понеділок, 7 квітня 2025 г.

Юнпресівці на медіафорумі: чого чекати від сучасних медіа?

Юнпресівці на медіафорумі: чого чекати від сучасних медіа?

Юні медійники Київського_Палацу_дітей_та_юнацтва дізнавалися, чого українці чекають найближчими роками від медіа під час серйозного щорічного медіаівенту ― Форуму представників центральних та регіональних медіа #МЕДІА2021_РЕФОРМИ_ВИКЛИКИ_МОЖЛИВОСТІ, який відбувся 10 червня в Києві.

Юнпресівський десант виявився неочікуваним для дорослого журналістського форуму ― було багато фотосесій, інтерв’ю з юними медійниками, офіційне представлення агенції “ЮН-ПРЕС” у конференцзалі. Вихованці також ставили серйозні питання високопосадовцям під час зустрічі! Журналісти вміють дати відчути себе зірками!

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

В програму форуму увійшли дві дискусійні сесії:

• “Майбутнє місцевих медіа: законодавчі зміни. Протидія дезінформації та захист прав журналістів”

• “Професійні виклики: як розвивати українські медіа в сучасних умовах”

та пресконференція “Два роки реформ”.

Основні меседжі в сфері формування державної політики щодо медіа у світлі нового законопроєкту про ЗМІ

ОлександрТкаченко, міністр культури та інформаційної політики, є одним із авторів законопроєкту:

• сприймати світ таким, який він є набагато легше, ніж змінюватися в силу якихось умов. Якщо ми прагнемо стати частиною європейської спільноти, то маємо формувати спільні громадянські цінності, в переліку яких обов’язково є місце й нашим традиційним українським;

• багато громадян України шукають інформацію в інтернеті, не дуже переймаючись джерелами її походження. Звідси й поширення фейків. Тому одне з найважливіших завдань цього закону – регулювати (частково) інтернет і споживання аудіовізуальної продукції;

• закон дає чіткі правила ведення медійного бізнесу, особливо в умовах збройної агресії проти України зі сторони Росії. Це означає, що український продакшн може більше вкладати коштів у створення національного продукту, який буде більш затребуваним;

• Міністерство культури та інформполітики в цьому році запроваджує нову програму з медіаграмотності на всіх рівнях разом із МОН, журналістами, через різні канали повідомлення.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”

Тетяна Циба, голова підкомітету з питань права громадян на інформацію Комітету ВРУ з питань свободи слова:

• треба розрізняти поняття “свобода слова” і “свобода вираження поглядів”. Громадяни й журналісти повинні усвідомлювати свою відповідальність про дію інформації, яка ними розповсюджується, особливо в умовах війни;

• зараз в українському законодавстві є тільки одне обмеження для медійників ― “мова ворожнечі”, але немає конкретного визначення цього терміну;

• інформаційна війна ― це війна проти критичного мислення. І ми всі є учасниками цієї війни, бо віримо й поширюємо неправдиві судження, не беремо на себе за ці дії відповідальність.

Юні медійники отримали завдання ― сформувати основні меседжі форуму. Один із меседжів, які запам’яталися юним учасникам, простий, але приємний: “Із появою соцмереж журналісти стали ще потрібнішими…” Такі зустрічі формують нашу уяву про майбутнє!

Юні журналісти  ІТА ЮН-ПРЕС мали змогу проявити себе поряд з професіоналами журналістами, задавати питання спікерам, бути учасником медіа-форуму.

На медіа-форумі було розглянуто питання про друковані ЗМІ, а саме друковані газети, журнали тощо, на яке відповіла представниця друкованих ЗМІ та редакторка розділу “Політика” журналу “Фокус” Марина Шашкова.

За підрахунками багатьох соціальних опитувань в Україні, на запитання “Як ви дізнаєтесь про новини ?” більшість опитуваних відповіли: “Ми читаємо новини онлайн”, або ж “Дивимось телевізор”. Карантинні обмеження змістили друковані ЗМІ на другий план.

Дивлячись, як розвиваються друковані медіа за кордоном, до прикладу: Великобританія та США, незважаючи  на політичне життя, зміни в економіці  і тд ,то за кордоном друк ще є престижем для багатьох, люди ще покупають журнали, газети, щоб дізнатись про новини та цікавинки цього чудотворного світу.

Якщо в навіть сусідній Польщі читають саме паперові книги газети і т.д. 40%, то у нас в Україні менше 30%.  Більшість віддають пріоритет саме постам Фейсбуці, перегляду телевізору тощо.

За статистикою друкованих регіональних ЗМІ за підтримкою Центру Разумкова за 2020-ий рік дійшли до висновків, що зацікавленість до регіональних ЗМІ зросла з 2% до 4%, тобто пандемія дала позитивний вплив і люди в маленьких містечках, селах почали більше купувати паперової інформації.

Для того, щоб більше людей залучити до друкованої інформації, треба поширити ринок друку, експорт для друкованих ЗМІ з інших країн, щоб наша преса отримувала натхнення від своїх сусідів, щоб наші друковані ЗМІ були на рівні зі ЗМІ інших країн.

Тож навчимося черпати інформацію з інших джерел. Бо у цьому світі так багато всього-всущого, яке за один день не дізнаєшся.

Форум дав багато можливостей  для молодих журналістів.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть


Жанна Сташко, педагог ІТА Юн-Прес, Загорулько Ілля, гуртківець ІТА Юн-Прес та відділу PR та технологій КПДЮ

Теги: новости киева, юн-пресс, медиафорум

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.