субота, 20 квітня 2024 г.

Странная политика: столичным ОСМД и ЖСК могут уменьшить земельный налог

Странная политика: столичным ОСМД и ЖСК могут уменьшить земельный налог

Профильная комиссия Киевсовета согласовала снижение ставки земельного налога для объединений совладельцев многоквартирных домов (ОСМД), жилищно-строительных кооперативов (ЖСК) и коммунальных предприятий, на балансе которых числятся жилые дома (бывшие ЖЭКи), с 0,1% до 0,03%.То есть, ОСМД и ЖСК  должны будут продолжить оплачивать налог за землю, которой юридически не владеют.

Об этом KV стало известно в ходе заседания постоянной комиссии Киевсовета по вопросам бюджета и социально-экономического развития, которая 1 марта рассматривала проект решения “О внесении изменений в решение Киевсовета от 23.06.2011 №242/5629 в г. Киеве “Об установлении местных налогов и сборов”.

Автор данного проекта решения, секретарь постоянной комиссии Киевсовета по вопросам регламента и депутатской этики Игорь Опадчий, предлагал полностью освободить ОСМД И ЖСК от оплаты земельного налога.

В документе был сделан акцент на то, что столичная власть, декларируя необходимость повсеместного создания ОСМД, на самом деле, в т.ч. из-за финансовой нагрузки, делает это невозможным.

При этом, глава бюджетной комиссии Киевсовета Андрей Странников (“Солидарность”) (на фото) заявил, что на полную отмену земельного налога для ОСМД и ЖСК депутаты пойти не могут. Вместо этого он предложил снизить для этих организаций ставку земельного налога с 0,1% от нормативной оценки земли до 0,03%. И установить такую же налоговую ставку для КП, на балансе которых находятся многоквартирные жилые дома. Дескать, все формы собственности перед законом должны быть равны.

За такую идею в итоге члены комиссии и проголосовали.

Отметим, что присутствующие на заседании бюджетной комиссии главы столичных ОСМД были раздосадованы такой постановкой вопроса. По их словам, у подавляющего большинства киевских ОСМД юридически земли в пользовании нет, а платить за нее, почему-то необходимо.

Отметим, что, по информации финансового департамента КГГА, за прошлый год в столичный бюджет от ОСМД и ЖСК  посредством уплаты налога на землю поступило 7,5 млн грн, а КП по обслуживанию жилого фонда пополнили городскую казну на 16 млн грн.  

Как уже не раз сообщала KV, на сегодня большинство столичных ОСМД, действительно, не смогли надлежащим образом оформить себе через горсовет право землепользования на участок под домом и придомовую территорию. Т.е, землей, платить налог за которую их вынуждают налоговики, они владеют лишь номинально, и могут в любой момент обнаружить на этой территории, например, какое-нибудь новое строительство.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Это, кстати, подтверждает известный адвокат и эксперт в сфере ЖКХ Татьяна Монтян.

“Я смутно понимаю, как будет начисляться земельный налог для ОСМД и на каких основаниях вообще. Как, например, точно определить площадь земельных участков? В Киеве межевые знаки придомовых территорий не установлены, земельные участки не внесены в кадастр, т.е. вообще юридически не существуют. Попытка применить этот налог в текущей ситуации приведет лишь к массе истерик”,- заявила KV Татьяна Монтян.

По ее словам, Странников всегда отличался “сообразительностью”.

“Какое отношение ОСМД и ЖСК имеют к коммунальным ЖЭКам, если ОСМД и ЖСК - это способ управления общим имуществом, а все эти ЖЭКи - обслуживающие организации. Он (Странников - KV) сравнивает вещи разной правовой природы”,- пояснила Татьяна Монтян.

Схожую точку зрения выразил и член бюджетной комиссии Алексей Руденко (фракция “Самопомощь”).

“Если мы даже на комиссии не можем объяснить людям по какому принципу им будет начисляться налог, то о каком развитии налоговой культуры мы можем говорить?”,- отметил депутат.

Читайте также: Киевлянам будут прививать налоговую культуру за 9 млн гривен

Фото взято из открытых источников

КиевVласть

Дарья Калашникова

Теги: новости киева, киевсовет, комиссия, снижение, земельный налог, ставка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.