п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Мэр Славутича: “Если Россия встанет не с той ноги, у нас есть торф”

Мэр Славутича: “Если Россия встанет не с той ноги, у нас есть торф”

Уже этой зимой жителей Славутича (Киевская обл.) будет согревать самая большая в Украине блочно-модульная котельная с солидной мощностью –10,5 МВт. Работает она на смеси торфа и древесной щепы. 

За 3 месяца объект построили “с нуля” по белорусским технологиям. Котельная готова давать тепло в жилые дома, бюджетные учреждения и медицинско-санитарную часть города. 

Мэр города, Владимир Удовиченко, говорит, что жители Славутича довольны нововведением. Переход на комплексное отопление позволит экономить 4 млн. долл. в год за счёт замещения части газа. “Полноценно котельная работает уже неделю, поставляя городу 20% необходимого тепла. С апреля по ноябрь мы планируем использовать только эту энергию, в зимний период – и газ, и биомассы”, - отметил Владимир Петрович. Он уверен – это достойная альтернатива газовому отоплению: “Теперь нам не страшны ни морозы, ни Россия, а если Россия встанет не с той ноги, у нас есть торф”.  

Бюджетных дотаций в проекте Славутича нет: котельная построена исключительно за счёт украинских и белорусских инвесторов. Стоимость проекта в Славутиче – 7 млн долл., окупится он за 5-6 лет. 

Основным инвестором проекта выступила ООО “Зеленая Энергия Т” - частная компания, которая занимается добычей и обработкой торфа, а также реализацией субпродуктов на рынке.  Сейчас  компания запаслась лицензиями на 5 месторождений торфа в Киевской области, общие запасы которых – около 55 млн тонн ископаемого. Заключила десяток договоров с государственными предприятиями на поставку древесных отходов. 

“В 2012 году мы ввели в эксплуатацию 7 котельных в Киевской области, которые сейчас успешно работают на смеси торфа и древесной щепы. Мы готовы запустить ещё ряд таких же объектов в Киевской, Черниговской и Житомирской областях в 2013-2014 годах”, - рассказал генеральный деректор “Зеленой энергии Т” Олег Муравьёв. Что касается Киевской области, такие проекты планируются в Броварах, Белой Церкви и других райцентрах.

По данным экспертов энергорынка, тепло смеси торфа и щепы считается более экологичным, чем, например, каменный уголь или мазут, так как выбросы углекислого газа при сгорании твёрдого биотоплива минимальны. Кроме того, разработка торфяников значительно выгоднее финансово: торф лежит на поверхности, и нет необходимости добывать его шахтным способом.

Оксана Мельник

Теги: топливо, славутич, область, котельная, торф

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.