п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Столичный горсовет убил последнего конкурента “Киевэнерго”

Столичный горсовет убил последнего конкурента “Киевэнерго”

mazoorc2_nСтоличные депутаты ликвидировали коммунальное предприятие, существование которого КГГА долгие годы использовало как рычаг давления на ПАО “Киевэнерго”.  Этот механизм обычно задействовался  в случае грубого игнорирования природным монополистом интересов городской общины.

 

Киеврада 22.05.2013, поддержав инициативу КГГА, ликвидировала ГКП “Киевжилтеплокоммунэнерго”. За ликвидацию этого стратегически важного для столицы предприятия проголосовало 74 депутата.

 

КГГА пояснила, что данное предприятие давно не ведет финансово-хозяйственной деятельности, а стало быть — убыточно для горбюджета. “ГКП не осуществляет свой основной вид деятельности (предоставление услуг по теплоснабжению) из-за отсутствия имущества”,— написано в пояснительной записке к проекту решения Киеврады. Из данной записки также следует, что в процессе ликвидации данного ГКП будет погашаться его кредиторская  задолженность.

Читайте также: Мазурчак, “безопасная” БСА и развитие Киева

До 2001 г. на балансе ГКП “Киевжилтеплокоммунэнерго” находились все городские теплосети. Распоряжением КГГА №611 от 30.03.2001 эти коммуникации были переданы АК “Киевэнерго”, но о ликвидации ГКП “Киевжилтеплокоммунэнерго” речь с тех пор ни разу не заходила. Это легко объяснимо. Отвечающий в Киеве за ЖКХ замглавы КГГА Анатолий Голубченко на рабочих заседаниях и коллегиях горгосадминистрации постоянно грозил Киевэнерго выходом распоряжения КГГА, которое может вернуть теплосети обратно на баланс ГКП.

Обычно такая угроза звучала, если монополист (Киевэнерго) начинал проявлять непомерный аппетит (завышал тарифы), отказывался брать себе на баланс аварийные и бесхозные (ранее ведомственные) тепловые сети, слишком мало тратил на ремонт и замену коммуникаций.

 

Читайте также: Попов назначил победителем конкурса остановок “свое” предприятие

 

Голубченко тогда обычно объяснял руководству Киевэнерго: “Будете себя так вести и останетесь со “своими” ТЭЦ (тоже пока еще номинально является имуществом городской общины), но без сетей, по которым тепло доставляется непосредственно потребителям. А ГКП начнет брать с вас за доставку теплоносителя столько, сколько город посчитает нужным”.

 

Т.е. само существование долгие годы ГКП служило некой гарантией соблюдения баланса интересов природного монополиста и городской общины. Столичный горсовет, вероятно, посчитал, что на сегодняшний день, когда контрольный пакет в ПАО “Киевэнерго” принадлежит холдингу “ДТЭК” Рината Ахметова, смысла в этом уже и нет.

 

Читайте также: Оговорка “по Фрейду”: Попов подписывает распоряжения от лица мэра

 

Интересно, что данный проект решения, согласно розданным депутатам документам, 13.05.2013 завизировал именно Александр Мазурчак. При этом он выступал на бумаге в качестве первого замглавы КГГА в то время, как официально еще с апреля  является лишь советником главы КГГА.

Теги: Аналитика

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.