середа, 26 червня 2024 г.

“Чорні реєстратори” та крадіжка землі біля Майдану Незалежності

“Чорні реєстратори” та крадіжка землі біля Майдану Незалежності

Сумнівні ділки за допомогою “чорних реєстраторів” з комунальних підприємств Одещини та Луганщини не перший рік намагаються вкрасти у мешканців будинків на пров. Михайлівський, 9-А та 9-Б, технічну будівлю та частину прибудинкової території, на якій розташовано спортивний майданчик. Шахраїв звісно не турбують ані історичні статуси будинків, ані те, що ця територія є історичним Старим Києвом. Наразі місцеві мешканці активно захищають свою прибудинкову територію та технічну будівлю. Судові процеси ще тягнуться, хоча, на думку КВ, будь-які процедури з майном, у яких були задіяні “чорні реєстратори”, мають анулюватись за скороченою процедурою – одним рішенням суду без права апеляції, із автоматичним відкриттям кримінальних проваджень проти “чорних реєстраторів”, їхніх засновників-кураторів і клієнтів.

Про це KВ стало відомо зі спілкування з мешканцями будинків в пров. Михайлівський, 9-А та 9-Б, а також відкритих джерел.

Будинок – пам’ятник архітектури

Михайлівський провулок у Шевченківському районі столиці відомий щонайменше з кінця XVIII століття, а назву Михайлівського отримав у 1830-ті роки на честь Михайлівського Золотоверхого монастиря. Цегляні будинки у стилі модерн та історизм почали зводитись тут наприкінці XIX – початку XX століття.

Садиба у стилі модерн, яка була зведена у 1914 році архітектором Валеріаном Риковим, складається із двох великих прибуткових житлових будинків, які нині мають адреси відповідно № 9-А та 9-Б. Риков відомий тим, що працював над зведенням будівлі Державного банку, Печерського іподрому,  Дім сестер милосердя Маріїнської громади Червоного Хреста, кінофабрики, кінотеатру “Жовтень” та багатьох прибуткових будинків в історичній частині Києва.


Пров. Михайлівський, 9-А

У садибі проживали відомі представники науки, культури, військової справи. І зараз цей будинок усім своїм видом нагадує про серйозність і важливість діяльності та роботи усіх людей, які тут живуть: доглянутий з усіх боків, має чисту прибудинкову територію (побудований павільйон для збору сміття) зі спортивним майданчиком та дитячою площадкою, з озелененням та ділянками з кущовими квітами та деревами.

Все це – результат праці мешканців, які дбають не тільки про історичну красу, а й про безпеку будинку. Декілька років тому мешканці встановили систему охорони -  відеоспостереження та огорожу з кодовими замками, аби убезпечити своє проживання, своє подвір’я, де граються діти, та прибудинкову територію задля недопущення паркування авто з усього міста, що нині є проблемою для столиці.

Неочікуваний продаж ділянки з будівлею

Декілька місяців тому мешканці будинку помітили жінку, яка фотографувала приміщення на прибудинковій території площею майже 20 кв. м. Це, як кажуть мешканці, “будка”, яку вони використовують в якості комори та колясочної, де також можна сховатись під час повітряної тривоги. Раніше це була роздягальня для волейболістів, які займалися на спортивному майданчику зовсім поряд. Нині тут також місце для спорту, яке було облаштовано коштом мешканців.


Спортивний майданчик, на який зазіхають шахраї

Жінка, яка приходила фотографувати – судова виконавиця, яка на питання мешканців щодо своєї присутності відповіла, що це приміщення будуть продавати, то ж їй треба показати його наявність та стан.

Звісно це неабияк стривожило людей, які роками користувались цим приміщенням і дбали про свою прибудинкову територію. Адже продаж приміщення може означати декілька варіантів використання, в тому числі – забудову.

Мешканці почали шукати інформацію, надсилати запити, ходити в усі кабінети, аби зрозуміти, чому так сталося і хто у цьому може бути замішаний. Паралельно звернулися до поліції, яка відразу почала діяти.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Спочатку уповноважені особи будинків в пров. Михайлівський, 9-А та 9-Б, звернулися до КП “Київський інститут земельних відносин”, який проводить інвентаризацію земель міста Києва. Відповідь на запит щодо включення схеми благоустрою території їх будинків при формуванні земельної ділянки прибудинкової території в рамках Міської цільової програми використання та охорони земель Києва на 2022-2025 роки була задовільною – всі дані будуть внесені до Державного земельного кадастру (вих. лист №313-32/7210 від 14.07.23).


Прибудинкова територія Михайлівський, 9-А та 9-Б

21 липня мешканці побачили у системі електронних торгів арештованим майном – СЕТАМ інформацію щодо продажу іпотечного (!) об’єкту – “нежитлова будівля (літера Г,) загальною площею 19.9 кв.м, що знаходиться за адресою: м. Київ, пров. Михайлівський, буд. 9”, що мав відбутись 17 серпня 2023 року, зі стартовою ціною 504 252 гривень.

У відомостях про обтяження майна зазначено, що на майно накладений арешт, постанова про арешт боржника від 26 січня 2022 року видана Шевченківським відділом державної виконавчої служби у Києві. Також є заборона на нерухоме майно на підставі договору іпотеки.

З Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, реєстру прав власності на нерухоме майно мешканці дізналися, що власником нежитлової будівлі (літера Г,г) за адресою провулок Михайлівський 9, є ТОВ “Леге Артіс Лтд” (код ЄДРПОУ: 42144969) на підставі протоколу загальних зборів учасників цієї ТОВ, який був виданий ще 20 червня 2018 року.

З Державного реєстру іпотек стало відомо, що 9 грудня 2020 року відбулась реєстрація іпотеки з розміром зобов’язанні 116 тис. гривень, строком виконання  – до 9.02.2021 року, де іпотекодавцем виступило ТОВ “Леге Артіс Лтд”, а іпотекодержателем – громадянин Нордіо Вадим Вікторович (договір іпотеки, серія та номер: 4155, 4156, видавник: Каплун Ю.В., приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу).

Ну а далі нежитлову будівлю в пров. Михайлівський, 9, було виставлено на торги в СЕТАМ.

Зазначимо, що співвласниками ТОВ “Леге Артіс Лтд” є:

- мешканець селища Ладан Прилуцького району Чернігівської області Михайлов Сергій Миколайович, який також є співвласником або керівником низки підозрілих підприємств по всій Україні;

- мешканець Донецьку Вавілкін Євген Олександрович, який ранішк був керівником ТОВ “Південь-Нерудпром” і співвласником ТОВ “Кар’єр Білокоровичі” на Житомирщині.

Хто і яким чином здійснював фіктивний продаж будівлі та земельної ділянки

Продаж нерухомого майна, яке якимось чином опиняється у власності невідомих осіб, на жаль, доволі поширена практика. З Реєстру судових рішень мешканці дізналися, що 9 грудня 2020 року було укладено письмовий договір позики між Нордіо Вадимом Вікторовичем та ТОВ “Лаге Артіс Лтд”, відповідно до якого ТОВ отримала 116 тис. гривень від громадянина Нордіо зі строком повернення до 9 лютого 2021 року. Сторони домовилися, що позичальник зобов`язується повертати грошові кошти рівними частинами щомісячно, а позикодавець зобов'язаний приймати від грошову суму частинами, що буде підтверджуватися заявою позикодавця або відповідним написом на даному договорі позики.

В той же день, 9 грудня 2020 року, з метою забезпечення виконання зобов'язань за договором позики, вказаними особами укладено договір іпотеки, відповідно до умов якого ТОВ передає в іпотеку належне йому на праві власності нерухоме майно – нежитлову будівлю (літера Г, г) №9.

Крім цього, між сторонами був ще один договір 19 січня 2021 року про внесення змін та доповнень до договору іпотеки, відповідно до умов якого  відповідач передав в іпотеку належне йому на праві власності нерухоме майно:

- нежитлову будівлю (літера Г) №9;

- фундамент (літера г), що знаходиться за адресою: Михалівський провулок 9, загальною площею – 99, 8 кв. м.

Тобто, у власності ТОВ “Леге Артіс Лтд” з’являється вже не тільки будівля, а й фундамент під нею. З фотографій зрозуміло, що 100 кв. м тут нема де взятися в якості фундаменту. Максимум – це 40 кв. м, що охоплюють територію нинішнього спортивного майданчику.

Очевидно, що 100 “квадратів” у реальному житті виглядають як багатоквартирний будинок чи офісний центр, який би розташувався прямо на прибудинковій території будинків 9-А та 9-Б – вікно-у-вікно.

Далі історія отримує зрозуміле продовження: відповідач (ТОВ “Леге Артіс Лтд”) не виконав взяте на себе зобов`язання, у зв`язку з чим позивач (Нордіо Вадим Вікторович) звернувся до суду та попросив стягнути на його користь суму боргу за договором позики та судові витрати. У встановлений судом строк відповідач відзив на позовну заяву не подав. Суд постановив стягнути з ТОВ “Леге Артіс Лтд” на користь громадянина Нордіо суму позики у розмірі 116 тис. гривень, а також судові витрати в розмірі 1160 гривень.

Виникає логічне запитання: звідки у ТОВ “Леге Артіс Лтд” опинилися у власності приміщення та фундамент?

Історія пошуку веде до реєстру, а точніше – до реєстрації прав власності сумнівними суб’єктами. Вище зазначалося, що мешканці у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно побачили власника – ТОВ “Леге Артіс Лтд”, яке 26 червня 2018 року зареєструвала державний реєстратор Чуйко Ганна Георгіївна (київська філія комунального підприємства “Реєстрація нерухомості та бізнесу”) на підставі протоколу загальних зборів учасників ТОВ “Леге Артіс Лтд”.

Зазначимо, що КП “Реєстрація нерухомості та бізнесу” вже не існує. Але це КП, створене Павлинською сільською радою Іванівського району Одеської області, було учасником купи рейдерських схем.

Цікаво, що основним видом діяльності ТОВ “Лег Артіс Лтд”, зареєстрованого 18 травня 2018 року, є купівля та продаж власного нерухомого майна. У розпорядженні мешканців будинку пров. Михайлівський, 9, є протокол установчих зборів ТОВ, які відбулися аж через місяць після реєстрації – 20 червня 2018 року.

До зборів учасників був запрошений уродженець Донецька Петелін Євген Георгійович, який вніс до статутного капіталу товариства будівлю з фундаментом в Михайлівському провулку. 


У Петеліна право власності на будівлю з’явилося лише 15 травня 2018 року, тобто за місяць до угоди про її передачу до ТОВ (індексний номер витягу з Держреєстру речових прав на нерухоме майно 123946351). Це право власності зареєстрував державний реєстратор Чорномазов Олександр Васильович (київська філія КП “Центр реєстрації” Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області, яке також перебуває в стані припинення) на підставі договору-купівлі продажу від 12.03.2001 року. 

Вочевидь, в 2011 році ніякого продажу не було. І технічна будівля, яка прилягає до будинків 9-А та 9-Б, багато років використовувалась мешканцями за своїм призначенням.

І ще один факт, який підтверджує фіктивність нібито продажу будівлі – технічний паспорт на ім’я Петеліна Є.Г. на саму будівлю та фундамент майже 100 кв. м складено тільки 18 квітня 2018 року.



“Чорні реєстратори”

Про “чорних реєстраторів” в Україні нібито вже давно забули. Але це ілюзія. Бо два державні реєстратори, про яких йдеться в статті, щонайменше були співробітниками комунальних (!) підприємств:

  • Чуйко Ганна Георгіївна, Київська філія КП “Реєстрація нерухомості та бізнесу” з Одеської області, яка зареєструвала право власності на будівлю 9 “Г” за ТОВ “Леге Артіс Лтд”;

  • Чорномазов Олександр Васильович, Київська філія КП “Центр реєстрації” з Луганщини, який право власності на будівлю 9 “Г” в пров. Михайлівському за Петеліном Є.Г.

Ба більше. Київська філія та Київська обласна філія КП “Центр реєстрації” Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області є фіктивними підприємствами. Про це свідчить ухвала Печерського районного суду Києва початку 2019 року за результатами кримінальної справи №42018000000002177 від 04.09.2018 року (шахрайство в особливо великих розмірах, несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах).

Відповідно до матеріалів справи, з 28 лютого 2018 року, отримавши доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, реєстратори КП “Центр реєстрації” Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області та його філій здійснювали незаконні реєстраційні дії в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна стосовно 380 об`єктів нерухомого майна, спричинивши збитки фізичним та юридичним особам в особливо великих розмірах.

Поки йшло слідство, аферисти не полишали планів привласнити будівлю в пров. Михайлівському, а головне – земельну ділянку під нею. Саме тому наприкінці 2020 року був укладений договір між ТОВ “Леге Артіс Лтд” та підставною особою Нордіо Вадимом Вікторовичем з подальшими планами “законно витребувати” та через виконавчу службу провести торги на СЕТАМ, учасниками якого також стають підставні юридичні або фізичні особи, а переможцем торгів – потрібна особа.

Система крадійства стара й досі працююча.

Що далі

10 серпня цього року рішенням Шевченківського райсуду Києва на нежитлову будівлю та прилеглий фундамент було накладено арешт із забороною розпорядження майном та вчинення дій щодо реєстрації, видачі будь-яких правовстановлюючих документів, спрямованих на реєстрацію, зміну власника нерухомого майна. Ця заборона стосується будь-яких реєстраторів, реєстраційних служб, нотаріусів, приватних і державних виконавців, працівників Державної виконавчої служби, підпорядкованих їй підрозділів організаторів (операторів) відкритих торгів (електронних аукціонів), операторів електронних майданчиків, а також будь-яких інших юридичних чи фізичних осіб.

Проте, доки технічна будівля та земля у явно протизаконний засіб перебувають у власності ТОВ “Леге Артіс Лтд” крапку в цій історії ще не поставлено. Більш за те, територію огороджено парканом, за яким стоять кілька будинків, що належать Артуру Маргулісу – забудовнику з орбіти ексмера Леоніда Черновецького та братів Супруненків.

Детальніше про Маргуліса:

Будівельна катастрофа: хто руйнує вулицю Басейну (фото, відео, документ)

Суд дозволив братам Супруненкам перетворити пам'ятку культурної спадщини на Хрещатику, 48 на заклад громадського харчування

Забудовник під виглядом протиаварійних робіт добудував 5 поверхів під житловим будинком на вулиці Ярославів вал у Києві (відео, документи)

То ж можна припустити, що земля поруч з його будинками може бути цікавою Маргулісу.

Тому зараз потрібна максимальна увага необхідна до діяльності та представників ТОВ “Леге Артіс Лтд”, а також до усіх, хто допомагав і допомагає цим ділкам привласнювати майно мешканців будинку. Самі мешканці дуже занепокоєні ситуацію, то ж тримають її на контролі і співпрацюють зі слідством на кожному етапі.

І треба пам’ятати й наголошувати, що будь-яке будівництво поряд з будинками-пам’ятками архітектури, розташованими в Михайлівському провулку, 9-А та 9-Б, заборонено – зокрема, через висновки геологів щодо небезпеки зсуву цих будинків.

Зсув може призвести до аварійності пам’яток архітектури, а далі – відома киянам підступна схема розселення мешканців аварійних будинків.

Цього не має статись. Час не просто припиняти знищувати й грабувати Київ, а й у законний засіб суворо карати всіх, хто це робить.

Читайте: “Крадіжка басейну”: ексголовному архітектору Києва Сергію Целовальнику загрожує в'язниця за скандальний комплекс “Укрбуду”

Фото: Портал Нерухомості

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: новини києва, рейдерство, національна поліція, леонід черновецький, печерський районний суд києва, брати супруненко, шевченківський районний суд києва, кп центр реєстрації, артур маргулія, петелін євген георгійович, нордіо вадим вікторович, михайлов сергій миколайович, вавілкін євген олександрович, провулок михайлівський 9, провулок михайлівський 9-а, провулок михайлівський 9-б, провулок михайлівський 9-г, тов леге артіс лтд, чорний реєстратор, чуйко ганна георгіївна, чорномазов олександр васильович, кп реєстрація нерухомості та бізнесу

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій