неділя, 28 квітня 2024 г.

Справи прокурорські: за час воєнного стану Офіс генпрокурора витратив на своє утримання понад 200 млн гривень

Справи прокурорські: за час воєнного стану Офіс генпрокурора витратив на своє утримання понад 200 млн гривень

З початку повномасштабного вторгнення росії на Україну Офіс генпрокурора замовив товарів, робіт для послуг для свого поточного утримання на 207,74 млн гривень. Щоб іти в ногу з цифровими технологіями, прокурорам довелося викласти понад 80 млн гривень в розробку та підтримку програмного забезпечення, офісну техніку та мережеве обладнання. Серед інших значних видатків: охорона, ремонти, послуги зв'язку, бланки прокурорських посвідчень, а також два автомобілі Hyundai Staria зі шкіряним салоном, підігром керма, парктроніком та бездротовою зарядкою для смартфонів.

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, з 24 лютого 2022 року по 31 липня 2023 року Офіс генерального прокурора (*) уклав за результатами публічних закупівель 514 договорів на 207,74 млн гривень.

Найбільші замовлення

За останні 17 місяців на найбільшу суму – 43,47 млн гривень – Офіс генпрокурора замовив електрики, тепла та гарячої води.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Однак особлива увага цього замовника приділялася розробці нового та підтримці існуючого програмного забезпечення, а також супроводженню численних реєстрів – за вказаних період на ці послуги було спрямовано 39,49 млн гривень. Слідом із сумою 20,75 млн гривень йдуть витрати за офісне устаткування (комп'ютери, ноутбуки, знищувачі паперу, флешки) та витратні матеріали до картриджів, принтерів, ксероксів. Ще більше 20 млн “пішло” на мережеве обладнання.

Читайте: Офіс Генпрокурора придбає нові знищувачі паперів

На охорону своїх об'єктів прокурори спрямували 16,45 млн гривень (пізніше ціну договору скоротили до 15,69 млн гривень). За ці кошти протягом поточного року повинна бути забезпечена громадська безпека та правопорядок на пяти об'єктах Офісу – вул. Бориса Грінченка, 3-Б, вул. Симона Петлюри, 7/9, вул. Ісаакяна, 17, вул. Авіаконструктора Антонова, 2-А, вул. Князів Острозьких (Московська), 8 (корп. 24).

Читайте: Офіс генпрокурора витратить понад 16 млн гривень на охорону

Серед інших значних замовлень Офісу генпрокурора також:

  • 13,79 млн гривень – різноманітні ремонтні роботи та техобслуговування, зокрема, ТО та миття транспортних засобів, ремонт ліфтів, систем кондиціонування та вентиляції;

  • 11,33 млн гривень – пальне;

  • 7,74 млн гривень – послуги пошти, інтернету та зв'язку;

  • 7,14 млн гривень – поточні та капітальні ремонти в різних корпусах адмінбудівель;

  • 3,45 млн гривень – два автомобілі Hyundai Staria;

  • 2,4 млн гривень – бланки службових посвідчень працівника прокуратури.

Читайте: Офіс Генпрокурора замовив ремонт дверей та нові доріжки у дворі

Серед іншого на понад 400 тис. гривень замовили жалюзі та ролети, на 360 тис. гривень – туалетного паперу, на 252 тис. – нагрудних знаків з посвідченнями (“Ветеран прокуратури України”, “За сумлінну службу в органах прокуратури”, “Почесний працівник прокуратури України”), на майже сотню тисячі гривень – кодексів України, а також один тепловізор за 48 тис. гривень. 

Читайте: Офіс Генпрокурора України витратить 187 тисяч гривень на туалетний папір

Hyundai під час війни

Закупівлю двох Hyundai Staria (US4 2/2 CRDi 9-Business 8AT) за 3,45 млн гривень Офіс генпрокурора здійснив напередодні найважчої в новітній історії зими – 7 листопада 2022 року. Відповідний договір уклали зі столичним автосалоном ТОВ “Автоберег” (***). За його умовами, автомобілі повинні бути 9-місними, 2022 року виробництва з об'ємом двигуна 2,2, також серед вимог – шкіряний салон, підігрів керма, датчик тиску в шинах, парктронік, бездротова зарядка для смартфонів. Одне таке авто обійшлося Офісу генпрокурора в 1,72 млн гривень. Судячи зі звіту про виконання договору оплату за авто перевели до кінця 2022 року в повному обсязі.

На сайті “Автоберега” зазначено, що Hyundai Staria з мінімальною комплектацією коштує 1,45 млн гривень, однак її прокурорам було недостатньо.

Керівником і власником ТОВ “Автоберег” є киянин Олексій Кондрачук. За даними “Наших грошей”, ця фірма є дилером офіційного дистриб’ютора автомобілів цієї марки в Україну – ТОВ “Хюндай Мотор Україна” із групи “Богдан” екс-першого заступника секретаря РНБОУ Олега Гладковського, якому у 2009 році частку в компанії продав Петро Порошенко. Також відомо, що свого часу ТОВ “Автоберег” вказувало у держреєстрі номер телефону +38(067)9150570, який також використовувало ТОВ “Український автомобільний холдинг”, що раніше належало Петру Порошенку.

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Автоберег” отримало 73 замовлення на 45,47 млн гривень, а основними замовниками є Головний сервісний центр МВС, Офіс генпрокурора та Управління поліції охорони з фізичної безпеки в Києві.

Найбільший підрядник 

За час дії в Україні воєнного стану Офіс генпрокурора робив через Prozorro замовлення у 207 компаній та підприємців. При цьому на більше чверті коштів (50,61 млн гривень) дісталося одній з фірмі – столичному ТОВ “ІТ “Спеціаліст” (**). Замовляли у неї супроводження та підтримку програмної продукції і прокурорських інформаційних систем, а також закупали мережеве обладнання.

Перші 20 компаній та підприємців, які отримали від Офісу генпрокурора замовлень на найбільші суми з 24 лютого 2022 року

Читайте: Офіс Генпрокурора вирішив купити брендовані футболки, сумки, блокноти, ручки і павербанки

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “ІТ Спеціаліст” зареєстровано в 2014 році в Києві. Статутний капітал – 25 тис. гривень. Основний вид діяльності – комп'ютерне програмування. Власниками фірми через “КТ Менеджмент” є Ігор Капля, Максим Тищенко і Татяна Мюллер, керівник – Юрій Сємєйкін. 

Ігор Капля в 2010-2022 роках значився керівником столичного ТОВ “БМС Консалтінг”. Останнє є фігурантом значної кількості кримінальних проваджень. Зокрема в 2014 році у МВС розпочали розслідування провадження № 12014000000000155 за підозрою службових осіб Міністерства екології та природних ресурсів у розтраті бюджетних коштів при здійсненні в 2012-2013 роках закупівель в ряду компаній, серед яких ТОВ “БМС Консалтінг”. Слідчі встановили, що окремі замовлені відомством послуги фактично не надавалися, документи за результатами їх надання є підробленими, а кошти через фіктивні фірми переводили в готівку. Роком пізніше ще одне гучне кримінальне провадження почала Генпрокуратура (42015000000000197 від 20.02.2015 року) – за фактом завищення службовими особами самої ж Генпрокуратури вартості розроблення та обслуговування “Єдиного реєстру досудових розслідувань”, яке замовляли у ТОВ “БМС Консалтінг”.

У липні 2016 року Світовий банк повідомив про відсторонення декількох українських ІТ-компаній від своїх тендерів через виявлені факти корупції для отримання великих контрактів. Серед цих компаній “засвітилося” ТОВ “БМС Консалтинг”, яке тоді відсторонили на 6 років.

Через місяць після цієї заяви Світового банку, як з'ясували “Наші гроші”, було зареєстровано фірму “ІТ Платформа”. В 2017 році цю фірму очолював Костянтин Лосінський, який до цього п’ять років працював в Управлінні інформаційних технологій ГПУ, а в 2018-2022 роках її співвласницею була згадана Тетяна Мюллер. 

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “ІТ Спеціаліст” уклало 163 договори на суму майже 2 млрд гривень. Найбільші замовники – АТ “Ощадбанк” та Офіс генпрокурора, який найближчим часом планує віддати ще компанії один підряд: 28 липня Офіс оголосив намір укласти з ТОВ “ІТ Спеціаліст” черговий договір на супроводження і розвиток інформаційної системи “Єдиний реєстр досудових розслідувань” та її підсистем майже за 17 млн гривень.

До слова, АТ “Ощадбанк” та Офіс генпрокурора є найбільшими замовниками також ТОВ “ІТ Платформа”.

З 28 липня 2022 року Офіс генпрокурора очолює Андрій Костін, який змінив на цій посаді Ірина Венедіктову

* Офіс генерального прокурора (код ЄДРПОУ: 00034051)

** ТОВ “ІТ Спеціаліст” (код ЄДРПОУ: 39230764) 

*** ТОВ “Автоберег” (код ЄДРПОУ: 37311783)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини києва, новини україни, prozorro, закупівлі, офіс генерального прокурора, ірина венедіктова, андрій костін, програмне забезпечення, кт менеджмент, іт спеціаліст, єдиний реєстр досудових розслідувань, іт платформа, бмс консалтінг, ігор капля, максим тищенко, татяна мюллер, юрій сємєйкін

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій