неділя, 28 квітня 2024 г.

КМДА під час війни знайшла гроші на будівництво дороги до непрацюючого аеропорту “Київ”

КМДА під час війни знайшла гроші на будівництво дороги до непрацюючого аеропорту “Київ”

Столична епопея “бруківка замість допомоги армії” продовжується та набирає масштабніших обертів. КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва” майже за 136 млн гривень замовило продовження будівництва під'їзної дороги до аеропорту “Київ”, який зупинив роботу в перший день повномасштабного вторгнення росії. Цю транспортну артерію столична влада мала намір збудувати ще до “Євро-2012”. Не встигли, але бюджетні гроші до кінця 2018 року на це витрачали, після чого недобудована дорога тупо руйнувалася під впливом природних факторів. Підставою для укладення свіжого договору ймовірно стала воля Київської міськдержадміністрації (КМДА), яка нещодавно підвищила вартість будівництва з 737 млн до 2,34 млрд гривень. Відтак з початку реалізації проєкту він здорожчав майже вдесятеро та має “хороші” перспективи дорожчати і надалі. 

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 9 жовтня 2023 року КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва" * уклало з ТОВ “КП “Шляхбуд Інвест” ** договір на будівництво 2 черги під’їзної автомобільної дороги від просп. Валерія Лобановського (поблизу примикання вул. Володимира Брожка) *** до міжнародного аеропорту “Київ” (Жуляни) у Солом’янському районі Києва. Ціна договору склала 135,93 млн гривень. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”

За умовами договору, підрядник до кінця квітня 2024 року повинен, зокрема, виконати дорожні роботи, організувати дорожній рух, перекласти газопровід, прокласти інженерні мережі, облаштувати дощову каналізацію та зовнішнє освітлення, виконати благоустрій та озеленення.

Бажаючих позмагатися за вказаний підряд, крім ТОВ “КП “Шляхбуд Інвест", більше не знайшлося. А оскільки закупівлю провели через “відкриті торги з особливостями”, з цим підрядником і уклали договір.

Невтілені мрії

Нагадаємо, історія нової дороги до аеропорту “Жуляни” триває щонайменше з січня 2010 року, коли КМДА прийняла розпорядження від 25.01.2010 року №20 про її будівництво в рамках підготовки до “Євро-2012”. Тоді столична адміністрація навіть створила спеціальну комісію для “своєчасного вирішення питань, пов'язаних з проектуванням та будівництвом” на чолі із тодішнім заступником голови КМДА та у складі найвищих столичних чинів. Заради будівництва нової вулиці під сокиру потрапили значні зелені насадження – розпорядженнями КМДА №2540 та №226 у 2011 році замовнику робіт дозволили вирубати 3,3 тис. дерев.

В лютому 2011 року КМДА затвердила проєкт вказаного будівництва (розпорядження від 8.02.2011 року №171), відповідно до якого нова дорога повинна була мати довжину 4,3 км (2 черги). Загальну вартість робіт тоді оцінювали у 224,07 млн гривень.

Однак після цього загальну кошторисну вартість змінювали у бік збільшення ще тричі, при цьому загальна довжина дороги, площа місцевих проїздів та тротуарів залишалися незмінними, зросла хіба що площа основного проїзду (з майже 53 тис. кв м. до 73,7 тис. кв м). Так, в 2016 році загальна вартість будівництва зросла більше ніж вдвічі – до 531,54  млн гривень (розпорядження КМДА від 20.09.2016 року № 874), в 2017-му  – до 737,23 млн гривень (розпорядження КМДА від 07.02.2017 року № 137). А зовсім нещодавно розпорядженням столичної адміністрації від 14.09.2023 року №711 цей показник стрімко зріс вже до 2,34 млрд гривень.

До “Євро-2012” збудувати дорогу, яка повинна була розвантажити Севастопольську площу та проспект Валерія Лобановського, явно не встигли. Після того від столичної влади звучали різні версії щодо термінів закінчення робіт. Так, у 2016 році тодішній заступник голови КМДА Олександр Спасибко заявляв, що дорогу завершать будувати до кінця 2017 року, додавши, що будівництву перешкоджають гаражі товариства автолюбителів “Стоянка-17”, які займали частину ділянки під будівництво дороги. Згодом цей самий Спасибко обіцяв нову дорогу вже до кінця 2018 року.

Зазначимо, що систему ProZorro в повноцінну роботу запустили тільки в 2016 році, відтак відслідкувати хід освоєння коштів на будівництво дороги від просп. Валерія Лобановського до “Жулян” в перші роки не вдалося. При цьому через цю систему перший тендер провели тільки в 2017 році. За його результатами КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва" у березні уклало договір з ПАТ “Укратоменергобуд”, його ціна складала 200,54 млн гривень, оплата по факту – 137,69 млн гривень. Роботи по договору, згідно з опублікованими документами, були завершені до кінця 2018 року.

Читайте: Новую дорогу к аэропорту “Киев” (Жуляны) будут строить до конца 2018 года за 200,5 млн гривен

Однак навесні 2019 року столичний активіст Павло Авдокушин перевірив хід будівництва цієї дороги та виявив одну ділянку з чорновим варіантом, на який ще мали покласти асфальт, а по решті ділянок – грунтову дорогу, де взагалі жодних робіт не відбувалось.

Наприкінці 2019 року голова ради директорів міжнародного аеропорту "Київ" Денис Костржевский розповів, що аеропорт в рамках підготовки до “Євро-2012” побудував новий термінал, а міська влада в свою чергу взяла на себе зобов'язання побудувати до аеропорту нову дорогу, чого зроблено не було. За його даними, станом на 2019 рік дорога була майже добудована, а вкладено в неї було 60% запланованих коштів. Він тоді також наголошував – якщо будівництво дороги не закінчити, через опади, вітер і перепади температур, вкладені гроші просто пропадуть.

Читайте: Аэропорт “Киев” ожидает от властей столицы завершения строительства дороги от улицы Медовой к проспекту Лобановского

У жовтні 2020 року міський голова Віталій Кличко (на колажі праворуч), розповідаючи про “дорожні” плани на 2021 рік, мигцем згадав про будівництво вказаної дороги. Про жодні терміни він не казав, лише зазначив, що будувати продовжать.

При цьому, вже в лютому 2022 році активісти виявили, що на ділянках вказаної дороги, де раніше уклали асфальт, з'явилося чимало ям, які фактично поглинули виділені на вказане будівництво бюджетні мільйони.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Хто продовжуватиме будівництво 

Про нового підрядника робіт  – ТОВ “КП “Шляхбуд Інвест" – в публічній площині відомо небагато. Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “КП “Шляхбуд Інвест" зареєстровано в 2018 році у Києві. Статутний капітал – 1 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг і автострад. Засновник та директор – Сергій Лимаренко, прописаний в селі Кантакузівка Черкаської області.

За даними Clarity Project, ТОВ “КП “Шляхбуд Інвест” почало брати участь у публічних закупівлях тільки в 2020 році, і з того часу з урахуванням нинішнього отримало 9 підрядів на загальну суму 290,56 млн гривень. Поточний договір компанії має найвищу вартість серед інших, решта підрядів фірма також отримала від столичних замовників. Зокрема, від КК “Київавтодору” компанія дісталися договори на реконструкцію вул. Трускавецької, капремонт вул. Редутної та на будівництво велосипедної доріжки “Солом'янка – Центр” (ІV черга).

Читайте: Капремонт улицы Трускавецкой на столичных Осокорках обойдется почти в 72 млн гривен

КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва" було створено Київрадою в 1998 році. Основний вид діяльності – діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах. Статутний капітал – 2,9 млн гривень. Це підприємство відоме, зокрема, як замовник скандальних будівництв Подільського мостового переходу та Великої окружної дороги.

Читайте: Ответственных за строительство Подольского моста рекомендовали привлечь к ответственности и Дело на миллиард: как в Киеве строят Большую Окружную дорогу

З жовтня 2022 року це КП очолює Роман Лісневський, який протягом останніх п'яти років двічі керував цим КП в статусі виконуючого обов'язки.

КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва" підпорядковане Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який з 1 вересня 2021 року очолює Руслан Кандибор (на колажі ліворуч). Діяльність зазначеного департаменту направляє, координує та контролює особисто голова КМДА Віталій Кличко.

НЕкритичні потреби

Раніше KВ неодноразово повідомляла про протестні настрої серед киян щодо спрямування коштів на некритичні потреби під час повномасштабної війни. На початку вересня поточного року на сайті Київради опублікована петиція, якою жителі столиці вимагають від бюджетної комісії Київради та КМДА планувати бюджету столиці на 2024 рік, виходячи з пріоритетів воєнного часу, а не забаганок і проєктів, що не є питаннями виживання.

У вересні (16, 23 та 30 числа) під стінами столичної адміністрації пройшло кілька мітингів з вимогами закласти в бюджет кошти на потреби армії, а не на "бруківку і клумби". 7 та 21 жовтня також пройшли протестні акцій з вимогою зупинити фінансування непотрібних під час війни витрат та спрямувати бюджетні кошти на підтримку ЗСУ. 

Читайте: Кризи немає: У Києві витрачають бюджетні кошти на проєктування нових вулиць

*  КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва" (код ЄДРПОУ: 05445267)

** ТОВ “КП “Шляхбуд Інвест” (код ЄДРПОУ: 41891921)

*** Проспект Валерія Лобановського до 2015 року носив назву Червонозоряний, а вулиця Володимира Брожка – до 2018 року була Кіровоградською (в старих документах та тендерах щодо будівництва нової вулиці до аеропорту “Київ” фігурують старі назви).

Фото: коллаж KВ

КиївВлада

Валерія Бобровська

Теги: новини києва, війна росії проти україни, напад росії на україну, prozorro, закупівлі, YouControl, підряд, жуляни, аеропорт київ, дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва, роман лісневський, будівництво дороги, кп шляхбуд інвест, сергій лимаренко, проспект валерія лобановського нова дорога до жулян

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій