п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

НАПК: распорядители избирательных фондов не спешат перечислять в бюджет незаконно полученные взносы

НАПК: распорядители избирательных фондов не спешат перечислять в бюджет незаконно полученные взносы

Национальное агентство по предотвращению коррупции (НАПК) направило в полицию материалы на распорядителей избирательных фондов уже экс-кандидатов в президенты Юрия Кармазина, Виктора Кривенко, Евгения Мураева, Игоря Смешко и Виталия Скоцика. Претензия НАПК в том, что распорядители не возвращают в бюджет незаконно полученные взносы в избирательные фонды.

Об этом KV стало известно из сообщения главы НАПК Натальи Корчак (на фото) на ее странице Facebook.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Согласно сообщению, в материалах “содержатся признаки уголовного правонарушения по фактам выявленных нарушений в осуществлении добровольных взносов в избирательный фонд кандидатов и действий распорядителей фондов, которые “закрывают” глаза на требования закона отказаться от взносов и перечислить средства в бюджет”.

“При этом, всем распорядителям было сообщено о поступлении взносов с нарушением закона и об обязательствах отказаться от таких взносов в течение трех дней”, - написала глава НАПК.

По ее словам, речь идет о следующих суммах, которые распорядители избирательных фондов уже экс-кандидатов в президенты не вернули в бюджет на протяжении трех дней с момента предупреждения от НАПК:

- 250 тыс. гривен в фонд Юрия Кармазина (шел как самовыдвиженец);

- 191 тыс. 750 гривен взносы в фонд Виктора Кривенко (был выдвинут партией “Народный рух Украины”);

- 1 млн 808 тыс. 500 гривен в фонд Евгения Мураева (был выдвинут партией “Наши” и снялся в пользу Александра Вилкула, который был выдвинут партией “Оппозиционный блок – Партия мира и развития”);

- 1 млн гривен в фонд Игоря Смешко (шел как самоовыдвиженец);

- 554 тыс. гривен в фонд Виталия Скоцика (шел как самовыдвиженец).


НАПК еще раз напоминает распорядителям счетов избирательных фондов, что, в соответствии с ч. 8 ст. 43 закона “О выборах Президента Украины”, они обязаны отказаться от вклада лица, которое не имеет права осуществлять такой вклад, в течение трех дней со дня, когда распорядителю стало об этом известно.

Напомним, вчера Центральная избирательная комиссия (ЦИК) утвердила протокол по итогам первого тура выборов президента Украины, состоявшегося 31 марта, а также утвердила календарный план проведения второго тура выборов.

В избирательном бюллетене 21 апреля будут два кандидата:

  • Владимир Александрович Зеленский, 1978 г.р., художественный руководитель, ООО "Квартал 95", беспартийный, (выдвинут партией “Слуга народа”) - набрал в первом туре 30,34% (5 млн 715 тыс. 825 голосов);;

  • Порошенко Петр Алексеевич, 1965 г.р., президент Украины, беспартийный, (самовыдвиженец) - набрал в первом туре 15,95% (3 млн 14 тыс. 523 голоса).

Из почти 30 млн избирателей участие в голосовании приняли 18,9 млн (62,8%).

Читайте: Зеленский во втором туре с разгромным счетом побеждает Порошенко - результаты экзитпола 31 марта

По итогам второго тура ЦИК будет должна до 1 мая установить официальные результаты второго тура и составить протокол.

Официальное объявление итогов президентских выборов в Украине должно состояться до 4 мая. До 3 июня новый президент должен принести присягу народу на заседании Верховной Рады, после чего он официально вступит в полномочия главы государства.

В первом туре избирательном бюллетене было 39 кандидатов. Выборы президента обойдутся налогоплательщикам в 2 млрд 354 млн 880 тыс. гривен.

Читайте: Обзор ставок букмекеров: Зеленский лидирует с большим отрывом от Порошенко

Фото: 5 канал

КиевVласть

Олег Розуменко

Теги: новости киева, новости украины, нарушения, выборы президента украины, наталья корчак, избирательные фонды, панк, добровольные взносы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.