарегистрировала 44 кандидата в президенты. До 7 марта кандидаты могут взять самоотвод. Залог за участие в выборах в размере 2,5 млн гривен в случае добровольного снятия не возвращается.

Согласно последним социологическим опросам, лидерами гонки являются артист Владимир Зеленский (выдвинут партией “Слуга народа”), действующий президент Петр Порошенко (самовыдвиженец) и Юлия Тимошенко (выдвинута ВО “Батькивщина”).

Читайте: Обзор ставок букмекеров: растет вероятность выхода во второй тур Порошенко и Зеленского

* Постанова Верховної Ради України “Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором”

Фото: 24news

KиевVласть

Олег Розуменко

Теги: новости киева, новости украины, выборы президента украины, обсе, наблюдатели, наблюдатели от россии

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.