суббота, 28 ноября 2020 г.

Павло Рябікін: Команда Кличка – перша столична влада, яка розпочала справжню боротьбу із незаконним будівництвом у Києві

Павло Рябікін: Команда Кличка – перша столична влада, яка розпочала справжню боротьбу із незаконним будівництвом у Києві

Про те, як команда Віталія Кличка зупиняє незаконні будівництва у Києві та як не поповнити ряди жертв будівельних афер KV розповів заступник голови КМДА Павло Рябікін

Павло Борисович, яка загалом сьогодні ситуація із незаконними забудовами у столиці, яка їхня кількість?

Якщо говорити про ті об’єкти, щодо яких ми зібрали матеріали та передали до правоохоронних – то це щонайменше 45 об’єктів в усьому місті, що ідентифіковані як самовільне будівництво. Але звичайно їх може бути більше. Виявляти нові-старі проблемні будмайданчики іноді нам допомагає громадськість – активісти, журналісти просто небайдужі кияни, які повідомляють про підозрілу будівельну активність. Наприклад, коли на земельній ділянці вночі встановлюють огорожу, заганяють техніку, при цьому відсутній паспорт об’єкта – інформаційний стенд із зображенням об'єкта і його назвою, інформацією про дозвільну документацію, замовника, підрядну організацію тощо. Стривожені мешканці повідомляють нам, а ми оперативно реагуємо.

А в чому причина такої кількості проблемних об’єктів? Чому місто допустило виникнення подібної ситуації і як сьогодні столична влада може реально вплинути на неї?

Справа у тому, що з 2010 року в Україні діє Закон про містобудівну діяльність, який позбавив місцеві органи влади механізмів контролю над забудовою території міста. Функції міста зводяться до того, щоб виділити землю, видати містобудівні умови і обмеження на забудову. Далі будівництво контролюють органи Державного архітектурно-будівельного контролю, а міська влада, не має достатніх юридичних інструментів. Використовуючи цей розрив контролю над містобудівним циклом, деякі забудовники виходять на ділянки, на які вони взагалі не мають документів, і починають самовільне будівництво. Така ситуація неприпустима, тим більше у столиці України.

То як столична влада може вплинути на таких недобросовісних забудовників? Механізм є?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

Віталій Кличко нам поставив чітке завдання – зупинити будівельне свавілля у Києві, вивчати думку громади міста щодо доцільності зведення того чи іншого об’єкту, особливо коли мова йде про будівництво поблизу вже існуючих житлових будинків. Тому Київська міська державна адміністрація та Київрада ініціювали внесення деяких змін до містобудівного законодавства і подали відповідні пропозиції на розгляд до Верховної Ради України. Сподіваємося, що вже восени ми повернемо під контроль все, що відбувається у нашому місті в частині будівництва. Адже виходить, що кияни – власники землі – не можуть як господарі нею повноцінно розпорядитися через самовільні захоплення горе-забудовників.

Аби зупинити це свавілля, ми звертаємося до правоохоронних органів, і сьогодні ми досягли взаєморозуміння із керівництвом ГУ МВС України в місті Києві, яке нам допомагає демонтовувати самовільно захоплені будівельні майданчики. На жаль, виникають сутички із так званими тітушками, що охороняють ці майданчики, однак авторитет міліції, влади і киян – перемагає. Наразі ми знесли близько 10 таких незаконних будмайданчиків. І це лише початок. У нас є вольове рішення мера Віталія Кличка, на нашому боці кияни і закон, тож боротьбу буде продовжено.

КМДА планувала відкрити максимальний доступ до інформації про містобудівні процеси, чи є конкретні результати?

Ознайомитися із об’єктами, яким були видані містобудівні умови та обмеження, вже сьогодні може кожен охочий. Ця інформація доступна на порталі Містобудівного кадастру Києва. Інформація постійно актуалізується. Ми плануємо, що через портал буде здійснюватися моніторинг забудови. Кияни зможуть отримувати інформацію про незаконні будівельні майданчики. Відомості про кіоски та їхніх власників уже відкриті – інформація доступна для кожного. На сайті Містобудівного кадастру Києва кияни можуть швидко отримати інформацію про міські території, існуючі будівлі та будівництво, наявність незаконно встановлених тимчасових споруд, зелені зони та багато іншого. Якщо якісь будівельні майданчики викликають сумніви щодо законності проведених робіт – інформація оперативно відображатиметься на порталі, а об’єкти перевірятимуть відповідні органи.

А що ви порадите киянам, які планують придбати житло чи інвестувати у будівництво? Як не стати жертвою нової “еліти-центр”?

Ну, по-перше, киянин, який готовий сьогодні викласти “кругленьку” суму на придбання власного житла не повинен пошкодувати коштів на професійного юриста, який перевірить усю документацію забудовника. Це – запорука безпеки ваших коштів, які ви плануєте вкласти у нерухомість. Разом із тим, насторожити потенційного покупця повинна занадто низька ціна нового помешкання, адже зважаючи на складну економічну ситуацію в країні, кількість охочих заробити нечесним шляхом побільшало.

А можете навести приклад якоїсь потенційної афери?

Мене вразив один об’єкт на проспекті Науки. Він належить фірмі-банкруту і будівництво там зупинилося ще у 2006 році. У березні цього року там відкрився офіс і почали продаватися квартири. Виявилося, що житло продається від імені кооперативу, який зареєстрований у Севастополі. Ми зв’язалися із керівництвом цього кооперативу, але їм нічого не відомо про будівництво житла у Києві. За нашою інформацією станом на початок березня, у цьому будинку є 154 обмануті вкладники від попереднього забудовника, але й ці квартири продаються вдруге… Тому переконливо прошу – перевіряйте забудовника, вимагайте усі наявні дозвільні документи, документи про відведення земельної ділянки із зазначенням її цільового призначення, врешті-решт звертайтеся до міської влади. Давайте разом зупиняти шахраїв ще до того, як вони пограбують киян.

Насправді, підсумовуючи, скажу, що є різні ступені порушень при зведенні житла: хто самовільно захопив земельну ділянку і будує, хтось вже давно збудував і там живуть люди, а хтось влаштовує афери на давно заморожених майданчиках…До кожного конкретного випадку ми підходимо індивідуально, при цьому головне для нас – аби не постраждали кияни. Ми будемо відстоювати їхні інтереси – така позиція мера Києва Віталія Кличка.

КиевVласть

Оксана Мельник

Теги: милиция, застройка, гаси, интервью, рябикин, нарушение, информация, афера, элита центр, кадастр, севастополь

пятница, 27 ноября 2020 г.
11:21
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
Субботние ярмарки 28 ноября пройдут во всех десяти районах Киева (адреса)
20:22
В Большой лаврской колокольне 1 декабря откроется Резиденция Святого Николая
20:04
Столичная власть два года через суд пытается выселить жительницу усадьбы Мурашко
19:41
Киевский облсовет возглавил депутат от “Слуги народа” Александр Скляров
19:25
Кличко будет настаивать на работе общественного транспорта в случае введения локдауна
19:04
По факту незаконного вылова рыбы в зоне отчуждения полиция Киевщины открыла уголовное производство (фото)
18:45
Ход работ по возведению ЖК “Оберег-2”
18:22
На первой сессии Яготинского горсовета семь новоизбранных депутатов отказались от мандатов
18:05
С 10 декабря на Киевщине будет запрещен вылов раков
17:42
Под Киевом гонщики установили национальный рекорд по парному дрифту на скорости 212 км в час (фото)
17:23
На Київщині може з’явитись ще вісім госпітальних баз
17:02
Двоих врачей задержали в Киеве на получении взятки за присвоение группы инвалидности
16:45
На Русановских садах протестующие снова блокировали проезд техники на строительство Подольского мостового перехода
16:21
Ключевые параметры госбюджета-2021: проект ко второму чтению
16:04
На Київщині застрахували понад 66% медиків, які працюють з “ковідними” пацієнтами
Календарь событий
“Киевзеленстрой” намерен приступить к реконструкции парка “Победа” после его капремонта
27 ноября 2020 г. 12:00
“Киевзеленстрой” намерен приступить к реконструкции парка “Победа” после его капремонта
Не секрет, что в последние годы на благоустройство столичных парков тратится очень много бюджетных средств. Парк “Победа” – не исключение: с 2018 году тут ведется капитальный ремонт, сметная стоимость которого 168,3 млн гривен, уже потрачено – 80 млн гривен. Казалось бы, по завершению этого ремонта в парке можно будет в полной мере наслаждаться новым уровнем комфорта, но нет – начнется вторая очередь реконструкции парка. Как выяснилось, между первой и второй очередью реконструкции, на которую успели потратить более 30 млн гривен, решили вставить капремонт, так как “Киевзеленстрой” не успел оформить землю парка себе в пользование. Когда этот проект землеустройства утвердит столичный горсовет, освоение бюджетов продолжат уже под соусом реконструкции.
Генплан VS новый Генплан: как в Киеве развивают метрополитен
26 ноября 2020 г. 12:00
Генплан VS новый Генплан: как в Киеве развивают метрополитен
В проекте нового Генерального плана Киева зафиксировано намерение увеличить за 20 лет общую протяженность “подземки” с 67,7 км до 99,8 км за счет удлинения трех существующих веток и строительства давно обещанной линии на Троещину. Как бонус – записана возможность в необозримом будущем построить пятую линию метро от площади Шевченко до Дарницкого ж/д вокзала. Все это похоже на банальное “замыливание глаз”. Если бы руководство города работало над выполнением действующего Генплана, то “троещинцы” и жители Виноградаря уже бы ездили на метро, а протяженность столичной подземки была бы 112,7 км вместо сегодняшних 67,7 км. Кроме того, по левому берегу Киева уже бы курсировали поезда отдельной наземной ветки метро. В связи с этим, эксперты советуют не обращать особого внимания на то, что отображается в проекте нового Генплана.