п'ятниця, 13 грудня 2024 г.

Геннадій Кривошея: “Київрада виявляє занадто мало ініціативи”

Геннадій Кривошея: “Київрада виявляє занадто мало ініціативи”

Геннадій Кривошея – один з найдосвідченіших фахівців у місцевому самоврядуванні. Він займався як локальними проблемами Києва в районних радах, так і питаннями національного масштабу в парламенті. На цих місцевих виборах-2020 Геннадій Кривошея балотується до Київради разом з командою партії "ЗА Майбутнє". Кандидат вже має бачення, як має працювати оновлена Київрада.

Про це KV стало відомо із інтерв'ю кандидата в депутати до Київради Геннадія Кривошея, опублікованого на сайті партії "За Майбутнє".

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

- Геннадію, ви мали досвід депутатства на різних рівнях. Розкажіть, будь ласка, про ваш шлях у політиці, і що вас змусило нею зайнятися?

- Мою діяльність можна розділити на два напрямки: громадська і політична. Громадською діяльністю я почав займатися в 1998 році, коли був студентом. Це привело мене до того, що в 2006 році я став депутатом Подільської районної ради. Після Революції Гідності мені запропонували стати головою адміністрації Печерського району. За неповних 4 місяці я зіткнувся з усіма проблемами, які можна було тільки побачити в районі. Нашим завданням було як мінімум відновити життєдіяльність району – і нам це вдалося. Опісля я став народним депутатом від фракції "Народний фронт". Я є автором не однієї сотні законопроектів. 29 законопроектів, в яких я є автором чи співавтором, стали Законами України.

- Які це були ініціативи?

- Одним із них є закон про технічне регулювання систем стандартів, підведення їх до стандартів Європейського союзу – це потрібно, щоб товари українського виробництва могли продаватись у країнах ЄС.

Як тільки ми прийшли до парламенту, ми зареєстрували законопроект про створення районних рад у Києві і надання їм певних повноважень. Я вважаю, що те, що в Києві немає районних рад, – це питання централізації і монополізації з боку міської влади. На тримільйонне місто не можна мати 120 депутатів, які займаються лише своїми амбіціями.

- Поясніть, будь ласка, детальніше, як і для чого повертати Києву районні ради.

- Зараз голова адміністрації району – це просто керівник великого ЖЕКу. Щоб у районі отримати фінансування для школи чи садочка, зробити ремонт комунікацій, потрібно подати пропозицію в міську адміністрацію. Коли ж Київрада розподіляє кошти між районами, вона думає про глобальні питання і не завжди виникає в проблеми місцевого значення.

До районної ради потрапляють лідери громадської думки, голови ОСББ, представники громадськості, активісти, освітяни, медики. Такою має бути нормальна районна рада.

Звісно, відповідна ініціатива має бути за парламентом, однак вже більше року Верховна Рада не може прийняти відповідні зміни до закону про столицю. Але на сьогодні законом не заборонено місцевому органу влади передавати свої повноваження на район. І взагалі, Київрада проявляє дуже мало ініціативи. Мер має повне право і можливість приходити на засідання Кабміну чи парламенту і відстоювати позиції з будь-яких питань.

- Ви балотуєтесь у Печерському районі. Які його основні проблеми?

- Печерський район – особливий. У нас мешкає і еліта, і найпростіші люди. Виборці на Печерську – це одні з тих, хто конструктивно підходить до свого вибору. Вони хочуть мати перспективу на майбутнє. Весь Печерськ – це проблема з комунікаціями. Ця проблема тисне з боку нових забудов, які врізаються у старі комунікації. Не можна зводити нову висотку, не відновивши комунікаційні мережі.

Печерськ – це також відсутність місць в дитячих садочках і школах. Будуєш новий житловий комплекс – збудуй новий садочок, школу і передай їх у комунальну власність. А не так, як на вулиці Анрі Барбюса, де знесли дитячий садок, а на його місці збудували багатоповерхового “монстра”.

Окрема проблема – це навантаженість транспортної інфраструктури через урядовий квартал. Коли проводяться мітинги і заходи, це впливає на печерян негативно. Існує ініціатива винести центральні органи влади за територію міста. Я її повністю підтримую, готовий навіть запропонувати уряду і парламенту шляхи вирішення проблеми.

- Якщо ви станете депутатом, які завдання будуть для вас пріоритетними?

- В кожному напрямку життя міста має бути визначене чітке завдання, яке має виконати Київрада. Гостро стоїть питання матеріально-технічного забезпечення шкіл та дитсадків. Окрім цього, мені відомі навчальні заклади, в яких роками не вистачає технічних працівників. А в умовах карантину це призводить до несвоєчасного прибирання та дезінфекції.

Окреме питання, яке потрібно піднімати в Київраді – це підтримка малого і середнього бізнесу. Я сам є підприємцем, а в парламенті очолював підкомітет з питань підприємництва та технічного регулювання. Можу сказати, що в міській владі ніхто не питає підприємців, як зробити їхню діяльність комфортнішою.

- Ви, очевидно, почуваєтесь киянином, хоч і не народилися тут. Чим для вас є Київ і яким ви хочете його бачити через 5 – 10 років?

- Справді, я народився в Київській області і приїхав сюди в студентські роки – це було 23 роки тому. Київ став моїм рідним містом. В першу чергу я хотів би, щоб Київ залишився історичним містом і завжди передавав дух незалежної України. Хочеться , щоб його ставили в приклад світовим столицям як місто чистоти і комфорту. Хочеться, щоб мешканців міста поважали незалежно від того, приїхали вони сьогодні чи живуть тут в багатьох поколіннях.

Печерськ – це серце столиці. Київ – це обличчя всієї України. Я хочу, щоб Київ став обличчям Європи.

Справка KV: Геннадій Кривошея народився 1977 року в місті Богуслав Київської області. Здобув вищу освіту в Національному Педагогічному Університеті ім. М. П. Драгоманова за спеціальністю "Історія та правознавство". Приватний підприємець, голова громадської організації "Київська обласна федерація фігурного катання на ковзанах". Обіймав посаду голови Печерської районної у місті Києві державної адміністрації (2014). Народний депутат Верховної Ради України VIIІ скликання.

Геннадій Кривошея балотується до Київради у 8-му окрузі в Печерському районі.

Нагадаємо, жіночий десант політичної партії “ЗА Майбутнє” (Жіночий рух "ЗА Майбутнє") вирушає у всеукраїнський тур: планує проїхати понад 4 тис. км за 12 днів та побувати в 50 населених пунктах Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Хмельницької, Тернопільської, Рівненської, Житомирської, Чернігівської та Київської областей. 

Читайте: Сергій Конюшок: “Влада має вести прозору дискусію з містянами”

Фото: прес-служба "За Майбутнє"

Джерело: ПП "ЗА Майбутнє"

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новости киева, киевсовет, мнение, позиция, депутат, местные выборы, За майбутнє, геннадий кривошея

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій