понеділок, 24 лютого 2025 г.

Юні журналісти - переможці регіональних дебатів з політичних реформ

Юні журналісти - переможці регіональних дебатів з політичних реформ

ВихованціІТА “ЮН-ПРЕС”, студенти оптико-механічного коледжу КНУ ім. Т. Шевченка, разом із викладачем Наталією Плохотнюк, взяли участь у національних дебатах. І відразу ж – перемога!

Вже 5-й рік поспіль активна молодь бере участь у національних дебатах з політичних реформ ВІ “Активна громада”.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

Дебати – це інтелектуальна гра, яка розвиває критичне та аналітичне мислення шляхом дискусії навколо однієї теми. По всьому світу дебати використовують для розвитку культури ведення дискусії та розвитку демократичних цінностей. Саме дебати допомагають розвиватися громадянському середовищу і вчать ухвалювати раціональні виважені рішення.

Цьогоріч дебатний турнір відбудеться у щонайменше 30 містах України за форматом Британські парламентські дебати на платформі ZOOM. Вже пройшли змагання команд у Рівному, Івано-Франківську, а  12 квітня 2021 р. – одночасно в Києві та Ужгороді. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Змагання проходили в 2-х категоріях: школярі та студенти. Експерти оцінювали вміння спікерів за 5 хвилин довести думку уряду чи опозиції з визначеного питання, ораторську майстерність, занурення в тему (часу на підготовку було всього 10 хвилин), вміння працювати в команді.

Гостем гри був випускник Ужгородського національного університету, депутат Веховної Ради  України Анатолій Костюх. Він розповів, що участь у дебатах під час навчання в університеті дуже допомогла йому в професійному становленні.

Під час майже 4-годинної боротьби перемогу вибороли студенти-юристи Київського політехнічного університету (КПІ). А 2-е і 3-є місце дісталося юним журналістам Опришко Тетяні й Поповичу Захару та Марині Бойко й Олександрі Паламарчук.

Не даремно ж кажуть, що новачкам таланить!

Окрім цінних знань та практичних вмінь, команди-призери турніру свого міста отримають призові картки на книги,  а команда-переможець візьме участь у національному дебатному турнірі у  травні 2021 року.

Довідка. Дебатні турніри відбуваються в рамках проєкту “Активна Громада: право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (НДI) за фінансування, наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV

КиевVласть

Наталя Плохотнюк

Теги: юн-пресс, дебаты, победители, интеллектуальная игра, национальный демократический институт

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.