неділя, 5 травня 2024 г.

Коронавірус на Київщині: антирекорд захворюваності, нові правила перевезень та обмеження для червоного рівня

Коронавірус на Київщині: антирекорд захворюваності, нові правила перевезень та обмеження для червоного рівня

На Київщині продовжує збільшуватись кількість хворих на коронавірус – майже тисяча пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні. Через загострення ситуації, Кабмін вводить нові правила міжрегіональних перевезень: лише за наявності ковід-сертифікату, довідки про вакцинацію або ПЛР-тесту. У разі встановлення в області червоного рівня епіднебезпеки, працюватимуть лише ті заклади харчування, ТРЦ, фітнес-зали, співробітників яких повністю вакциновано. 

Захворюваність

Як стало відомо KV, 12 жовтня відбувся онлайн-брифінг заступника голови Київської ОДА Олега Торкунова. 

“Ситуація із захворюваністю у Київській області загострюється. Регіон вже кілька тижнів перебуваає у жовтій зоні епідеміологічної небезпеки. Кількість хворих збільшується. Минулого тижня було досягнуто антирекорд – понад 500 хворих, та, на жаль, 13 летальних випадків за добу”, – каже він. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Майже тисяча хворих на ковід наразі перебуває у стаціонарі. Практично усім пацієнтам потрібна киснева підтримка. Через це більшість ліжок, під’єднаних до кисню, вже завантажені. Саме через погіршення ситуації Міністерством охорони здоров'я було затверджено перелік організацій співробітників, яких будуть вакцинувати. 

Обов'язковій вакцинації підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, місцевих адміністрацій та їх структурних підрозділів, закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної, середньої (в тому числі спеціальної), дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форм власності. Наказ набирає чинності через місяць з дня його публікації, тобто з листопада цього року. 

Якщо співробітники вказаних організацій не матимуть щеплення від ковіду, то будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати на період карантину. 

До цього переліку також планують включити працівників усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та працівників поштових послуг. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Перевезення

11 жовтня Кабінет Міністрів прийняв рішення внести зміни до постанови №1236. Вони передбачають посилення карантинних заходів для пасажирських перевезень міжрегіонального сполучення у регіонах, де встановили жовтий, помаранчевий або червоний рівень епіднебезпеки. Йдеться як про регулярні, так і про нерегулярні перевезення. 

Водії, члени екіпажу та пасажири повинні мати один із вказаних документів: документ, що підтверджує одержання повного курсу вакцинації (для регіонів жовтого рівня документ, що підтверджує отримання хоча б однієї дози дводозної вакцини), міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від ковіду або негативний результат тестування методом ПЛР, або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою єдиного державного веб сайту електронних послуг, зокрема, з використанням мобільного додатку “Дія”. Негативний результат тестування на Covid-19 методом ПЛР або експрес тест на визначення антигену коронавірусу, чинний 72 години. Зміни до постанови Кабміну набудуть чинності 21 жовтня 2021 року.

Червоний рівень

Також Олег Торкунов нагадав, що у разі переходу регіону на червоний рівень епіднебезпеки забороняється робота закладів громадського харчування, крім адресної доставки та замовлень “на виніс”, робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів та театрів тощо, робота закладів освіти, окрім дитячих садків та початкових класів шкіл, робота непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів й фітнесцентрів, проведення масових заходів крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів, робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки. 

“Разом з тим, варто зазначити, що обмеження не будуть застосовуватись, якщо у всіх відвідувачів та співробітників буде наявний зелений Covid-сертифікат, тобто вони будуть повністю вакциновані проти коронавірусної хвороби” – розповів заступник голови КОДА.

В червоній зоні будуть дозволені робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та усіх продовольчих магазинів.

“Тож закликаю вас подбати про можливість працювати та відпочивати, про комфорт своїх поїздок та насамперед про своє здоров'я. Вакцинуйтесь, захистіть себе та своїх близьких. Пам’ятайте, що щеплення від Коронавірусу захищає від важкого перебігу захворювання”, – наголосив Торкунов.

Нагадаємо, як раніше писала KV, столичний регіон утримує позицію лідера з організації масової вакцинальної кампанії, однак хвороба шириться: встановлено новий антирекорд із захворюваності у 500 випадків на добу. Тож обласна влада продовжує нарощувати темпи щеплення, на території Київщини діють пункти, центри вакцинації, мобільні бригади і нині підключено ще 20 точок у поштових відділеннях "Укрпошти".

Читайте: COVID-19 діагностували в 512 жителів Київщини

КиевVласть

Виктория Билоус, Илья Мандрыкин

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, карантин, заболеваемость, перевозки, коронавирус на киевщине, ограничения ковид

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.