неділя, 5 травня 2024 г.

КОДА погодила освітні ліцензії приватним закладам Київщини

КОДА погодила освітні ліцензії приватним закладам Київщини

Київська ОДА видала п’ять ліцензій трьом приватним навчальним закладам на Київщині. Школи розташовані у Вишгородському, Бучанському та Фастівському районах. Заклади мають намір охопити дітей Київщини позашкільною та повною середньою освітою. Кожен із них має багаторічний досвід роботи в освітній сфері пристоличного регіону і свою розгалужену навчальну мережу.

Як стало відомо KВ, у грудні-січні, ще займаючи посаду голови Київської ОДА, Олексій Кулеба підписав низку розпоряджень щодо впровадження освітньої діяльності приватними закладами освіти на Київщині.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зокрема, у грудні 2022 року КОДА видала дві ліцензії на провадження освітньої діяльності – закладам позашкільної освіти та середньої освіти.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Так, у Вишгородській громаді Вишгородського району було погоджено ліцензію у сфері позашкільної освіти Приватному вищому навчальному закладу “Міжнародний інститут розвитку бізнесу”. Заклад розташований у Вишгороді за адресою: вулиця Межигірського Спасу, 6.

Про цей заклад відомо, що у Вишгороді він діє вже понад п’ять років. Зі статутним капіталом у розмірі 100 тис. гривень належить киянину Миколі Бабенку. За даними YouControl, Бабенко є власником ще низки компаній. 

Так, зокрема, йому належить у співласництві аналогічний освітній заклад – ТОВ “Міжнародний інститут розвитку бізнесу”. Статутний капітал у розмірі 10 тис. гривень розподілений, крім нього, між бенефіціаром Тамарою Бабенко. А власниками вже юрособи вказано корпорацію “Розвиток” (20%, спеціалізація – діяльність головних управлінь (хед-офісів), ТОВ  "Центр підвищення ефективності в тваринництві" (30%, діяльність - допоміжна діяльність у тваринництві), власне, це ТОВ також належить Бабенку, як і решта, 50% акцій інституту. Разом із цим Центром йому належить і кооператив у сфері тваринництва “Сільськогосподарський обслуговуючий "Кофармінг Україна" та корпорація "Єврокорм", яке займається діяльністю головних управлінь. У складі засновників останнього кооперативу є і ПВНЗ. Всі компанії зареєстровані у Вишгороді.

На самому ж сайті закладу зауважено, що “Міжнародний інститут розвитку бізнесу” – “школа бізнесу, орієнтована на наукові та практичні аспекти розвитку підприємницького потенціалу. А викладачі інституту діляться знаннями та досвідом, який вони здобули за роки практики”. А Програма закладу розрахована на підготовку менеджерів середньої та  вищої управлінської ланки. Наприклад, комплексна програма “Комерційний директор” на здобуття відповідних компетенцій обійдеться здобувачам знань у 36 тис. гривень, а тренінгова програма для початку управлінської кар'єри обійдеться у 13 тис. гривень. А от комплексна програма підвищення кваліфікації керівників коштує вже куди дорожче – 56 тис. гривень. Та найбільш дорожчою для освоєння є програма для лідерів, бізнесменів “Бізнес-психологія”, яка коштує 190 тис. гривень. Надає заклад і додаткові послуги – як хмарні сховища та офіси тощо. 


На фото: “Міжнародний інститут розвитку бізнесу

У Бучанському районі дві ліцензії одержав ТОВ “Приватний заклад загальної середньої освіти “Чайківська гімназія “Юнік Скул”, яка зареєстрована в столиці по бульвару Гавела Вацлава, 26. Заклад одержав можливість навчати дітей Київщини за рівнем початкової та базової середньої освіти без зазначення ліцензійних обсягів. Сам же навчальний заклад розташований у селі Чайки, вул. Леонтовича, 6. Це – територія Борщагівської сільської громади. 

На YouControl зауважено, що "Чайківська гімназія "Юніком Скул" була зареєстрована у 2020 році і має статутний фонд у розмірі 1 тис. гривень. КВ вже аналізувала цей заклад, і варто додати, що у вересні 2021 року Київська ОДА відмовила в ліцензії на середню освіту гімназії через рішення суду. Виявилось, що за рішенням суду. Школа розташована в приватному кооперативі "Сонячний" і здійснювала навчальний процес з порушенням санітарних і протипожежних норм. 

Читайте: В Борщаговской общине осталась без лицензии частная гимназия "Юником Скул

Тоді ж у засновниках гімназії було вказано вінничанку Ірину Стефанську та киянина Романа Стефанського. Останній вже не є власником закладу. Та нині перелік засновників юрособи значно розширився. Так по 11% фонду розподілено між киянкою Вікторією Сазоновою та Олександром Сазоновим із села Гореничі. Ще 5,8% належать Артему Титову із Славутича. 

Так, Ірина Стефанська є співзасновником із Тетяною Березою освітньої мережі Middle Way – мережі приватних закладів дошкільної освіти (ясла-сад) для дітей віком від 1,5 до 6 років. Аналогічні ліцензії на дошкілля Київська ОДА вже надавала філіям, а саме дитсадкам, що розташовані в Василькові та селі Чайки (працює з 2016 року) ще одній філії у Василькові на території ЖК "Столичний". Свого часу, вони одержали і ліцензію на провадження повної загальної середньої освіти для приватної Путрівській гімназії "Мідл Вей" (Глевахівська громада). За даними YouControl, в селі Путрівка за цією ж адресою зареєстроване з 2020 року зі статутним капіталом у розмірі 100 тис. гривень ТОВ "Приватний заклад дошкільної освіти "Мідл Вей". 

Стефанська свого часу також була пов'язана з рекламним холдингом "Свої". На її сторінці в Facebook зазначено, що вона працювала директором в компанії "Майстерні Кравці" і в рекламному агентстві "Ферзь". І вела проєкт "Сінкглобал".

ThinkGlobal – це мережа приватних шкіл в Києві і області, яка налічує 14 установ. На Київщині школи цієї мережі працюють в Борщагівській, Білогородській та Ірпінській громадах. 

Читайте: На старті: на Київщині ліцензували діяльність шести нових шкіл та дитсадків

"Юніком Скул" також входила до цієї мережі. Так, на сайті закладу повідомляється, що Unique School – сучасна школа з глобальним підходом до освіти. Наша навчальна програма складається з якісного поєднання державного стандарту (Інтелект України та НУШ), інноваційних авторських навчальних курсів та кращих міжнародних освітніх методик.

Так, щоб дитина мала змогу навчатися у цьому закладі, батьки мають внести разовий вступний внесок у сумі 14 тис. гривень. Місяць навчання тут обійдеться у трохи більше 16 тисяч, за семестр  – це вже 76,4 тис. гривень А рік навчання коштуватиме 147 тис. гривень. 

Новий 2023 рік КОДА розпочав з ануляції ліцензії на підставі заяви ліцензіата у сфері загальної середньої освіти на здобуття початкової та базової загальної середньої освіти ТОВ “Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад “Британіка Скул”. Ліцензію ТОВ було надано ще у березні 2016 року.

Вірогідно, анулювання дозвільного документу пов’язано із реорганізацією закладу в рамках реформування середньої освіти в Україні. Адже наступного дня КОДА видало закладу нову ліцензію загальної середньої освіти, але вже в якості ліцею “Британіка” за тим самим розташуванням: село Віта-Поштова, вулиця Садова, будинок 2-А у Фастівському районі (Гатненська сільська громада). Заклад продовжить надавати ті ж самі послуги – початкову та базову середню освіти, та, крім того, додався ще один новий рівень – на здобуття профільної освіти. Ліцензований обсяг у документі відсутній. 

За даними Youcontrol, ТОВ був заснований ще у 2015 році і має статутний капітал у розмірі понад 40,2 тис. гривень. Належить навчальний заклад Ларисі Андрійченко  із Боярки, яка за сумісництвом його ще й очолює, та киянці Вікторії Харченко у рівних частинах. 

Крім того, разом вони є власницями дитячого садочка – ТОВ “ДНЗ “Британіка Кідс”, яке зареєстроване за адресою: село Віта-Поштова, на території ГО “Новіта” садове товариство” по вулиці Садова, 9. Дитсадок зі статутним капіталом у розмірі 29,7 тис. гривень діє вже понад шість років. А з 2012 по 2016 роки вони були засновницями приватної загальноосвітньої школи І ступеня – дитячий садок “Всесвіт” у селі Іванковичі. 

На сайті ж ліцею вказано, що BritannicaSchool – це інноваційна приватна школа, головною метою якої є всебічний та неперервний розвиток особистості кожного представника цієї спільноти, а сам заклад розміщується в двоповерховій будівлі на 2 тис. кв.м. Крім навчання за програмою Міносвіти та стандартам BritannicaSchool, у школі працює понад 15 студій. Це – живопис та мистецтво, сучасні танці, спортивні секції, музичні студії, TechLab, оздоровчі корекційні програми. А кожний учень має свій індивідуальний план навчання. 

Нагадаємо, Буча та Ірпінь у черговий раз зчепилися навколо питання, хто ж має забезпечувати водою мешканців Бучі та Ворзеля. У Бучі стверджують, що в громаді діє власне КП "Бучасервіс" і виключно воно є постачальником послуг. КП має всі необхідні дозвільні документи, а отже, і право виставляти рахунки за платіжки, стверджує влада. Іншої ж думки і в Ірпінській громаді – жителів закликають продовжувати сплачувати за чинними договорами до КП “Ірпіньводоканал”. Ситуацію може вирішити створення підприємства спільної власності. Та поки громади розмірковують, чи підкурювати трубку миру, продовжують страждати виключно мешканці. 

Читайте: Битва за воду: між Бучею та Ірпенем спалахнув новий скандал за право постачати воду

*ПВНЗ “Міжнародний інститут розвитку бізнесу” (код ЄДРПОУ: 41270336)

** ТОВ “Приватний заклад загальної середньої освіти “Чайківська гімназія “Юнік Скул” (код ЄДРПОУ: 43775653).

*** ТОВ “Заклад загальної середньої освіти ліцей “Британіка” (код ЄДРПОУ: 39641328).

**** ТОВ “ДНЗ “Британіка Кідс” (код ЄДРПОУ: 40955230). 

Фото: колаж KВ

КиївВлада


Інна Міхно

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, кога, бучанський район, освіта, вишгородський район, фастівський район, розпорядження, ліцензія, середня освіта, профільна освіта, базова освіта, початкова освіта

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій