п'ятниця, 26 липня 2024 г.

Парламентарии не уверены в необходимости чистой воды в Киеве

Парламентарии не уверены в необходимости чистой воды в Киеве

jakovleva_v22“Киевводоканал” год год назад позаботился об улучшении экологии столичного региона. Тогда предприятием был разработан и подан в парламент через Кабмин законопроект “О постепенном сокращении и полном запрете использования фосфатов в моющих средствах”, но ВР до сих пор не нашла времени его рассмотреть.

 

Об этом вчера в ходе презентации законопроекта заявила Советник главы правления ПАО “АК “Киевводоканал” Виктория Яковлева.

 

По ее словам, сейчас “Киевводоканал” готовит открытое обращение в парламент с просьбой все-таки рассмотреть указанный законопроект. На сегодняшний день эта инициатива предприятия набрала 17 тыс. подписей и поддержку 18 крупных предприятий. Во время мероприятия начальник химико-бактериологической лаборатории Бортнической станции аэрации (БСА) Борис Гегнер подчеркнул, что очистительные сооружения столицы работают на пределе возможностей.

 

Читайте также: Проект реконструкции БСА готов. Но денег нет

 

“Сейчас у нас среднее содержание фосфатов в 1 литре стоков превышает 20 мг. Можете умножить на  650 тыс. куб. м. в сутки, которые проходят через БСА. Основная масса очистительных сооружений станции не предназначена для очистки фосфатов. Они были спроектированы и построены, когда в употреблении было еще только моющее средство “Наталка Полтавка”, — посетовал Борис Гегнер.

 

Читайте также: Днепр в районе Киева грязный в пределах нормы

 

По его словам, на сегодняшний день БСА способна уменьшить содержание фосфатов в стоках лишь до 6-8 мг/л, и при этом фильтры станции работают на пределе мощности. “Мы находимся на грани. Нужно строить специальные сооружения, которые будут работать совсем по другой технологии, но нам на это не выделяют финансирование”, —отметил начальник химико-биологической лаборатории БСА.

 

Фосфаты – это соли и эфиры фосфорных кислот, использующиеся при производстве удобрений и моющих средств. Основной вред, наносимый фосфатами водоемам — так называемая эвтрофикация или размножение водорослей. Из-за бурного цветения воды, вглубь водоемов попадает ограниченное количество кислорода и солнечных лучей, что приводит впоследствии к массовому вымиранию живых организмов.

Эмма Солдатова

Теги: Аналитика

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.