неділя, 28 квітня 2024 г.

Льотна висота: Бориспіль відтепер може будувати 18-поверхові будинки

Льотна висота: Бориспіль відтепер може будувати 18-поверхові будинки

Бориспільська міськрада 12 жовтня в ході 45 сесії проголосувала за збільшення допустимої висотності будівництва на околицях міста до 52 метрів. Тепер у місті, що лежить поряд з аеропортом, існує прецедент: допустиму висотність підняли з 9 поверхів до 18-ти, вдвічі. Прийняттю такого рішення передувало кілька скандалів, адже проєкт рішення підготували у відповідь на прохання забудовника, ТОВ “Градобуд С”. Від звернення компанії з проханням дозволити будувати житло до 18-ти поверхів по всьому Борисполю до голосування “За” пройшло всього сім днів. Сам забудовник запевняє: поверховість погоджена з Державіаслужбою, тому приводу для суперечок навколо безпечності висотної забудови взагалі не має бути. Як вийшло, що влада так повернулася обличчям до бізнесу, з чим пов’язаний поспіх та кого звинувачують у корупції в Борисполі – дізнавалася KВ.

Прецедент

6 жовтня в Бориспільській міськраді відбулось засідання комісії з питань землекористування, промисловості, будівництва, архітектури та інвестиційної діяльності, де на розгляд було винесене питання про збільшення допустимої поверховості по всьому місту. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Питання було винесене на підставі листа будівельної компанії “Градобуд С”, яка хоче звести в місті 18-поверховий ЖК “Озерний”. 

“У зв’язку з розвитком міста та перспективи будівництва ЖК “Озерний” по вулиці Бежівка просимо вас встановити обмеження по висотності забудови до 52-х метрів. Це б дозволило нам більш ефективно використовувати ресурси та створити більше доступного житла для наших громадян”, – зачитала лист “Градобуду” начальник управління містобудування та архітектури Тетяна Харитонюк.

Думки депутатів розділились: хтось був готовий дати місту шанс на велику розбудову, а хтось бачив у цьому лише загрозу містобудуванню. Депутати зазначали, що Бориспіль не готовий до такої висотності й новозбудований ЖК матиме проблеми з комунальними послугами.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“В нашомі місті тиск води в водоводі обмежений трьома кілограмами. Це значить, що ми максимально можемо подати воду до 10 поверхів. Вище наші труби не витримують і будуть лопатися. Щоб подати воду на 16-й чи 17-й поверх треба ставити потужні станції підкачки. Вони коштуватимуть до мільйона гривень”, – розповів в ході засідання депутат від фракції “Наш край” Володимир Шалімов.


На відео: засідання комісії з питань землекористування, промисловості, будівництва, архітектури та інвестиційної діяльності Бориспільської міської ради 6 жовтня.

За результатами засідання комісія відхилила рішення: ”за” тоді проголосувало 4 депутати, 5 утрималось. 

Місто “під крилом”

Будівництво в Борисполі мало обмеження до 9 поверхів заввишки. Таке рішення було прийняте ще у 2016 році і пояснювалось у тому числі безпековими міркуваннями. 

На околиці міста розташувався найбільший в Україні міжнародний аеропорт “Бориспіль”, через що будь-яка висотна забудова в місті має проходити погодження у Державній авіаційній службі, а самі будинки мають дотримуватись усіх безпекових норм. 

Вибір земельної ділянки під багатоповерхівку, згідно державним будівельним нормам, здійснюється залежно від аналізу взаємовпливу висотної будівлі та повітряних транспортних суден у районах розташування аеропортів і аеродромів, об’єктів наземної інфраструктури, радіотехнічних засобів управління повітряним рухом, радіонавігацією, посадкою, зв’язком та метеозабезпеченням, у тому числі з урахуванням взаємовпливу авіаційного шуму на висотну будівлю та висотної будівлі на маневрування повітряних суден на приаеродромних територіях.

Кінець?

Як повідомили KВ джерела в Бориспільській міській раді, цим намагання все ж таки задовольнити інтереси забудовника не обмежились: комісія була зібрана вдруге, коли винесли пропозицію збільшити допустиму висотність лише в мікрорайоні, обмеженому вулицями Бежівка та Липова, за масивом Бориспільський. Якраз там, де планують будувати новий ЖК. Така пропозиція вже задовольнила депутатів – комісія схвалила рішення, а депутатський корпус прийняв його на найближчій сесії 12 жовтня. Рішення стало компромісом між депутатами, адже представники фракцій “Слуга народу” і “Наш край” не були готові підвищувати поверховість.

“Я вже давно будую в місті Бориспіль, і всі наші проекти це 9-10 поверхів. Своїм найкращим проектом я вважаю 5-поверхівку з підземним паркінгом. Я не здивувався, коли ще 5 років тому, відвідавши Берлін, дізнався, що там максимальна висотність складає 5 поверхів. Щоб під’їзди були невеликі, люди знали один одного. Офісні приміщення хоч 100 поверхів, але житлова забудова малоповерхова. І я розумію такий підхід. Але є й поняття прибутковості будинку. Будинок у 5 поверхів приносить грошей менше ніж у 18 поверхів. Я не був сторонником великоповерхової забудови. Але думка депутатів розділилася: депутати інших фракцій вважають, що треба підняти поверховість, дати поштовх для розвитку міста. Місто Бориспіль — невелике, воно має залишатись компактним. Ми знайшли компроміс: у мікрорайоні Приозерний, в кінці вулиці Бежівка, біля Кільцевої дороги є велика площадка. Якщо в них вийде, вони можуть спробувати збудувати там мікрорайон у 18 поверхів. Ми дали на це дозвіл тільки на тій території. Наша фракція не була “за” збільшення поверховості, але, якщо більшість каже, що треба спробувати, ми можемо дати шанс у вигляді компромісу”, – розповів у коментарі КВ депутат Бориспільської міської ради від фракції “Наш край”, керівник концерну “Агробудмеханізація” Володимир Шалімов.

Висотність без обмежень

Депутатський корпус вирішив скасувати рішення 2016 року про обмеження висотності в Борисполі у 9 поверхів. Замість нього було прийнято рішення про обмеження висотності на згаданій земельній ділянці. Доля решти міста, як розповів KВ заступник міського голови Дмитро Гопанчук, буде вирішуватись за містобудівною документацією за погодженням Державної авіаційної служби. 

“Було звернення одного з забудовників, який має намір збудувати житловий комплекс поверховістю до 18 поверхів. Для цього ми мали скасувати попереднє рішення 2016 року, що обмежувало поверховість до 9-ти. Хочу зауважити, що й рішення 2016 року, й рішення яке приймалось зараз є штучним: в Законі пишеться, що висотність передбачається містобудівною документацією. Тобто, або зонуванням, або детальним планом території. Нове рішення ухвалила комісія, хоча, знову ж таки, Законом це покладено на містобудівну документацію. Також, хочу зазначити, що ми є містом, в якому є аеродром. Тому, мають бути дотримані всі запобіжні заходи, встановлені проблискові маячки і пройдено погодження окремо по об’єкту. Нагадаю, що рішення не прийнято стосовно збільшення висотності у всьому місті: решта Борисполя буде керуватись містобудівною документацією, буде розроблено детальний план і визначено висотність з урахуванням думки Державної авіаційної служби України”, – розповів Гопанчук.

Сам власник “Градобуд С” Олександр Сич вже звертався до Державіаслужби, де отримав позитивну відповідь щодо такої поверховості. На його думку, майбутній ЖК лише доповнить Бориспіль.

“Для міста Бориспіль аеродром не є перешкодою під час будівництва. У Державіаслужбі сказали, що ми можемо будувати хоч 50 поверхів. Обмеження з точки зору наявності аеропорту немає. Є обмеження у бік Олександрівки, де є злітно-посадова смуга, але ніякого відношення до Борисполя воно не має. В будь-якому разі, ми маємо пройти офіційне погодження в Державіаслужбі, але в кулуарах відповідь була схвальна. Щодо забезпечення водою в нас біля вокзалу вже стоять чотири 18-поверхівки, у центрі стоїть 19-поверховий будинок. Ніякої проблеми там немає. Ми вже будували в Києві 25-поверхові будинки і ми знаємо, як подати туди воду. Врешті-решт, є позитивні приклади інших міст, наприклад, Броварів, де стоять чудові, красиві й багатоповерхові будинки. Це тільки розбудовує місто. Висотність дозволяє зекономити місто, створити біля будинків зони відпочинку, спортивні майданчики, паркінги. Зазначу, що в нас не така кількість землі, щоб ми могли безконтрольно тут будувати”, – розповів Сич.

Експертна думка 

Натомість, як розповів KВ незалежний експерт у сфері містобудування, архітектор і викладач КНУБА Артем Глущенко, таке рішення є протизаконним. На думку архітектора, місцева влада перевищила власні повноваження всупереч діючим ДБН.

“Децентралізація в Україні має дуже багато переваг. Але є такі моменти, коли місцеве самоврядування намагається обійти законоутворюючі стовпи державного рівня.

Треба зазначити, що Державні Будівельні Норми мають таку ж силу, як і будь який Закон України. Тому будь-які намагання обійти ДБН, або Накази Міністерств це є перевищення повноважень. Якщо брати ДБН  Б.2.2-12:2019  "Планування та забудова територій", то там є чіткі критерії встановлення висотної межі забудови в населених пунктах. – міста чисельністю від 50 до 100 тис. осіб включно – садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 48 м (до 16 поверхів включно). Цей випадок нагально демонструє необхідність вивчення Законів, бо їх незнання призводить до фатальних помилок”, — розповів Глущенко.

“Градобуд С”

За даними аналітичної системи Youcontrol “Градобуд С” належить бориспільському забудовнику Олександру Сичу, що також є основним кінцевим бенефіціаром ТОВ “ТРЕСТ БОРИСПІЛЬСІЛЬБУД”.

Трест активно будував в Борисполі й за його межами: у 2000-х “Бориспільсільбуд” мав проекти й в Києві, будував у тому числі на столичних Позняках. Сич керує підприємством з 1999 року. Забудовник активно вигравав тендери в Борисполі, зокрема, в управління капітального будівництва Бориспільської міської ради. Згідно даних Clarity Project, трест вигравав тендери управління 15 разів на загальну суму у 27 514 636 гривень. Співпраця розпочалась у 2017 році з поліпшення технічного стану та благоустрою Олесницького (Комсомольського) озера й продовжується досі: 5 жовтня поточного року управління на 844 712 гривень замовило коригування проектно-кошторисної документації по будівництву дошкільного навчального закладу по вул. Володимира Момота, 46-а в Борисполі. 

Як раніше писала KВ, у вересні Бориспіль сколихнула звістка про вступ мера Володимира Борисенка до лав ЗСУ. Поки одні схвально реагували на раптову заяву очільника громади, інші мешканці міста були вкрай спантеличені і не розуміли: хто тепер має виконувати його повноваження. Мотиви такого рішення невідомі і виконкому міста та депутатському корпусу, для яких це також виявилось неочікуваним “сюрпризом”. 

Читайте: Таємничий відхід: Бориспільська громада залишилася без мера

Фото: колаж КВ

КиївВлада


Анастасія Олійник

Теги: війна росії проти україни, напад росії на україну, скандал, бориспіль, володимир шалімов, депутатський корпус, градобуд с, збільшення поверховості, поверховість в борисполі, бориспільсільбуд, дмитро гопанчук

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій