вівторок, 30 квітня 2024 г.

В Києві презентували мобільний штаб й пересувні СТО для військових (фоторепортаж)

В Києві презентували мобільний штаб й пересувні СТО для військових (фоторепортаж)

Благодійна організація “Реактивна Пошта” у цей понеділок, 26 червня, показала свої новостворені мобільні станції – морські контейнери, обладнані під потреби артилеристів й встановлені на базі військових вантажівок з країн НАТО, тепер зможуть “на ходу” ремонтувати техніку та слугувати штабом для командування артилеристів. 

Як стало відомо KВ, проект втілено в життя виключно за кошти донорів. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Так, благодійники показали штабний, шиномонтажний та ремонтний комплекс.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

МТО – це одна станція, що складається з військової вантажівки, кран-балки, причепа, двох контейнерів та обладнання. Вона є повністю мобільною й здатна закрити як і ремонтні, так і сервісні питання військових. Контейнер можна зняти й тимчасово розташувати у будь-якому зручному місці, а сама вантажівка поїде виконувати інші задачі. Машини “Реактивна Пошта” привозили власноруч – викупили зі списання у датській армії. Ремонтні станції наповнили усім необхідним з урахунком потреб військових. За словами засновників проекту, саме шиномонтаж є великою проблемою для наших захисників.

“Шини та колеса це біль артилерії, бо вона перевозить дуже багато боєприпасів. Шини рвуться, а в армії немає професійних шиномонтажів. Через це хлопці вимушені викручуватись самостійно, або домовлятись зі сторонніми шиномонтажами за свої гроші”, – розповів KВ співзасновник БО “Реактивна Пошта” Павло Нарожний. 

Волонтери й раніше робили подібні мобільні станції, однак, новостворений МТО має розширений функціонал.

“Цей комплекс дуже функціональний: тут відкривається задня сторона, на дверях одразу розміщені ударні насадки для відкручування болтів, ударний пістолет, що підключається до компресора. Щоб не треба було затягувати колеса в середину, є подовжувачі повітря, витягується шланг, і прямо на землі можна почати заміну колес. Є комплекс домкратів, балансувальний станок, шкафчик з інструментами, компрессор на 300 літрів й генератор. Є блок керування всіма апаратами, він навіть показує залишок дизелю в генераторі. Загальна вартість комплексу з двох контейнерів, вантажівки й причепу складає 80 тисяч євро. Окремо шиномонтажний комплекс коштує десь 22-24 тисячі доларів”, – розповів KВ співзасновник “Реактивної Пошти” Дмитро Чуканов.

Інший контейнер, мобільну станцію технічного обслуговування, оснащено краном-маніпулятором. Її функціонал кардинально відрізняється, й може виконувати широкий спектр ремонтних робіт. МТО поїде до воїнів 406-ої окремої артилерійської бригади імені генерала-хорунжого Олексія Алмазова, яка відома потопленням крейсера “Москва”.

“Цей тягач розроблений під мобільну станцію технічного обслуговування. Маніпулятор, який тут є, може підняти три тони. Тут є професійний набор інструментів, тільки один такий ящик коштує 55 тисяч гривень. Є гідравлічний прес на 20 тон, токарський верстат, свердлильний верстат, обжим для гідравлічних шлангів, балони з різними газами, лебідка. Також, звичайно, є дизель-генератор й блок керування апаратами”, – додали засновники.

Окремою секретною розробкою став мобільний штаб. Це високотехнологічний офіс, розрахований під роботу управління артилерійським підрозділом.

“Тут є дошка для карт, рухомі робочі місця й столи. Це виглядає як офіс, й сучасні артилеристи так і працюють. Все створено для комфорту, тут є й кавоварка, й холодильник. Працює комплекс автономно, тут є 3-х кіловатна батарейка, яка має тягнути все це близько 6 годин. Батарейка може заряджатися від генератора, який теж тут встановлено. Переключення від джерелами відбувається за допомогою інвертора, також забезпечено зв’язок і встановлено старлінк. Також, є монітори, для виведення оперативної обстановки. Ця машина обійшлась трохи більше ніж у 50 тисяч євро. Це тягач, морський контейнер, обладнання й робота людей”, – розповів KВ Павло Нарожний.

Як раніше писала KВ, Збройні сили України (ЗСУ) повернули під контроль село Рівнопіль Донецької області, яке знаходилося під контролем окупантів з березня 2022 року.  Населений пункт розташований на стику Донецької та Запорізької областей.

Читайте: ЗСУ звільнили село Рівнопіль, що на Донеччині

Фото: Євген Лоюк

КиївВлада

Анастасія Олійник

Теги: війна, війна росії проти україни, напад росії на україну, зсу, допомога, волонтери, сто, вантажівки, реактивна пошта, мто

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.