п'ятниця, 29 березня 2024 г.

В Киеве скоро станет нечем греть воду

В Киеве скоро станет нечем греть воду

НАК “Нафтогаз Украины” собирается полностью прекратить поставки газа ПАО “Киевэнерго”. Причина - рекордный долг за газ в 3,8 млрд грн, который ПАО накопила из-за отсутствия  расчетов за теплоснабжение со стороны бюджетных организаций столицы и компенсаций из горбюджета. В НАК всю вину за сложившуюся ситуацию возлагают на главу КГГА Владимира Бондаренко.

НАК “Нафтогаз Украины” в лице и.о. главы правления компании Игоря Прокопова официально предупредила главу КГГА Владимира Бондаренко о прекращении поставок газа ОАО “Киевэнерго”. Копия соответствующего письма имеется в распоряжении KV.

НАК “Нафтогаз” сообщает Бондаренко, что ПАО “Киевэнерго” по состоянию на 26.05.2014 задолжало компании за газ 3,8 млрд грн, из которых 2,7 млрд грн - долг за газ, который использовался для отопления именно бюджетных учреждений столицы.

В послании “Нафтогаза” также отмечается, что “Киевэнерго” накопило долги только потому, что этому ПАО регулярно не платят за теплоснабжение предприятия и организации, которые финансируются из столичного горбюджета (в 2013 году эти учреждения оплатили “Киевэнерго” только 46,8% счетов), и в бюджете Киева не предусмотрены средства на погашение долгов по разнице в тарифах.

“Бюджет Киева систематически не выполняется в части расходов на проведение расчетов за тепловую энергию. Кроме того, бюджетом Киева на 2014 год не предусмотрено 100% расчетов на погашение долгов прошлых лет и текущего потребления с учетом повышения тарифов, согласно постановлению Национальной комиссии от 31.03.2014 №247”, - говорится в письме НАК “Нафтогаз Украины”.

“Нафтогаз” в своем письме также упоминает о том, что уже информировал главу КГГА Владимира Бондаренко о критической ситуации в вопросе накапливания газовых долгов.

Из этого письма следует, что НАК “Нафтогаз Украины” 18.04.2014 года уже предупреждал Бондаренко о его персональной ответственности за стопроцентное погашение долгов  и текущие расчета за газ, согласно поручения правительства. В середине апредя ПАО “Киевэнерго” было должно НАКу за газ 3,7 млрд грн.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Тогда же г-н Прокопов требовал от главы КГГА “личного незамедлительного участия и принятия мер на государственном уровне для погашения долгов перед ПАО “Киевэнерго”.

Читайте также: Долг потребителей перед “Киевэнерго” за два месяца вырос на 500 млн грн

Впрочем, проблему с оплатой долгов за газ в Киеве, вероятно, придется уже решать новому мэру Киева Виталию Кличко, которого, по его словам, или парламент или президент обязательно сразу сделают главой КГГА.

Подробнее: Президент без помощи нардепов сможет сам назначить мэра Киева главой КГГА

фото layoutsparks.com

КиевVласть

Валерия Самаркина

Теги: бюджет, киевэнерго, бондаренко, долг, тариф, нафтогаз, письмо, поставка, прокопов

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.