субота, 4 травня 2024 г.

X-Park і замурований Чорторий

X-Park і замурований Чорторий

Радник мера Києва Віталія Кличка – Юрій Зозуля (на фото згори ліворуч) – забудував своїм X-Park частину острова Муромець і не сплатив до бюджету майже 140 млн гривень. Сам Зозуля відхрещується від звинувачень. Але давня дружба власника X-Park з Кличком (на фото внизу праворуч в образі діда Мороза) наводить на думки про ймовірну корупцію на найвищому міському рівні.

Про це йдеться в статті журналістки Аннабелли Моріної для KВ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

19 вересня на пресконференції в Укрінформі заступник директора Департаменту культури Київської міськдержадміністрації (КМДА) Геннадій Яворовський розповів про схеми, які існують в підконтрольних Департаменту закладах культури та інші схематози. В тому числі – про приватний X-Park, який створено на базі колишнього парку “Дружби народів”.

Читайте: Столичний Департамент культури штормить: розпочаті розслідування по нових кримінальних справах та внутрішні службові розслідування

Це викликало неабияку реакцію керівництва та власників {-Park. Так директор X-Park Олександр Дуброва звинуватив колишнього директора Департаменту культури КМДА Яну Барінову та Геннадія Яворовського у вимаганні хабара в розмірі 600 тис. гривень на рік “за невтручання в роботу парку”. А засновник X-Park Юрій Зозуля повторив ці звинувачення й додатково звинуватив всіх причетних до пресконференції у низці порушень: викритті державної та комерційної таємниці, переслідуванні “вітчизняного інвестора” та тиску на бізнес під час війни.


Більш того, Зозуля закликав френдстрічку “знищити та покарати” кривдників, яких нагородив усіма можливими негативними епітетами. Френдстрічка жваво відгукнулась та пообіцяла “п#здити”, “карати на місці за законом воєнного часу” та, щонайменше, “надавати тумаків” усім, на кого вказав інвестор Х-Park.

Реакція інвестора цілком зрозуміла. В нього дійсно підгорає. Читайте чому.

Чия територія

Якщо їхати Північним мостом з Оболоні на Троєщину, вийти на середині та пройти на північ, ви попадете на острів Муромець (північна частина Труханова острова), де знаходиться однойменний великий парк. До лютого 2018 року він мав назву “Дружба народів”, але був перейменований Київрадою, у зв’язку із декомунізацією. Частина цієї території більш відома, як приватний X-Park.

Територія та водойми Х-парку на гугл-мапі

Тут біля затоки Чорторий розташувалися десятки різних спортивних локацій, яких немає у інших столичних міських парках: вейкбординг, прогулянки на всюдиходах та квадроциклах та інші розваги.

Х-парк – улюблене місце спорту багатьох киян, та останнім часом він відомий не цим. В парку є багато ресторанів, гриль-зон із купою альтанок по під берегом, бані, кемпінги та майданчики для багать.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазвичай це все заборонено на природоохоронній території, якою є парки. Втім, Х-парк зміг створити такий майданчик для відпочинку. І, як з’ясувалось, все можливо, якщо жити не по законам, а по поняттям, та хизуватись дружбою із головним спортсменом міста.

Земля на 100 тис. гривень

Сім років тому місто вирішило облаштувати на території острова Муромець спортивний парк, а тому провело інвестиційний конкурс. Його виграло ТОВ “Інноваційний спортивний парк”. Одним співзасновником цього товариства є Юрій Зозуля, голова Федерації вейкбордінгу та воднолижного спорту України та радник з питань інформаційних технологій та масових заходів мера Києва Віталія Кличка.

Другим співзасновником ТОВ “Інноваційний спортивний парк” є Олег Лисюк, який з 2014 року займає посаду директора дирекції по реконструкції Бортницької станції аерації (БСА), а з червня минулого року – заступника гендиректора по капітальному будівництву та інвестиціям ПрАТ “АК “Київводоканал”. Нагадаємо, в травні 2021 року посаду гендиректора “Київводоканалу” обійняв Сергій Крушановський.

Директором ТОВ “Інноваційний спортивний парк” є син Олега Лисюка – Владислав Лисюк.

В розпорядженні автора статті опинились Інвестиційний договір “на будівництво спортивного парку” від 30 жовтня 2015 року, підписаний між ТОВ “Інноваційний спортивний парк” та Департаментом культури і Департаментом економіки та інвестицій КМДА, а також 5 додаткових угод до нього, підписаних з 2016 року до початку 2021 року.

ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ДОГОВІР №050-13/i/155 ВІД 30 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ З ДОДАТКАМИ

Підкреслимо, раніше ці документи вважалися конфіденційними, але, завдяки рішенню Київради N10/9089 від 7.07.2020 року, були “розсекречені”, як і інші аналогічні договори між структурними підрозділами КМДА та приватним бізнесом.

Умови цього інвестиційного договору були сприятливими для бізнесу та не надто вигідними для міста. Спочатку інвестор отримав від Департаменту культури КМДА 14,5 га найкращих київських земель: острів, річка, поруч – зупинка громадського транспорту та під’їзд на авто. Згідно з проєктом, інвестор зобов’язався облаштувати спортивний парк та витратити на це 19,7 млн гривень. Тут мали з’явитися багато спортивних локацій та рекреаційна зона.

До 2021 року площа ділянки майбутнього спортивного парку збільшилась до 28 га, з яких 18 га надав Департамент культури,  а ще 10 гектарів –  “Київзеленбуд” та “Київавтодор”. Збільшилась також водна площа — на 8 гектарів. Зросла й кількість інвестицій — до майже 149 млн гривень.

14, 5 гектар парку у 2015 році                                  28+ 8 гектар парку у 2021 році

Та договір обмежував будівництво на прибережній смузі Дніпра, адже він не міг суперечити чинному водному та земельному законодавству.  Тож обмеження торкнулися 17 гектарів території парку, тобто 85% від його загальної площі.  Як виняток, спортивному парку дозволили розташувати на таких ділянках тимчасові споруди. Наприклад, дерев’яні трибуни для спостереження за спортивними змаганнями на воді, які можна було б у будь-який момент розібрати та вивезти.

Отримання території під парк коштувало інвесторам біля 1,2 млн гривень. Трохи більше 197 тис. гривень із цієї суми вони сплатили за проведення інвестиційного конкурсу, решта ж пішла на розвиток інфраструктури міста. При укладанні інвестдоговору такі платежі — обовʼязкові, і складають близько 5% від суми інвестицій. Втім, виплатив інвестор ці кошти, виходячи із початкової суми 2015 року. Й більше до бюджету підприємці не сплачували нічого. Зокрема, земельний податок.

Справа в тому, що договір не передбачав орендної плати для приватників взагалі. “Умовами інвестиційного договору не передбачено сплату інвестором коштів на оплату орендної плати чи відшкодування податку на землю”, — пояснив заступник директора Департаменту культури КМДА Геннадій Яворовський.

Податок за ділянку на Муромці все ж платять. Тільки робить це Департамент культури КМДА, який перераховує близько 100 тис. гривень щорічно за користування цими землями. Натомість підприємці мали організовувати спортивні заходи із участю мистецьких колективів із КМДА та сплачувати їм 102 тис. гривень на рік. В перерахунку на місяць ця сума складає 8,5 тис. гривень, що дешевше, навіть ніж місячний абонемент на вейкбордінг в Х-Park у 10,5 тис. гривень, та майже дорівнює добовій вартості оренди “теплої альтанки” на території парку у вихідні дні.

Чи справедлива така оцінка для земельної ділянки? Наприклад, інша компанія, засновником якої також є Юрій Зозуля (ТОВ “Спортивно-оздоровчий комплекс Український воднолижний стадіон”), орендує на тому ж острові три невеликі ділянки загальною площею у 1,9 га.

Земельна ділянка в оренді ТОВ “Спортивно-оздоровчий комплекс Український воднолижний стадіон”, кадастровий номер 8000000000:62:206:0069, землі рекреаційного призначення, для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення. Площа 0.4307. Нормативна грошова оцінка 2 100 656 гривень

Земельна ділянка в оренді ТОВ “Спортивно-оздоровчий комплекс Український воднолижний стадіон”, кадастровий номер 8000000000:62:206:0068, землі рекреаційного призначення. для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення. Площа 0.0225. Нормативна грошова оцінка 84 656 гривень

 

Земельна ділянка в оренді ТОВ “Спортивно-оздоровчий комплекс Український воднолижний стадіон”, кадастровий номер 8000000000:62:206:0067, землі рекреаційного призначення, для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення. Площа 1.4561. Нормативна грошова оцінка 7 101 849 гривень

За даними джерел у Департаменті земельних ресурсів КМДА, в 2020 році оренда цих ділянок обійшлася фірмам Зозулі майже у 9,3 млн гривень. Але якщо б ТОВ “Інноваційний спортивний парк” на тих самих умовах орендував 28 га паркових земель на острові Муромець, то бюджет Києва щорічно отримував би додаткових 136 млн гривень. Зараз вони дістались йому майже безкоштовно.

До речі, сам Зозуля у наданому коментарі взагалі заперечував відсутність орендної плати за землі на острові посеред Дніпра, які місто надало йому за інвестиційним договором, але доказів сплати цієї оренди так і не надав.

Довіряти та перевіряти

Як землевласник, Департамент культури КМДА був зобов’язаний відслідковувати процес створення спортивного парку за інвестиційним договором. Але довгий час керівництво Департаменту, схоже, не звертало уваги на те, що відбувалося на острові Муромець.

А у 2019 та 2021 році чиновники підписали додаткові угоди до інвестиційного договору з тією ж компанією й вдвічі збільшили площу ділянки, переданої інвестору, без проведення будь-якого додаткового конкурсу. До речі, останнє таке рішення підписав Микола Шуляк, який був першим заступником директора Департаменту та й сьогодні займає аналогічну посаду.

У 2021 році в Департаменті культури відбулася повна зміна керівної команди, і його очолила Яна Барінова. Восени 2021 року вперше за шість років парк відвідали перевіряльники з Департаменту культури.

В інвестиційному договорі остаточний строк створення спортивного парку спочатку був призначений на кінець 2020 року, потім (після значного збільшення площі) його перенесли на 1 березня 2022 року.

“Та, згідно з даними експертного звіту до проєктної документації, строк спорудження спортивного парку завершився восени минулого року. Це й стало підставою перевірки Департаментом виконання умов інвестиційного договору”, — розповідає Геннадій Яворовський, який очолював групу перевіряльників Х-Park від КМДА.

Зрештою, перевіряльники побачили зовсім не ту картину, на яку очікували. Журналісти отримали від своїх джерел у КМДА копію Акту перевірки виконання умов Інвестиційного договору “на будівництво спортивного парку”. Cхоже, результат перевірки, яка закінчилася 8 лютого, виявився невтішним: у Акті зазначено, що спортивний парк на острові Муромець створено всього на 27%. В грошах це 93,7 млн гривень недоотриманих інвестицій.

Ба більше – комісія знайшла у парку 80 об’єктів без дозвільної документації. “З них 57 об’єктів взагалі не передбачені проєктно-кошторисною документацією, а 23 об’єкти після початку будівництва незаконно змінили цільове призначення”, — йдеться в документі.

Мова про десяток ресторанів, кафе та барів, яких взагалі не було в проєкті, та безліч альтанок: на одному місці замість однієї запроєктованої альтанки сьогодні побудовано двадцять.

Водночас інвестор не збудував адміністративні та господарські приміщення дитячої спортивної школи та школи боксу, майданчик йоги та єдиноборств і приміщення для стартового судді. А, наприклад, рятувальний пост не тільки змінив місце розташування (порівняно з проєктом парку), але й поповнився кальяном та баром.

Більш того, як зазначили перевіряльники, у парку з’явились дві незаконні вишки мобільних операторів, про які в Департаменті ні слухом, ні духом, хоча місячна оренда землі під дві вишки коштує близько 80 тис. гривень, і ці гроші мали попадати б в бюджет міста.

У Акті перевіряльники зазначили — підприємці порушили умови інвестдоговору на створення спортивного парку, тому необхідно звернутись до керівництва КМДА, щоб припинити його дію, а також звільнити територію від незаконно побудованих об’єктів, повернути в бюджет коштів від розміщення вишок мобільних операторів та звернутись до правоохоронних органів.

Відповідні документи є в розпорядженні KВ.

В середині лютого тодішня директорка Департаменту культури Яна Барінова отримала Акт перевірки та доповіла з цього приводу профільному заступнику голови КМДА Валентину Мондріївському. Але зрештою Акт повернувся у Департамент ні з чим.

24 лютого ц.р. росія повномасштабно вторглася в Україну. Яна Барінова виїхала за кордон з неповнолітньою донькою. Віталій Кличко звільнив її - за поданням Мондриївського, яке наразі ніхто не бачив. Барінова подала позов до суду, але згодом звільнилась з посади за згодою сторін. Та це вже окрема історія.

Спроба зам’яти справу

Влітку цього року результатами перевірки зацікавилося ДБР в Києві. В нашому розпорядженні опинився лист директора ДБР в місті Києві, який звернувся до заступника голови КМДА Валентина Мондриївського з вимогою надати інформацію щодо виконання умов інвестиційного договору по створенню спортивного  парку на острові Муромець та відповідної перевірки, проведеної Департаментом культури КМДА.

Після отримання цього листа в Департаменті культури КМДА відбулася відповідна нарада, на якій головував Микола Шуляк, були присутні члени комісії із перевірки, у тому числі – Геннадій Яворовський. Інтереси інвестора представляв заступник гендиректора ПрАТ “АК “Київводоканал” Олег Лисюк.

На аудіозаписі цієї наради, який також є в нашому нашому розпорядженні, Олег Лисюк запевняє, що не вбачає нічого страшного в тому, що у парку з’явились не затверджені проєктом кафе та ресторани, оскільки має досвід будівництва за бюджетні кошти та поза затвердженим проєктом. А Микола Шуляк запропонував продумати механізми, як “затягнути у проектну документацію” вже збудовані у парку будівлі з невідповідним цільовим призначенням.

Щоправда інші присутні на цій нараді не погодились із пропозицією, тому й розійшлись ні з чим.

Війна зашкодила?

Чи могло статися так, що проєкт парку справді змінювався, й інвестор ані на крок не відступав від нього? Саме у цьому запевнив співвласник компанії-інвестора: мовляв, о зміни до проєкту спортивного парку були та проводяться, просто в КМДА довго узгоджують будь-які зміни до проєкту через інертність самої структури.

“Може бути таке, що вони (Департамент культури КМДА, – авт.) провели перевірку по попередньому проєкту, а треба було по останньому”, – каже Юрій Зозуля.

У КМДА відкидають таку можливість, посилаючись на те, що існує єдиний затверджений у 2019 році проєкт парку. По іншим, не затвердженим проєктам, будувати зарано. Тим більш, коли мова йде не про збірно-розбірні конструкції якихось спортивних локацій, а звичайні споруди ресторанів та кафе.

"Легалізувати вже побудовані споруди кафе та ресторанів шляхом внесення змін у проєктну документацію у законний спосіб неможливо, – впевнена експертка Комітету з питань контролю дотримання природоохоронного законодавства при Громадській раді Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Борисова. – Хоч би тому,  що доведеться проводити інвесткомісію, отримувати експертизу проєкту та проводити стратегічну екологічну оцінку, яка передбачає громадське обговорення. І все це заднім числом".

Оскільки в нас виникли підозри, що більшість ресторанів, кафе Х-парку – це не збірно-розбірні конструкції, а капітальні споруди, ми вийшли на місцевість разом із сертифікованим інженером технагляду у будівництві. В результаті, крім іншого знайшли незаконний кар’єр із видобутку піску. Як з’ясувалось, це взагалі кримінальна традиція на Чорториї. До чого тут Х-парк – буде в наступній частині розслідування.

Коментарі сторін

Юрій Зозуля, голова Федерації вейкбордінгу та воднолижного спорту України, засновник ТОВ “Спортивно- оздоровчий комплекс Український воднолижний стадіон”(інвестор із 2012 року) та ТОВ “Інноваційний спортивний парк” (інвестор із 2015 року)

Аннабелла Моріна: Нам надали матеріали перевірки будівництва спортивного парку, яку в минулому році проводив Департамент культури КМДА, та згідно з якими на території Х-парку побудовано 80 об’єктів, не передбачених проєктом, у тому числі бари-ресторани, вишки мобільних операторів. Чи бачили ви результати перевірки та що будете з цим робити?

Юрій Зозуля: Що стосується результатів перевірки, то нам їх не доводили. Тобто в нас були з Департаменту культури – стара ще директриса. Наскільки я знаю, у них там конфлікт з Кличком дуже якийсь великий, думаю, може із-за цього вона хоче привести якісь аргументи. По-перше, у нас кількість видів спорту і площадок перевищує те, що є в проєкті. Ніяких у нас там забудов не має. Якщо хтось це робить, то це упереджено. Я можу провести екскурсію та показати. І хто проводив цю перевірку?

Аннабелла Моріна: В документах зазначено комісію з декількох співробітників від Департаменту культури КМДА під головуванням діючого заступника директора Департаменту – Геннадія Яворовського. До Акту додано порівняльну таблицю, в якій зазначено, що повинно було бути побудовано та замість цього: одна альтанка в проєкті і 20 стоять по факту.

Юрій Зозуля: Були, є та йдуть зміни до проєкту. В нас є узгоджений проєкт, в якому нанесені всі майданчики, та потім були і йдуть зараз зміни до проєкту.

Аннабелла Моріна: Коли були погоджені зміни?

Юрій Зозуля: Є основні документи. Перше – землевідвід. На базі виграного інвестконкурсу ми отримали землю (за інвестиційним договором земельна ділянка не передавалась інвестору, – авт.). Потім зробили проєкт. КМДА його дуже довго узгоджувала – 5 років. Поки узгодила цей проєкт, в нас прошли зміни до проєкту. Нові майданчики, види спорту зайшли. Проєкт узгоджений існує і є зміни до цього проєкту. Мало того, в нас зайшли ще нові види спорту і ми знову змінимо проєкт. Зараз зайшли ще військові, і ми знову все зміним. Зайшла військова інклюзія, це поранені військові, вони теж собі майданчик роблять, і це ще одні зміни до проєкту. В нас КМДА інертна структура, яка довго узгоджує проєкти, а потім довго узгоджує зміни до проєкту. Може бути таке, що вони провели перевірку по попередньому проєкту, а надо було по останньому (в Департаменті вважають, що провели перевірку по єдиному погодженому проєкту).

Аннабелла Моріна: Ви сказали, що після інвестконкурсу вам надали землю. А як вам її надали: в оренду, в постійне користування?

Юрій Зозуля: За інвестконкурсом. В 2015 році ми виграли цей інвестконкурс, заплатили пайові. Не пам’ятаю, там, по-моєму, 20 мільйонів (офіційно лише 1 млн гривень пайових, – авт.) за виграш у цьому інвестконкурсі, і зобов’язались ще на 20 мільйонів зробить інвестицій, і почали робити проєкт, щоб зробити ці інвестиції. Це прописана державою система отримання інвестиційних проєктів, ми виступаємо, як внутрішній інвестор.

Аннабелла Моріна: Якщо ви отримали землю, то ви, мабуть, і земельний податок за неї сплачуєте?

Юрій Зозуля: Конєчно, ми ще платимо оренду, як платять бензозаправки, хоч створюємо спортивний парк. Ми думали, що нам льготи дадуть, а нам льгот не дали, а дали, як під торговий центр (компанія Зозулі сплачує орендну плату за інші земельні ділянки, загальною площею 1,9 га, кадастрові номери: 8000000000:62:206:0069, 8000000000:62:206:0068, 8000000000:62:206:0067, – авт.).

Аннабелла Моріна: Яка вартість оренди?

Юрій Зозуля: Дайте запит на Київзем. Якщо ми місяць не платимо оренди, то в нас йдуть штрафні санкції та пеня. Я зрозумів, то замовна якась штука до вас прийшла, тому що які тут ресторани – я не знаю. Шо вони там понаписували. Нам цей акт перевірки не давали. Ви маєте дуже хибну інформацію. Мало того, інформацію, яка компрометує нашу організацію. Якщо кажуть, що ми не платили оренду, то точно злопихатель, який хоче щось нам навредить.

Аннабелла Моріна: За нашими даними, навіть земельний податок сплачує Департамент, тому що земельна ділянка не передана ні в оренду, ні в користування.

Юрій Зозуля: Ну, тоді розбирайтесь. Хтось там мутить воду. Ми кожен місяць, точніше, наперед на півроку платимо оренду. Більш того, у нас на тій локації працює 400 працівників. Це і тренера і різні ФОПи, які надаюутьспортивні услуги. У нас дуже багато працевлаштовано людей тут, і всі ці люди платять налоги. Ця територія, окрім оренди, приносить налоги людей, які працюють. Досить велика кількість працівників.

Аннабелла Моріна: Згідно умов інвестиційного договору та додатків, у вас не оренда, а зобов’язані проводити спортивні заходи на відповідну суму. Ви можете мені якийсь документ надіслати, який підтверджує виплату оренди?

Прим. авт.: документ не надано.

Геннадій Яворовський, заступник директора Департаменту культури, начальник управління економіки і фінансів

Аннабелла Моріна: На яких умовах з 2015 року по сьогодні інвестор здійснює користування земельною ділянкою в Х-парку? Чи виставляє Департамент культури КМДА інвестору рахунки за користування земельною ділянкою та на яку суму? 

Геннадій Яворовський: ТОВ “Інвестиційно спортивний парк” використовує зазначену вами земельну ділянку на підставі інвестиційного договору від 30.10.2015 року, укладеного між Департаментом економіки КМДА, Департаментом культури КМДА та власне інвестором. Умовами зазначеного договору не передбачено сплату інвестором коштів на оплату орендної плати чи відшкодування податку на землю. 

Аннабелла Моріна: Яка організація з 2015 року по сьогодні платить податок на землю щодо земельної ділянки, на якій, згідно умов Інвестиційного договору, створюється спортивний парк?

Геннадій Яворовський: Оплату земельного податку за використання території парку в тому числі, тою земельною ділянкою, яка є предметом інвестиційного договору,з 2015 року здійснює департамент культури КМДА. 

Аннабелла Моріна: Коли було затверджено проект спортивного парку, передбачений Інвестиційним договором, та чи вносились зміни в проектно-кошторисну документацію, починаючи із з 2015 року?

Геннадій Яворовський: Слід зазначити, що згідно пункту 1 Додаткової угоди № 2до Інвестиційного договору, датованої листопадом 2018 року, встановлено термін затвердження проектної документації: 01.12.18 року. Вказана документація була розроблено та 03.12.18 року по ній було отримано позитивний експертний звіт з терміном будівництва 30 місяців. В Департаменті культури проєктно-кошторисна документація була затверджена в 2019 році. З того часу до Департаменту культури не надходили пропозиції з коригування ПКД. 

Аннабелла Моріна: Чи надавав Департамент культури КМДА нове завдання на проектування парку із урахуванням змін в проекті та будівництвом не передбачених раніше в парку ресторанно-готельних комплексів?

Геннадій Яворовський: ТОВ “Інвестиційно спортивний парк” не звертався до Департаменту культури з питання погодження завдання на проектування, а саме коригуванню існуючої ПКД. 

Аннабелла Моріна: Чи надавав Департамент погодження на встановлення вишок мобільних операторів на території Х-парку?

Геннадій Яворовський: ТОВ “Інвестиційно спортивний парк” не звертався до Департаменту культури КМДА з питання встановлення вишок мобільних операторів. Дозволів на встановлення вишок Департамент не надавав.

Аннабелла Моріна: Чи відомо Департаменту культури КМДА, яка організація та в яких цілях створила нове штучне озеро біля території Х- Park та встановила на ньому спорядження для вейкбордінгу?

Геннадій Яворовський: Інформація по питанню відсутня. 

Аннабелла Моріна: Ви були головою комісії із перевірки виконання вимог Інвестиційного договору. Які ваші дії були по результатам перевірки?

Геннадій Яворовський: За результатами перевірки було складено Акт, в якому детально описано наявні порушення інвестиційного договору та запропоновано здійснити комплекс заходів направлених на усунення вказаних порушень.

Яна Барінова, директорка Департаменту культури КМДА (2021 рік)

Департамент культури – найбільший балансоутримувач муніципальної власності. Перші півроку на посаді директора я займалася тим, що об'їжджала об'єкти, що перебувають на його балансі. У деяких випадках безпосереднє знайомство з об'єктом лише посилювало подив з приводу того, яке саме ставлення до культури він має. Так було й із Х-Park. Наскільки я зрозуміла, це територія, де культивуються різні види спорту, зокрема вейкборд, вейксерф та інше. Вже багато років. І кияни знають, що всі ці роки найчастішим гостем Х-Park був Віталій Кличко.


Дід Мороз – Віталій Кличко, Снігуронька – Юрій Зозуля, 2016 рік, X-Park

Свої враження від відвідування парку я сформулювала так: на цій території треба створювати ще щось, що стосується міської культури більшою мірою, ніж канатка. 24 лютого ми мали їхати на Муромець разом із Оленою Гудковою – її дуже зацікавила моя пропозиція продовжити там “Кураж базар”. Але на жаль.

Перевірку виконання вимог Інвестиційного договору на будівництво спортивного парку я й ініціювала. Її результати ми отримали у лютому 2022 року. Якби не війна, за її результатами ми, зрозуміло, запустили б процес розслідування тих порушень, які вона виявила.

Порушення, виявлені перевіркою, відбувалися задовго до мого призначення на посаду директора Департаменту. І повірте, проблемних об'єктів у Департаменті – десятки. Виправити за півроку те, що робилося роками, якщо не десятиліттями – вище за людські можливості. Особливо, якщо ти не маєш слідчих функцій, як у правоохоронних органів. Тому я була зосереджена на запуску нових проектів, які сформували б новий імідж Києва, як культурної столиці Європи.

Читайте: Неякісний асфальт і “золоті стовпчики”: Нацполіція розслідує зловживання посадовців “Київавтодору”

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Аннабелла Морина

Теги: новини києва, земля, Віталій Кличко, ДБР, кримінальна справа, департамент культури кмда, юрій зозуля, земельний податок, x park

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.