Ігор Сабій: “Ми прогнозуємо великий сплеск безробіття у державному секторі”
Очільник Київської обласної партійної організації ВО “Свобода” передбачає, що через невизначені повноваження та новий розподіл районів реформа децентралізації гальмує, а чимало людей, що задіяні у держсекторі, можуть втратити роботу.
Про це у інтерв’ю KV розповів очільник Київської обласної партійної організації ВО “Свобода” Ігор Сабій.
За його словами, перебіг реформи децентралізації у “Свободі” оцінюють дуже низько, адже нині більш-менш налагоджену систему руйнують, не маючи змоги вибудувати нову. Багато людей через це втратять роботу.
Читайте: Ігор Сабій: “Кандидат від “Свободи” – це людина ідейна та фахова”
“Постає головне питання: як буде проходити ліквідація 18 районів і як вони будуть ділити майно? Власне, нібито майно у власності районів має переходити до новостворених районів, але у який спосіб це майно буде ефективно управлятися – питання. Питання також у тому, що дуже багато людей у державному секторі втратить роботу, адже у кожній РДА працює багато фахівців, які справно виконують свою роботу. Зрозуміло, що місцеві депутати не отримують зарплати так чи інакше, але що робити державним службовцям, службовцям місцевих рад та адміністрацій? Якщо ми беремо Миронівський район, який зараз входить до Обухівського, то люди, які працювали у Миронівській РДА, точно не стануть їздити на роботу до Обухова. Це врятує лише обухівчан, які працювали у Обухівській РДА, у той час як у Миронівській ОТГ вистачатиме людей і без того.
Після Нового року, коли будуть утворені нові ради, ми побачимо великий сплеск безробіття у державному секторі. Ми як завгодно можемо ставитися до службовців держсектору та місцевого самоврядування, але без них державна машина не діє. На сьогодні ми бачимо повне руйнування цієї машини. Реформа місцевого самоврядування не була продумана від початку і до кінця. На початку виглядало оптимістично, але "в дорозі плани помінялися". Тому ми негативно оцінюємо цю реформу. Вона, можливо, і була потрібною, але точно не в такому вигляді і не настільки швидко. Польща проводила подібну реформу 10-12 років, але як: спочатку зробили інфраструктуру – дороги, школи, лікарні, тощо, – а потім запропонували об'єднуватися, ввели реальне електронне управління та електронний документообіг. У нас його також вводять, але паперового ніхто не скасовував, і тим самим замість спростити роботу подвоїли її", – зазначає Сабій.
Він також вважає, що хоч реформа децентралізації і передбачала ліквідування адміністрацій і утворення виконкомів рад, але на сьогодні процес загальмував.
"Обласна рада тільки ухвалює бюджет, не маючи навіть впливу на його формування – адже все це формує адміністрація. На початку каденції облради ми не делегували КОДА повноваження по управлінню комунальними підприємствами, але всі інші функції ми не можемо не передати, бо є закон. Ми не можемо самі собі сформувати департаменти освіти, охорони здоров'я і тому подібне. Зважаючи на плинність кадрів у нашій КОДА, – а за 5 років у нас, враховуючи тимчасово виконуючих обов'язки, вже восьмий голова адміністрації, – нормальне управління неможливо, а до того обласна рада не має впливу на адміністрацію", – сказав Сабій.
Фото: KV