неділя, 5 травня 2024 г.

Погляд у майбутнє: ексгубернатор Київщини Бно-Айріян презентував документальний фільм про сучасну освіту

Погляд у майбутнє: ексгубернатор Київщини Бно-Айріян презентував документальний фільм про сучасну освіту

У Києві 26 травня відбувся допрем’єрний показ другого фільму ексгубернатора Київщини Михайла Бно-Айріяна із серії проєкту "7 фільмів Бно-Айріяна". Стрічка "2045: нова національна ідея" – перше в Україні повнометражне документальне кіно про систему освіти та навчальні тенденції в країні. Про зйомки фільму, його ідею і героїв, та що чекає на країну у 2045 році, як їй стати успішною – Михайло Бно-Айріян розповів журналістам.

Як передає кореспондент KV, 26 травня в кінотеатрі "Планета кіно" (ТРЦ "River Mall") відбувся допрем’єрний показ другого фільму ексгубернатора КОДА Михайла Бно-Айріяна "2045: нова національна ідея". 

"Ще рік тому я не міг уявити, що буду стояти в кінотеатрі і представляти власний фільм. Перший фільм був про ковід, другий – про освіту. Освіта стосується кожного, не оминає жодної родини. Для мене освіта – це сакрально, адже саме вчителі і батьки дали мені все, що я маю – і знання, і любов до України", – розповів під час презентації стрічки Бно-Айріян.


На відео: офіційний трейлер фільму 

За його словами, "7 фільмів Бно-Айріяна" – це сім великих розмов про те, що поряд, але про що, зазвичай, не говорять. 

"В Україні більше мільйона дітей ходять у дитсадки, більше чотирьох мільйонів учнів навчається у школах, півтора мільйона студентів у вузах і майже 800 тисяч спеціалістів працюють вихователями, педагогами та викладачами. У країні немає жодної людини, якої би не стосувалася тема освіти. Кожен побачить у цьому фільмі себе", – говорить Михайло Бно-Айріян. 

Автор документальної срічки наголошує, що для нього важлива не лише тема освіти як такої, а й людей, які здобувають освіту.

"Мені важливо показати, де опиняється молодь, яка не бере від освіти нічого. І, навпаки, показати людей, які беруть від освіти все. 2045 – це погляд у майбутнє. Новітня українська школа має запрацювати. І в цей рік героїні нашого фільму семирічній Юлі (найменша дівчинка на афіші – ред. KV), яка цього навчального року пішла в школу у Верхньоторецькому на Донеччині буде 32 роки. І це буде молода успішна дівчина, яку навчали по-новому", – акцентує автор. 

На фото: постер до фільму "2045: нова національна ідея"

Бно-Айріян зауважив, що разом із командою вони відзняли 75 годин (із них до фільму увійшло лише три години), об'їхавши всю Україну – від Львова до межі з тимчасово-окупованою територією ЛДНР. І, проїзджаючи десятки міст, їм вдалося поспілкувалися з сотнями учнів, студентів та працівників освітньої сфери у дитячих садках, міських і сільських школах та приватних і державних університетах. Потрапили до кадру і дитяча виправна колонія, кадетська гімназія та професійні технічні училища. 

Як пояснив Бно-Айріян, у фільмі разом із героями вони намагалися віднайти відповіді на важливі для кожного питання. Спілкувалися про те, як впроваджується освітня реформа і до чого може призвести закриття освітніх закладів в Україні. Крім того, обмірковували наскільки ефективною є "Нова українська школа" і чому вчителі отримують такі низькі зарплати. І взагалі – чи можуть вони виховати нове покоління успішних та щасливих українців, і чи має система освіти прививати правильні цінності та любов до країни.

І за словами автора, саме під час зустрічей з героями стала зрозумілою одна істина, що саме освіта може згуртувати навколо себе всю країну і зробити її по-справжньому сильною. 

"Якщо змінити підходи до освітнього процесу, якщо у центр освітньої політики поставити педагога, то сьогоднішні першачки у 2045 році стануть новим успішним поколінням, що змінить країну та зробить її набагато сильнішою. Ось яка має бути нова національна ідея", – пояснює Михайло Бно-Айріян, яку ідею намагався вкласти в цей фільм. 

Також він додав що у фільмі, окрім освітян і та учнівсько-студентської молоді, знялися лідер гурту "Антитіла", амбасадор ЮНІСЕФ Тарас Тополя та Віктор Бронюк – лідер гурту "ТІК", випускник Вінницького педуніверситету (за фахом вчитель історії).

До створення фільму також долучились відомі науковці та лідери громадської думки в освітній сфері. Серед них – керівник Секретаріату національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Михайло Винницький, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова, голова ГС "Освіторія", засновниця премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин, найкращий вчитель України у 2020 році Олександр Жук, ректор "Львівської політехніки" Юрій Бобало, почесний президент "Українського католицького університету" Владика Борис Гудзяк та багато інших. 

Нагадуємо, що перший фільм "Covid-19: Вихід з червоної зони" ексголова Київської ОДА Михайло Бно-Айріян презентував в мережі 5 грудня 2020 року і набрав понад мільйон переглядів  на офіційному каналі проєкту "7 фільмів Бно-Айріяна" в Youtube. Стрічка стала першим повнометражним документальним фільмом в Україні, присвячена пандемії і локдауну. 

Читайте: Власть должна опомниться: экс-губернатор Киевщины Бно-Айриян снял фильм о пандемии Covid-19 в Украине

Як раніше повідомляла KV, Бно-Айріян – не перший екс-губернатор Київщини, який після звільнення з посади очільника Київської ОДА, взявся за освоєння YouTube. У минулому році ексгубернатор Київщини, ексдепутат Київоблради Олександр Горган за підтримки підприємців, освітніх онлайн-і оффлайн-платформ запустив проєкт БАZA, де в форматі відео переказував відомі і не дуже книги, присвячені особистісному зростанню і підвищенню ефективності.

Читайте: Александр Горган презентовал видеоблог о книгах по личностному росту

Фото: коллаж KV, із архіву Бно-Айріяна

КиевVласть

Игорь Дармостук, Инна Михно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, губернатор, кога, власть киевщина, образование, михаил бно-айриян, документальный фильм, новая украинская школа, семь фильмов бно-айрияна, блиц-интервью, тарас тополя, виктор бронюк

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій