неділя, 28 квітня 2024 г.

Коронавірус на Київщині: новий штам та вакцинальна кампанія для освітян

Коронавірус на Київщині: новий штам та вакцинальна кампанія для освітян

Україною стрімко шириться штам коронавірусу "Дельта".  У Київській ОДА застерігають про небезпеку нового вірусу і посилюють контроль за роботою центрів та пунктів масової вакцинації. Під загрозою опинився і навчальний процес на Київщині. Лише 201 освітній заклад виконав вимогу про 80% вакцинованих педпрацівників. 

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови Київської ОДА Василя Володіна.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Україною стрімко шириться новий штам коронавірусу "Дельта". Він у рази небезпечніший і вражає не лише дорослих, але і дітей. Крім цього, призводить до серйозних ускладнень. Саме тому берегтись зараз необхідно абсолютно всім без винятків", – розповів Василь Володін. 


Вакцинальна кампанія

Тож керівник КОДА нагадав про хід вакцинальної компанії на Київщині. Так, щоб одержати щеплення, по всій області рівномірно розгорнуто цілу мережу. І наразі працюють 34 центри масової вакцинації та 205 пунктів щеплення. Також діє ще 51 мобільна бригада, члени якої проводять імунізацію організованих трудових колективів. 

Володін акцентував на тому, що мало просто відкрити локацію, необхідно враховувати ще багато факторів. Саме тому щоразу під час своїх робочих поїздок до громад Київщини обов'язкового особистого здійснює перевірки центрів і пунктів щеплень.

"Звертаю увагу на те, чи в доступних місцях вони облаштовані, чи легко місцевим жителям їх знайти, скільки часу займає вакцинація, чи надають медики людям консультаційну допомогу та багато іншого", – говорить він. 

І наголосив, що Київщина стабільно утримує лідерські позиції в Україні за кількістю щеплених під час вакцициональної кампанії.

"Наразі в нас проведено більше 634 тис. щеплень. При цьому повний курс вакцинації пройшли вже понад 279 тисяч людей. Активно працюємо над тим, щоб ця кількість збільшувалася. А лідерами серед районів залишається Білоцерківський, Бучанський та Броварський", – зауважив губернатор.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Крім того, очільник КОДА подякував за злагоджену роботу на місцях і закликав представників органів місцевого самоврядування і надалі активно співпрацювати в напрямі проведення вакцинальної кампанії.

Навчальний процес

Звернув він особливу увагу і на ще один важливий момент – роботу освітніх закладів області.

"Усі ми пам'ятаємо, з якими складнощами в нас проходив минулий навчальний рік. Практично весь час діти були змушені навчатися дистанційно вдома. Минув уже перший тиждень навчання і ми маємо докласти зусиль для того, щоб вони продовжували здобувати освіту офлайн", – наголосив Володін.

Так, у Київській області функціонує 1179 закладів освіти. Із цієї кількості лише 201 заклад досяг показника працівників, які пройшли повний курс вакцинації у 80%. 

Серед освітян провели загалом 55 733 щеплення. Дві дози одержали вже 25 023 осіб. Наразі в регіонах із зеленим рівнем епіднебезпеки школи працюють у звичайному режимі. А вимога про 80% вакцинованих педпрацівників у закладах освіти вступає в силу тоді, якщо область опиниться в жовтій або помаранчевій зонах епіднебезпеки.

Графік вакцинації

За словами Володіна, щоб вирішити цю проблему, в області вже взялися формувати графік вакцинації працівників шкіл. Ключове завдання – досягнути 80% щеплених освітян в усіх навчальних закладах регіону. 

"Якщо цього не буде зроблено, нам доведеться приймати рішення про переведення шкіл, де цей відсоток менший, на дистанційну форму навчання. Тож закликаю наших освітян, вакцинуйтесь! Так ви зможете не лише забезпечувати роботу шкіл у нашій області, а найголовніше – вберегти себе та своїх рідних від ризику інфікування. Ви щодня контактує  з великою кількістю людей, то ж саме вам берегтися необхідно особливо ретельно. Тим більше, що сьогодні вакцина від різних виробників є у вільному доступі", – резював він.

Як повідомлялося, в Київській області за даними обласного лабораторного центру лише за минулу добу, 6 вересня, захворювання на коронавірус виявили в 69 жителів Київщини, в тому числі в 3 дітей. 

Читайте: Захворювання на коронавірус виявили в 69 жителів Київщини

Триває і вакцинація. Упродвож минулого тижня в центрах масової вакцинації Київщини від коронавірусу було щеплено 1 504 особи, ще 504 людини прищепили мобільні бригади, 150 мешканців вакцинувалися в пунктах щеплення. 

Читайте: Більшість мешканців Київщини щеплять від коронавірусу в центрах масової вакцинації

Нагадаємо також, що Київська область підготувалася до нового навчального року й завчасно завершила реконструкцію трьох навчальних закладів і двох об’єктів спортивної інфраструктури. Це покращить умови навчання приблизно для 2 000 дітей Київщини.

Читайте: Київщина завершила реконструкцію трьох закладів освіти й двох об’єктів спорту в рамках “Великого будівництва”

Крім того, у селі Вовчків Поліської громади триває капітальний ремонт місцевого навчально-виховного об’єднання. Освітній заклад був відкритий майже пів століття тому. Його оновлення розпочали в рамках програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”.

Читайте: У школі, яку відкрили майже півстоліття тому на Київщині, продовжують капремонт у рамках “Великого будівництва”

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, кода, COVID-19, власть киевщина, вакцинация, василий володин, департамент здравоохранения, вирус, дельта, новый штамм

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.