суббота, 6 июня 2020 г.

Коронавірус на Київщині: для виробництва захисних масок Київщині не вистачає кадрів та матеріалів

Коронавірус на Київщині: для виробництва захисних масок Київщині не вистачає кадрів та матеріалів

Київщина взялася налагодити локальне виробництво захисних масок. Виробництво мали запустити на минулих вихідних на базі Богуславського, Васильківського, Білоцерківського  і Тетіївського професійно-технічних училищ. Але після виготовлення 3 тисяч масок, пошиття призупинилося. Зумовили це брак робочих рук і необхідних матеріалів.

Як стало відомо KV, на черговому брифінгу, присвяченому боротьбі з епідемією коронавіруса на Київщині, 6 квітня т.в.о. голови Київської ОДА Василь Володін повідомив про старт локального виробництва захисних одноразових масок з марлі та спанбонду.

“Було запущено власне виробництво захисних масок на потужностях навчально-виробничих закладів у містах Богуслав, Біла Церква, Тетіїв. Наразі до них активно долучається Васильків. За попередніми оцінками, за добу разом вони можуть виготовити до 1,5 тисячі масок. За ці вихідні була пошита перша партія – 3 тисячі масок”, – розповів Володін. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Також за його словами ця продукція буде спрямована на забезпечення тих служб, які зобов'язані чергувати і працювати під час карантину.  За попередніми оцінками, цього виробництва мало б вистачити і для забезпечення потреб населення області.

Відео: брифінг в КОДА від 6.04.2020 року

Читайте: Коронавірус на Київщині: запущене власне виробництво масок, в КОДА знову розмірковують над ізоляцією міст та сіл

Як вдалося дізнатися KV, до пошиття необхідних захисних засобів вже приступили в Богуславському і Білоцерківському професійних навчальних закладах. Загалом за минулі вихідні ПТУ виготовили більше 3 тис. масок. Але наразі виробництво призупинено через брак робочих рук і необхідних матеріалів.

“Так, справді ми з п’ятниці запустили на базі майстерень пошиття захисних масок і встигли за вихідні виготовити більше тисячі штук. Це зовсім мало. Звичайно, що це не налагоджене професійне виробництво, ми – навчальний заклад. Ми знаємо теорію і маємо практику, – розповіла KV директор Богуславського вищого професійного училища сфери послуг Наталія Селецька.

За її словами, за типом ці маски призначені лише для одноразового використання.  Організація виробництва просувається не так швидко, як сподівалися на місцях. 

“Наразі немає всіх необхідних комплектуючих. Очікуємо на їхню поставку. Планувалося щоденне виготовлення масок, але сьогодні все призупинилося. Основна проблема – не вистачає і робочих рук. Долучаємо до роботи всіх, хто може і вміє шити. Є потреба у цих масках і ми зробимо все можливе, щоб їх виготовити. На сьогоднішній день молодь не бажає працювати в швейній галузі. Особисто я не можу просити вийти на роботу працівників, яким понад 60 років, а це  — більша частина працівників закладу”, – додала вона.

За словами директора Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну Алли Степури, вони також долучилися до ініціативи КОДА, але наразі пошиття масок призупинено через жорсткий карантин, який розпочався з понеділка. 

“Студентів ми до цього виробництва не долучали. Так, минулими вихідними викладачі і викладачі-майстри відгукнулися на обласну ініціативу і виготовили близько 2 тис. захисних масок на базі своїх майстерень. Всім необхідним матеріалом для їх виготовлення нас забезпечили. Це  — не медичні маски, але вони підходять для одноразового використання для загальних потреб. Це дуже правильні кроки і такі ініціативи потрібно підтримувати, адже сьогодні потреба є. Але наші сили обмежені і велику таку акцію запустити неможливо. У закладу дуже мало вільних робочих рук, всього 5-6 працівників, дехто взагалі не може через вікову загрозу. Також важко добиратися до робочих місць і лише за спецпропусками”, – резюмувала директор.

На місцях

KV також поцікавилася у керівників міських рад щодо забезпечення міст захисними засобами і залучення професійно-технічних закладів до виготовлення захисних масок для потреб області.

Голова Васильківської міськради Володимир Сабадаш:

Ми започаткували таку свою власну ініціативу і вже третій тиждень виготовляються захисні маски. Роздаємо ці захисні засоби безкоштовно своїм мешканцям біля можливого скупчення містян – церков, магазинів. В місті є декілька таких ательє і разом з підприємствами закуповуємо для них необхідний для пошиття матеріал. На базі навчальних технічних закладів зараз йде виробництво для області. Міськрада раніше також зверталась до ПТУ, там також відгукувались і допомагали з їхнім виготовленням. 

Голова Тетіївської ОТГ Руслан Майструк:

У місті проблем із захисними масками не маємо, ми повністю забезпечує свої потреби. У місті працюють декілька підприємств та швейних цехів. Міськрадою була закуплена за кошти спонсорів матерія і ці маски безкоштовно видаються всім охочим у приміщенні міськради. Таким самим чином видаються вони і на територіях сіл нашої громади. Також є підприємство “Гулівер”, яке займається виготовленням дитячих іграшок, наразі вони долучилися до пишиття масок. Виготовленням масок займається і філіал “Спецодяг”, яке також направляє свою продукцію на Київ, замовлення сягають навіть сотні тисяч. Також займаються пошиттям невелике підприємство “Гардинія” і ряд приватних підприємств. Всі вони шиють маски для нас безкоштовно, але якщо є замовлення, то виготовляють іх на продаж за доступними цінами. Тетіївське ПТУ на початковому етапі також допомагало, але наразі ми не маємо такої великої потреби, щоб знову їх задіювати. Аптеки також повністю забезпечують містян масками, деякі аптеки видають клієнтам по одній масці безкоштовно. 

Також, як вдалося дізнатися KV, в місті до виробництва захисних масок долучила свої потужності текстильна фабрика “Ярослав”. А у Борисполі, як пишуть ЗМІ, шити маски узялися приватні підприємці — зокрема, ТОВ “Бориспільська текстильна група” (вул. Ботанічна, 1), яке шиє формені сорочки для МВС, Міністерства оборони, МНС, Державної прикордонної служби, Мінтранспорту і зв’язку, Державної митної служби тощо та спецодяг на замовлення, та ПП “Мелго” (приміщення комунальної власності за адресою вул. Бежівка, 1), яке було створене для допомоги армії, а пізніше перепрофілювалося на пошиття спортивного та цивільного одягу для активного відпочинку, а також спецодягу. А у Броварах тим часом терміново наймають на роботу для пошиву масок у дві зміни. 

Також, як повідомляють у мережі, об’єднання українських дизайнерів “Одноразовий костюм – медику” започаткувало волонтерську ініціативу – пошиття одноразового захисного одягу для українських медиків. Костюми волонтерською організацією надаються безкоштовно. Їх привозять до лікарень, або надсилають у найближче до лікарні відділення “Нової Пошти”. Як повідомила одна із організаторів волонтерської ініціативи Світлана Бевза, вони вже передали по кілька десятків комплектів захисного одягу для багатьох лікарень як столиці, так і лікарень з регіонів.

Як раніше повідомляла KV, Баришівська районна рада за рахунок власних ресурсів закупила спеціальну медичну тканину із якої шиють захисні костюми багаторазового і одноразового використання для потреб медиків.

Нагадаємо, Київська область в умовах пандемії ризикує збідніти на медичні кадри. Через низьку зарплатню, величезні навантаження та ризик захворіти на коронавірус з лікарень почали звільнятися медики та молодший персонал. Щоб якось урівноважити тривожну тенденцію, місцева влада обіцяє працівникам охорони здоров'я премії та додаткове фінансування. Поки баланс зберігати вдається, але загроза масових звільнень лишається. 

Читайте: Медперсонал лікарень на Київщині звільняється через низькі зарплати та небезпеку COVID-19

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор’єв, Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, власть киевщина, васильков, тетиев, владимир сабадаш, пту, Руслан Майструк, маски, защитные маски, белоцерковский колледж сервиса и дизайна, богуславское высшее профессиональное училище сферы услуг, сovid-19

суббота, 6 июня 2020 г.
18:00
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:52
Зеленский рассказал, как в “Слуге народа” будут определять кандидата в мэры Киева (видео)
18:05
Воскресные ярмарки 7 июня пройдут в трех районах Киева (адреса)
17:33
Кличко пересмотрел стоимость саженцев кустов и деревьев в Киеве
17:19
Національний рух “За трансплантацію” та Фонд сім'ї Андреєвих передали автоматичний коагулометр до Київського обласного онкодиспансеру
16:47
Кличко премировал за работу в карантинном мае руководителя аппарата КГГА Дмитрия Загуменного
16:01
Киевлян раздражает телефонный спам от “Центра коммунального сервиса”
15:08
Киевская городская электричка частично возобновит работу с 8 июня
14:04
Доходы семьи замглавы КГГА Петра Пантелеева выросли за год более чем на полтора миллиона гривен
13:02
В Киеве снова более чем на 80 человек увеличилось количество больных COVID-19
12:06
КГГА разрешила “ДТЭК Киевские электросети” до декабря раскапывать тротуары на пяти улицах на Отрадном (документ)
11:05
В Киеве неизвестные избили вагоновожатого трамвая №33К за просьбу надеть маски (видео)
10:00
За сутки в Украине подтверждено 550 новых случаев заболевания COVID-19
09:02
У воспитательницы в детском саду в Броварах диагностировали COVID-19
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 6 червня 2020 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 6 июня 2020
Календарь событий