п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Столичные КП прибедняются, чтобы не пополнять горбюджет

Столичные КП прибедняются, чтобы не пополнять горбюджет

Прибыльные коммунальные предприятия Киева, которых и так единицы, анонсируют себе уменьшение доходов в 2014-ом по сравнению с 2013 годом в 2-3 раза. В КГГА обеспокоены, что это может привести к невыполнению доходной части бюджета и не разрешают КП менять финансовые планы.

Директор департамента коммунальной собственности КГГА Николай Парфененко предупредил первого заместителя главы КГГА Бондана Дубаса о том, что столичные КП занижают свои плановые доходы на 2014 год, чтобы не пополнять городскую казну. В письме, копией которого располагает KV, Парфененко призвал Дубаса, не идти на поводу у директоров 5-ти КП и не утверждать финансовые планы этих предприятий с доходной частью меньшей, чем в 2013 году.

В обращении Парфененко отмечается, что в принятом Киевсоветом бюджете Киева на 2014 год предусмотрено поступление в основной фонд горбюджета части чистого дохода от столичных КП в размере 51 млн грн. Ровно столько киевские КП перечислили в горбюджет в 2013 году.

А сейчас, как выяснилось, в департамент коммунальной собственности КГГА приходят на утверждение новые финансовые планы некоторых рентабельных КП, в которых планируемая прибыль указывается в два-три раза меньшая чем в 2013 году. В этих КП ссылаются на повышение цен на топливо и коммунальные услуги, увеличение зарплат, уменьшение бюджетного финансирования и нестабильную ситуациею в стране.

Например, КП "Киевреклама" в 2014-ом анонсирует себе 8 млн грн прибыли, по сравнению с 20 млн грн в 2013-ом. Прибедняется и КП "Международный аэропорт "Киев", который собирется в этом году заработать всего 11 млн грн, хотя в 2014-ом его чистая прибыль составила 27 млн грн. Прогнозируют себе понижение прибыли также КП "Киевблагоустройство", "Лесопарковое хозяйство "Конча-Заспа", "Автотранспортное предприятие Шевченковского района".

1.png

Общая сумма потерь для столичного бюджета, в случае одобрения новых финансовых планов этих пяти КП на 2014 года составит 13 млн грн, отмечает Парфененко. Чиновник при этом заверяет, что сам он не утверждает такие не прибыльные финансовые планы и не рекомендует этого делать первому замглавы КГГА. Он  также рекомендует Дубасу поручить директорам столичных КП экономить, вовремя перечислять часть прибыли в горбюджет, как в 2013 году, и немедленно погасить задолженности, у кого они есть.

Парфененко отметил, что перечисление в бюджет части доходов предприятий производятся на основании финансовых планов этих КП на год, которые утверждает КГГА, а сумма отчислений может быть больше, но не меньше предусмотренной в финансовом плане.

Напомним, в Киеве работает почти 400 коммунальных предприятий, большинство из которых - убыточные. Они не только не приносят пользы городу, но и "сосут" деньги из столичных налогоплательщиков, гор- и госбюджета. Так в 2012 году общая сумма убытка киевских КП составила 900 млн грн, а в первом полугодии 2013 года - 400 млн грн.

Подробнее читайте: Столичные КП за первое полугодие 2013 г. "наказали" киевлян на 400 млн грн

При этом всякий раз каждое новое руководство КГГА обещает горожанам непременно избавиться от высасывающих бюджетные средства предприятий, но в последствии о своих обещаниях забывает.

КиевVласть

Валерия Самаркина

Теги: киев, кп, киевблагоустройство, киевреклама, аэропорт киев, коммунальные предприятия, прибыль, горджет

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.