субота, 27 квітня 2024 г.

Начальник КМВА Сергій Попко: “Навколо Києва створено декілька рубежів оборони протяжністю близько тисячі кілометрів”

Начальник КМВА Сергій Попко: “Навколо Києва створено декілька рубежів оборони протяжністю близько тисячі кілометрів”

Навколо столиці України створені рубежі оборони протяжністю під тисячу кілометрів, ППО постійно посилюється, але це не дає підстав киянам розслаблятися. Наступ російських окупантів з Білорусі залишається малоймовірним, та московити можуть і надалі завдавати ударів “шахедами” та ракетами, щоб спровокувати в Києві блекаут. Проте столиця України готова до цих випробувань.

Про це KВ стало відомо з інтерв’ю ТСН.ua керівника Київської міської військової адміністрації (КМВА) Сергія Попка від 10 січня.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

КиївВлада публікує інтерв’ю очільника Києва в повному обсязі з незначними редакторськими правками.

ТСН.ua: Яка зараз ситуація з енергетикою в місті. Чи всі будинки зі світлом, водою та теплом? В яких районах ситуація залишається складною і чому саме?

Сергій Попко: Ситуація з електропостачанням в столиці залишається складною.

Енергетики, ремонтні бригади працюють цілодобово над відновленням енергосистеми після руйнувань внаслідок ворожих повітряних атак. В першу чергу, завдяки зусиллям усіх відповідних служб Києву вдалося перейти від аварійних відключень до планових.

Але є фактори, які ситуативно впливають на функціональну спроможність мережі. Наприклад, через поступове зниження температури та активізацію роботи підприємств після святкових днів в Україні та в Києві продовжує зростати споживання електроенергії.

Щоб забезпечити баланс в енергосистемі, введені ліміти споживання у всіх областях України. Київ є невід’ємною частиною енергосистеми країни і дотримується наданих йому лімітів споживання. Тому вкотре закликаю мешканців столиці розумно і відповідально споживати електроенергію.

ТСН.ua: Чи загрожує Києву повний блекаут? Як, на вашу думку, його можна уникнути?

Сергій Попко: Столиця України – одна з головних цілей ворога. Про це свідчить навіть елементарна статистика кількості ракет і “шахедів”, якими агресор вже атакував Київ. Велика шана нашим силам ППО, які закривають небо над киянами. Вони ламали і ламають плани ворога залишити місто без світла, тепла і води. Спрогнозувати, скільки ще буде атак і скільки ворог випустить ракет чи “шахедів”, практично неможливо.

Проте КМВА, районні держадміністрації і решта відповідних органів управління містом готуються до можливих негативних сценаріїв. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії “Пункти незламності” стануть місцем, де кияни та гості столиці зможуть погрітися, зарядити телефони, випити кави або чаю, скористатися послугами Інтернету, зателефонувати рідним та близьким.

Наразі у Києві розгорнуто 482 стаціонарні “Пункти незламності”, понад 60 пунктів ДСНС. До ініціативи Президента щодо створення таких місць постійно приєднується небайдужий бізнес, який облаштовує “Пункти незламності” в торговельних центрах, аптеках, магазинах та АЗС. Знайти “Пункт незламності” поруч зі своїм місцеперебуванням людина може на сайті nezlamnist.gov.ua.

Днями в столиці відкрили ціле “Містечко незламності”. Воно готове прийняти понад 1000 людей. Це містечко облаштоване місцями для відпочинку, Starlink-хабом, має окремі зони для навчання та викладання. В ньому є простір для дітей, де вони зможуть розважитися та відволіктися. Навіть є окрема територія, передбачена для вигулу домашніх тварин.

На випадок блекауту містечко діятиме автономно – безперервну роботу забезпечують 7 генераторів сукупною потужністю 2 МВт, а зв’язок працює завдяки 7 терміналам Starlink.

ТСН.ua: Деякі медичні заклади скаржилися, що їм відключали світло вдень посеред приймання. Наприклад, в Дарницькому районі. Чи планується робити якісь винятки для медичних установ, наприклад, відключати їх від світла, коли там немає пацієнтів?

Сергій Попко: Лікарні, шпиталі є об’єктами критичної інфраструктури. Забезпечення їх теплом, водою та електроенергією є пріоритетним для міста.

Якщо відключення і сталося – це виняток із правил, виняток, який, скоріше за все, трапився в аварійному режимі. Крім того, лікарні повністю забезпечені генераторами та достатнім запасом пального для автономної роботи.

ТСН.ua: Як саме можна врятувати енергетичні об’єкти столиці від ракетних ударів ворога та атак "шахедами"?

Сергій Попко: Сили і засоби оборони Києва постійно вдосконалюють свій потенціал. На додачу до наявних систем протиповітряної оборони, які давно стоять на озброєнні української армії, додалися зенітно-ракетні комплекси NASAMS, IRIS-T, Crotale, зенітні САУ Gepard та інші системи, які ефективно протидіють ворожим ракетам та дронам.

Це озброєння – сучасні системи ППО, які Україна продовжує отримувати від наших партнерів, а українські захисники швидко їх опановують та ефективно застосовують. Найкращий тому доказ – остання атака столиці “шахедами”, коли вправна робота ППО знищила 32 з 32-х ворожих БПЛА.

Але треба зрозуміти, що будь-яка, навіть найновітніша система протиповітряної оборони, не даватиме завжди 100% гарантії захисту. Тому закликаю усіх українців допомагати нашій протиповітряній обороні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Є спеціально створений застосунок “єППО”. Встановіть його на свій смартфон. І, якщо ви побачили повітряну ціль, то треба відкрити “єППО” на телефоні. Потім – вибрати тип повітряної цілі, направити смартфон у напрямку руху цілі та натиснути велику червону кнопку. За декілька секунд фахівці ППО побачать вашу відмітку на мапі.

Застосунок досить ефективний. Вже не одна ракета була збита саме завдяки небайдужим громадянам.

ТСН.ua: Наша ППО творить дива вже зараз. Яскравий приклад – 31 грудня і в ніч проти першого та другого січня. Чи буде підсилена ППО ще більше?

Сергій Попко: Вся Україна очікує найближчим часом поставок американської системи протиповітряної оборони Patriot. Вона буде розгорнута в максимально стислі терміни і суттєво посилить нашу ППО.

Крім того, з багатьма країнами-партнерами постійно ведуться перемовини щодо надання інших різноманітних видів озброєння, які здатні ефективно знищувати ракети та БПЛА ворога.

ТСН.ua: Всіх насторожують прогнози військових експертів про можливе повторне вторгнення ворога з Білорусі в кінці січня чи на початку лютого. Наскільки місто готове дати відсіч окупантам?

Сергій Попко: Сили й засоби оборони Києва готові давати відсіч ворогові. Навколо Києва створено декілька рубежів оборони протяжністю близько тисячі кілометрів.

Побудовані надійні системи:

  • вогневого ураження противника;

  • інженерних загороджень всіх типів;

  • протиповітряної та протитанкової оборони;

  • всебічного забезпечення тощо.

Але станом на зараз розвідка не фіксує достатньо сил і засобів, щоб створити ударне угруповання і наступати з північного напрямку.

ТСН.ua: Планується, що цього року у громадських місцях з’являться додаткові засоби перевірки – рамки та сканери. Коли варто очікувати посилення таких заходів безпеки?

Сергій Попко: Кабінет Міністрів України анонсував посилення заходів безпеки у громадських місцях. Про це заявляв Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Уряд планує в цьому році створити інфраструктуру безпеки для громадян. Рамки і сканери будуть встановлювати як додаткові засоби перевірки.

Я вважаю це необхідним кроком безпеки в умовах війни. Де і коли будуть встановлюватися рамки і сканери, буде повідомлено заздалегідь.

ТСН.ua: Багатьох киян цікавить, чому після ракетного удару метро зупинило свою роботу на цілий день, можете пояснити причину?

Сергій Попко: 16 грудня внаслідок ракетного удару відбулося пошкодження енергетичної інфраструктури Києва і було часткове знеструмлення в окремих районах міста. Тому через дефіцит електроенергії київське метро було змушене припинити перевезення пасажирів.

Натомість станції метро працювали як укриття для киян та гостей міста. "Київпастранс" запустив автобуси з метою дублювати маршрути метро.

ТСН.ua: Підземка на сьогодні – найнадійніше укриття для киян. Чи з’являться в Києві сучасні безпечні укриття, які будуть розташовані в пішохідній доступності з житловими кварталами?

Сергій Попко: Київ продовжує вдосконалення системи цивільного захисту населення. Кожен мешканець та гість столиці може відкрити в інтернеті мапу – “Укриття для населення Києва”. На цьому ресурсі позначені всі підвали, підземні паркінги, підземні переходи та інші споруди, які можуть бути використані для цивільного захисту населення. Зокрема там є інформація чи обладнаний той чи інший об’єкт пандусами.

Окрім цього, визначається перелік об’єктів, під час будівництва яких обов’язково мають бути передбачені укриття й інші елементи захисту. Це заклади освіти, житлові та громадські будівлі, об’єкти критичної інфраструктури.

ТСН.ua: Також людям незрозуміло, чому на лінії припинив виходити електротранспорт, а на їхні маршрути випустили автобуси. Деякі експерти кажуть що тролейбуси та трамваї потребують небагато електроенергії. 

Сергій Попко: Тільки влада міста та енергетики володіють повним обсягом усієї комплексної інформації щодо ситуації з енергетикою в Києві. І кожне рішення про зміни чи нововведення в транспортній інфраструктурі столиці впроваджується лише після ретельного аналізу.

Через складну ситуацію в енергосистемі та виходячи з першочергової задачі – забезпечити безперебійну транспортну логістику для мешканців столиці – було ухвалено рішення про тимчасове припинення курсування електротранспорту.

Повірте, це був необхідний крок для забезпечення оптимальної життєдіяльності міста. Вірю, що ми все відбудуємо, і улюблені містянами трамваї та тролейбуси повернуться на маршрути. Треба потерпіти і дочекатися.

ТСН.ua: Періодично в соціальних мережах пишуть про повістки, які можуть вручати киянам на вході до метро. Чи так це насправді і яка кількість містян наразі має “бронь”?

Сергій Попко: Щодо “броні”. Відповідно до закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, бронювання військовозобов’язаних у воєнний час здійснюється за рішенням Мінекономіки з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств (і критичної інфраструктури), установ і організацій, зокрема уповноважених банків, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, населення.

Обсяги бронювання військовозобов’язаних, які працюють в органах державної влади, визначаються з урахуванням необхідності для забезпечення їх в умовах воєнного стану. Обсяги бронювання військовозобов’язаних, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, визначаються з урахуванням встановленого для них мобілізаційного замовлення. МВА не веде статистики, хто отримав відстрочку від мобілізації.

Щодо повісток. Законодавством чітко не регламентується місце, де повинна вручатися повістка. Її можуть вручити в будь-якому місці. Повістка обов’язково має містити підпис керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки і мокру печатку. В повістці має бути зазначено – дата вручення, адреса військкомату та час, в який потрібно туди звернутися. Вручити повістку може тільки співробітник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також уповноважені особи ОМС, керівники підприємств/установ/організацій, зокрема закладів освіти, фізичні особи-підприємці, управителі багатоквартирних будинків.

Хочу закликати киян – довіряти лише перевірений інформації від офіційних джерел! Не поширюйте чуток. Не допомагайте ворогові сіяти паніку. Будьте свідомими. Наближаємо разом мир в Україні після нашої Перемоги!

Читайте: Начальник КМВА Сергій Попко: “Керівництво Києва разом з мобільними операторами створили алгоритм безперебійної роботи зв`язку під час блекаутів”

Фото: Facebook Сергія Попка

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: новини києва, війна росії проти україни, метро, укриття, кмва, ппо, шахеди, Сергій Попко, білорусь, спротив україни, київська міська військова адміністрація, блекаут, повістка, електротранспорт

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій