п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Гедульянов Вадим: Правоохоронна система стає абсолютно ручним і підконтрольним інструментом в руках президента і його команди

Гедульянов Вадим: Правоохоронна система стає абсолютно ручним і підконтрольним інструментом в руках президента і його команди

Правоохоронна система в Україні стає абсолютно ручним і підконтрольним інструментом. Велика чутливість до мессиджів з офісу президента, вказує на відсутність її самостійності. Поки існуватиме така система, будуть знищуватись незалежні правоохоронні органи, а бажання абсолютно їх контролювати може закінчитися дуже погано для країни.

Як стало відомо KV, таку думку висловив депутат Києво-Святошинської районної ради, очільник “Європейської Солідарності” у Києво-Святошинському районі Вадим Гедульянов в ефірі телеканалу “Прямий”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Сьогодні правоохоронна система стає абсолютно ручним і підконтрольним інструментом в руках президента і його команди. Це чітко видно, коли після офіційних виступів глави держави змінюється риторика у Генеральній прокуратурі. Така велика чутливість правоохоронної системи до риторики з офісу президента, вказує на відсутність її самостійності. Поки існуватиме така система, будуть знищуватись незалежні правоохоронні органи. Бажання абсолютно їх контролювати може закінчитися дуже погано”, – зауважив Гедульянов.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

На думку депутата, чи не єдиними незалежними органами є Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, створені за Петра Порошенка. Саме ці антикорупційні органи сьогодні, фактично, знищуються владою.

“Гучні справи та публічні “голосні” заяви ставлять під загрозу існування незалежних правоохоронних органів. Основне завдання НАБУ та САП перевіряти роботу тих посадовців, на котрих не мають впливу інші правоохоронні органи. Адже Генпрокурора і Міністра внутрішніх справ призначають якраз ті органи, які потрібно перевіряти. З моменту, як було створено ці 2 органи, їх постійно інформаційно атакують через ЗМІ, власниками яких є фігуранти справ, над яким працюють НАБУ та САП”, – переконаний керівник “Європейської Солідарності у Києво-Святошинському районі. 

З його словами, на місцевому рівні правоохоронна система також абсолютно кишенькова та виконує політичні замовлення. З цією проблемою йому особисто прийшлось зіштовхнутися.

“Коли стало відомо, що я планую балотуватися на посаду міського голови в одній із ОТГ, мені запропонували “по-доброму” не брати участі у виборах. Після соціальних зрізів, котрі показали те, що я лідирую в рейтингу, мені ще раз запропонували зняти свою кандидатуру. В іншому випадку, стосовно мене будуть відкриті кримінальні справи. Схожа розмова була не лише зі мною, це – абсолютно масштабна історія. Питання стояло так: або ти в “слугах”, або в кайданках. Вони переплутали країну – в Україні таке не працює”, – пояснив Вадим Гедульянов.

Також депутат Києво-Святошинської районної ради відмітив, що сьогодні країна живе в режимі “виконуючих обов’язки”. Це стосується не лише правоохоронних органів, а й багатьох державних інституцій і свідчить про кадрову кризу, яка з кожним днем поглиблюється.

“Людина, котра знаходиться в слабкій позиції виконувача обов’язків, взагалі не захищена, її можна змінити абсолютно просто. При чому, це не лише невпевненість в призначених людях, а й тотальне бажання контролювати їх в усьому. Щоб люди, заходячи до себе в кабінет, бачили табличку “в.о.” і вчергове згадували, що в будь-який момент можуть піти з цього кабінету. Це дуже погана тенденція, що не має нічого спільного з європейським досвідом. І ми з цього не вийдемо, допоки буде ця влада”, – вважає Гедульянов. 

Читайте: Понад 2000 жителів Боярської громади отримали окуляри від Фонду Вадима Гедульянова

Фото: скріншот з відео

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: новини київщини, новини київської області, позиція, вадим гедульянов, правоохоронна система

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.