субота, 27 квітня 2024 г.

Олег Верес: “Свобода” – це не тільки про мову і націоналізм, а ще й про захист українців”

Олег Верес: “Свобода” – це не тільки про мову і націоналізм, а ще й про захист українців”

В одному із наближених до столиці міст Київщини, Борисполі, накопичилось доволі багато проблем. Насамперед містян хвилює стан екології, яку продовжують знищувати шкідливі підприємства, транзитний транспорт та стихійні забудови на зелених зонах. Недостатня кількість інфраструктури, погані дороги та відсутність культурного дозвілля у населених пунктах майбутньої ОТГ створюють багато незручностей для її мешканців. Як ліквідувати результат діяльності діючої влади та вирішити проблемні питання, знає депутат Бориспільської міськради від ВО “Свобода”, кандидат на голову Бориспільської ОТГ Олег Верес. 

KV: З якими проблемами до вас, як депутата міської ради, найчастіше звертаються мешканці?

Олег Верес: Дуже багато людей щодня телефонують, пишуть, підходять з питаннями особисто. У мене немає депутатської приймальні чи кабінету, де я міг би спілкуватися з мешканцями, тому від початку каденції кажу: “де побачили мене – там і приймальня”. Найбільше люди переймаються питаннями, які стосуються благоустрою міста. Це асфальтування доріг, освітлення вулиць, облаштування тротуарів, дитячих та спортивних майданчиків, місць для дозвілля.

Також отримую багато звернень стосовно отримання матеріальної допомоги, здебільшого на лікування.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

KV: Які основні проблеми є у місті? Які шляхи вирішення?

Олег Верес: Наразі проблем дуже багато. Зокрема, екологічних. Але, наприклад, проблему сміттєзвалища має вирішити будівництво сміттєпереробного заводу. Бориспіль має єдиний парк, але влада злочинно дозволяє забудовувати і його рештки. Ні старі, ні хворі, ні молоді дерева ніхто не обліковує і не доглядає. Відсутня стратегія по збереженню і відновленню зелених насаджень. Натомість, багато ділянок передбачених під зелені зони, місцева влада, маніпулюючи містобудівною документацією, роздає в приватні руки під будівництво різних об’єктів.

Через центральну вулицю міста щоденно проїздить десятки тисяч транзитних автівок. Це негативно впливає на якість повітря, яким дихають мешканці. Підприємці намагаються будувати свої об’єкти вздовж Київського Шляху. Наявність нормальної окружної дороги виведе значну частину транспорту за межі міста і дозволить розвивати бізнесові об’єкти не лише в центрі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Є проблема постійних відключень електроенергії, як наслідок хаотичної забудови міста та “договорняків” місцевих забудовників з власниками електромереж. Зовнішні мережі зношені та мають недостатні потужності. А при введені в експлуатацію кожного нового будівництва власники намагаються отримати технічні умови з заниженим об’ємом робіт або не виконують їх взагалі. Цю ситуацію місцева влада повинна взяти під особливий контроль.

Місто має недобудовані нові очисні споруди і ситуація з каналізацією може повторити долю електроенергії. Але місто саме не впорається з добудовою цього об’єкту і нам необхідна допомога держави.

Ще одна велика проблема – нестача дитячих садочків і переповнені школи. Відсутність місць для відпочинку та культурного дозвілля. Для того, щоб погуляти з родиною в парку чи сходити в кіно, бориспільці їдуть в столицю чи Бровари, Ірпінь, Бучу.

До наявних проблем додадуться питання менш розвинених сіл новоствореної ОТГ. Переважно таких само, як в місті: інфраструктура, дороги, мережі, транспорт, освітні та лікувальні заклади. І це лише частина проблем, насправді їх дуже багато.

KV: Ви є заступником голови постійної комісії з питань транспорту, торгівлі та побутового обслуговування людей. Яка у місті ситуація із перевезеннями? Чи є проблема стихійної торгівлі, МАФів? Як боретесь?

Олег Верес: Маючи стабільну депутатську більшість, міський голова мінімізував вплив депутатських комісій на саму роботу ради і її виконавчих органів. Це стосується не лише цієї комісії.

Щодо громадського транспорту – давно настав час оптимізувати міські маршрути. Проте виконавчий комітет намагається всі проблемні питання щодо пасажирських перевезень вирішувати, оминаючи пропозиції депутатів. 

Стихійної торгівлі на вулицях міста, останнім часом, стало набагато менше. Однією з причин є введення карантинних заходів на території міста.

З приводу МАФів – ще депутати попередніх каденцій прийняли рішення про заборону встановлення тимчасових споруд вздовж центральної вулиці Київський Шлях. І голова депутатської будівельної комісії дуже часто нагадує про це. Проте коли це питання стосується “своїх” людей, на це закривають очі, в тому числі і вищезазначений голова комісії. 

І все ще є непоодинокі випадки, коли власнику МАФу не обов’язково мати дозвіл, а достатньо мати в друзях впливового депутата або чиновника.

KV: Ще у 2018 році у міста виник конфлікт із районом через будівництво сміттєпереробного заводу. Чи знайшли спільне рішення? Яка ситуація зі сміттям?

Олег Верес: Насправді у міста і району немає жодного конфлікту в цьому питанні. Навпаки – є повна взаємна бездіяльність щодо цієї проблеми. Відбуваються тільки показові “пошуки” інвесторів від перших осіб влади. Тим часом сміттєзвалище росте і в ширину, і в висоту, а мешканці околиць міста (а вже й не тільки), відчувають постійний сморід. І це буде питанням номер один для нової влади після 25 жовтня.

KV: Розкажіть про ініціативу підняття червоно-чорного прапору біля приміщення виконкому. Чи усі депутати та мер були одностайні?

Олег Верес: Пропозиція підняття червоно-чорного прапора походила саме від “свободівців”.

Значна частина депутатів проігнорувала це питання, але я радий, що нам вдалося переконати 19 депутатів для позитивного прийняття цього рішення. Міський голова взагалі був відсутній в момент прийняття рішення.

KV: Чи плануєте брати участь у місцевих виборах? Чому?

Олег Верес: Для того, щоб впливати на вирішення проблем, я прийняв рішення на наступних місцевих виборах балотуватися як до місцевої ради так і на посаду голови новоствореної Бориспільської об’єднаної територіальної громади.

Я кидаю виклик діючій владі і місцевим кланам. Хочу перетворити Бориспіль на прогресивне європейське місто, зберігши його затишок, але додавши комфорту. Для цього планую залучати до співпраці фахівців з міського розвитку, управлінців і представників бізнесу.

KV: Розкажіть про скандальне будівництво притулку для тварин. Які там є проблеми?

Олег Верес: Ініціаторами будівництва притулку були громадські активісти. Влада довгий період не розуміла подальші принципи його експлуатації. Зоозахисники теж по-своєму бачили це питання. Вивчивши досвід аналогічних закладів в інших містах, було вирішено створити комунальне підприємство, яке буде, в тому числі, заробляти кошти наданням послуг на своє існування. Це не буде притулок постійного перебування. Тварини, що потраплятимуть туди, будуть оглядатися, за потреби лікуватися і влаштовуватися в сім’ї.

KV: Що думаєте з приводу нещодавнього конфлікту між міським головою та секретарем? Чому, на вашу думку, мер хотів скласти повноваження?

Олег Верес: Деякі ситуації в політиці дуже нагадують старі анекдоти:

“Біжить курка, а за нею півень. Кричить на бігу: наздожену – згвалтую! Про себе ж думає: чи не наздожену – так хоч зігріюся. Курка тікає від нього, а сама думає: а чи не занадто швидко я біжу?”

Все це було схоже на передвиборче шоу. Кожна сторона “конфлікту” намагається мобілізувати свого виборця.

KV: Яка ситуація у міській раді наразі?

Олег Верес: Можу навести приклад, як відбувалася остання сесія міськради. В першій частині учасниками засідання було розіграно політичний “конфлікт” для глядачів в залі та он-лайн трансляції. А на перерві учасники шоу спільно вирішували свої економічні та земельні питання, в тому числі приватні.

KV: Як оцінюєте ефективність реформи децентралізації та хід терреформи?

Олег Верес: Ідея непогана і потрібна, але реалізація викликає сумнів. На мою думку, більш важливим питанням є надання повноважень місцевим громадам. В тому числі фінансових. Необхідно прибрати зайві інституції влади, які виконують паралельні функції управління (адміністрації при наявності рад).

Відсутність реальної добровільності в питанні об’єднання громад більше схоже на централізацію влади, маю на увазі територію колишнього Бориспільського району.

І мені здається, що громади створювались під так звані місцеві еліти.

KV: Чи буде спроможною майбутня Бориспільська ОТГ? Від чого це залежить?

Олег Верес: При утворенні Бориспільської ОТГ ніхто не досліджував економічних показників майбутньої громади. Все відбулося добровільно-примусово. На сьогодні можу сказати, що бюджет розвитку при нинішніх показниках бюджетів населених пунктів, які увійшли в громаду, з наступного року значно зменшиться. 

KV: Що думаєте з приводу скандального поділу Київщини на 7 районів? Чи зможе Бориспіль надавати послуги мешканцям як адмінцентр?

Олег Верес: Взагалі існування районів при проведенні реформи децентралізації і утворенні ОТГ – це нонсенс. Влада не змогла провести зміни до Конституції та ліквідувати їх і зараз очікує майбутніх місцевих виборів, щоб в залежності від їх результатів оцінити їх подальшу доцільність існування. Для них важливо, переможуть “свої” чи “чужі”. 

На мою думку, Бориспіль зможе надавати послуги. А от чи зможуть отримувачі послуг добратися до місця їх надання – покаже подальше життя. Хоча реформа передбачає передачу цих повноважень на рівень громад.

KV: Чи підтримує ВО “Свобода” запровадження ринку землі? Аргументуйте. 

Олег Верес: “Свобода” ніколи не підтримувала саме таке законодавство щодо ринку землі, яке було прийняте нинішньою владою “Слуг народу”. Ми мали свою альтернативну пропозицію щодо продажу землі сільськогосподарського призначення.

Українці мають право на продаж своїх земельних паїв, але покупцем має бути лише держава.

KV: Як, на Вашу думку, відкриття ринку землі вплине на аграріїв?

Олег Верес: Є небезпека, що фермери не зможуть конкурувати з великими агрохолдингами,  особливо з великим іноземним капіталом.

KV: Чому на майбутніх місцевих виборах люди мають голосувати за “Свободу”, з чим партія йде на ці вибори?

Олег Верес: “Свобода” – це не тільки про мову і націоналізм. В першу чергу – це про захист українців.

Якщо подивитися на “свободівців”, найефективніших мерів українських міст, то можна зробити висновок, що їх слова не розходяться зі справами. Життя мешканців в цих містах (Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький) стає комфортнішим. Люди відчувають безпеку. Ці міста насправді повернулися обличчям до людей і зробили владу прозорою та відкритою.

Читайте: Євген Чубук: “Свобода” знає, як з руїни зробити окрасу та навести лад на місцях

Фото: trudslava.org.ua 

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, мнение, позиция, борисполь, свобода, децентрализация, инфраструктура, бориспольский район, олег верес, бориспольская ото

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій