четвер, 2 травня 2024 г.

Знімати про минуле заради майбутнього

Знімати про минуле заради майбутнього

Нещодавно вихованці Інформаційно-творчого агентства "ЮН-ПРЕС" Київського Палаца дітей та юнацтва відчули на собі реальну дію “машини часу”. Перебуваючи за 40 кілометрів від Києва, у військовій частині міста Васильків, вони опинилися у 2014 році біля луганського прикордонного загону, аби разом пережити історію патріотизму й зради та відчути події, що відбувалися у Луганську 7 років тому.

Учні потрапили на зйомку нової воєнної драми відомого актора та режисера Ахтема Сеітаблаєва #Мирний21.

“Фільм заснований на реальних подіях. Ця історія про те, що можна досягти будь-чого, якщо довіряти один одному” ― зазначив режисер, ― Вражений подвигом  Сергія Дайнеко та луганського прикордонного загону, я почав розробляти сценарій фільму”.

Учасники зустрічі дізналися багато нового про етапи та особливості знімального процесу в ході бесіди з продюсеркою фільму Марією Дончик та лінійним продюсером Володимиром Бугаєм, які провели невелику екскурсію знімальним майданчиком. Під час інтерв'ю з акторами проєкту Андрієм Самініним, Пашою Лі та Максимом Девізоровим багато говорили про особливості підготовки до кастингу.

“Це було моє перше інтерв'ю з акторами. Я була у справжньому захваті, адже цікавлюся сферою кіно, ― не приховувала своїх вражень вихованка ІТА ЮН-ПРЕС Марія Тартасюк, ― Говорили про кастинг, особливості знімального процесу, також актори дали поради для початківців”.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Цікавою для вихованців стала й екскурсія до військової частини, де діти мали змогу за допомогою симуляторів доповненої реальності спробувати себе в ролі військових, дізнатися про особливості експлуатації воєнної техніки, водіння машин класу С, управління танком, переглянути зразки летальної зброї й, навіть, стати на деякий час снайперами. На військовому аеродромі нам випала нагода побувати в салоні літака та гвинтокрила. Техніка вразила своєю потужністю та розмірами.

Головний режисер майбутнього фільму Ахтем Сеітаблаєв розповів про особливості знімальної роботи у стрічках про війну та про цінності, які команда прагне передати у фільмі:  “Для мене  це ―історія про довіру, про те як її легко втратити. Чи можу я довірити своє життя тому, хто стоїть за моєю спиною?” ― акцентує режисер.

Фото: Ручко Олександр, Жанна Сташко, Юлія Скоробогач, Роман Орел, Єлизавета Барилик

Катерина Шаповаленко, Марія Очеретяна, Марія Тартасюк,  вихованки ІТА ЮН-ПРЕС КПДЮ

Теги: юн-пресс, волонтеры, ветераны, фильм, съемки

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.