п'ятниця, 3 травня 2024 г.

Якщо забути про Чорнобиль, він повернеться

Якщо забути про Чорнобиль, він повернеться

Агентство ЮН-ПРЕС Київського Палацу дітей та юнацтва підготувало цікаву й корисну інформацію про серію заходів, до яких може долучитися кожен небайдужий. То чи готові ви дізнатися, чим є Чорнобиль особисто для вас?

Отже, поцікавтеся і приєднуйтеся!

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЛЕШМОБ

Коли долучитись: 25 квітня

“Чорнобиль 35” ― щорічна міжнародна акція “Чорнобиль. Запали свою свічку” ― флешмоб почнеться в ніч на 26 квітня о 01 год 24 хв за Києвом.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ СВІТЛОВОГО ПЕРФОРМАНСУ

Коли долучитись: 25 квітня

На Європейській площі відбудеться видовищний світловий перформанс “Чорнобильське Полісся. Темний рай” (фасад Національного центру “Український дім”). Початок 20:00. Перегляд – безкоштовний.

Побачити перформанс наживо можна буде під час прогулянки містом з будь-якої точки Європейської площі, залишаючись у безпеці та дотримуючись усіх карантинних обмежень. Також організатори зроблять відеодокументацію перформансу, щоб усі охочі мали можливість побачити його в межах онлайн-виставки в інші дні.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

СЕРІЯ НАУКОВИХ ЛЕКЦІЙ CHERNOBYL INSIGHT

Коли долучитись: 20−30 квітня

Як працює радіація? Чи варто боятися поїздки у зону відчуження? Через скільки років там буде безпечно? Що робити, якщо буде ядерний вибух? Як вибухнув 4-й блок ЧАЕС? Це та багато іншого — у серії Talks із науковцями з Чорнобиля.

Джерело: Серія наукових лекцій Chernobyl insight

ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ від Українського інституту національної пам’яті

Коли долучитися: 26 квітня

Команда інституту спільно з Українським радіо виготовила аудіоролик (1 хв), який містить аудіохроніку розмови диспетчерів у перші хвилини після аварії на ЧАЕС та інформацію про її причини і наслідки. Ідея – долучитися до акції та 26 квітня о 12.00 одномоментно транслювати зазначений ролик через гучномовці на центральних площах міст, біля приміщень державних установ чи органів місцевого самоврядування, а також у радіоефірі. Таким чином акція підтримає традицію загальнонаціональної хвилини мовчання.

Ролик у двох варіантах оформлення можна завантажити за посиланням: https://cutt.ly/NvhJdVJ.

ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКА ОСВІТЯНСЬКА АКЦІЯ “УРОК ПАМ’ЯТІ ЧОРНОБИЛЯ”

Для учнів 1―11-х класів

Коли долучитись: 26 квітня

Проведуть уроки відомі ведучі Володимир Остапчук, Олександр Преподобний та Артем Неба, які спробували себе у ролі вчителів молодшої, середньої та старшої школи відповідно. На уроках буде розкрито не лише наслідки радіаційного забруднення, а й медичні та соціальні наслідки аварії на ЧАЕС, в яких сьогодні ми живемо і з якими будуть жити наші нащадки. У старших класах розглянуть політичні передумови та вплив трагедії на становлення незалежної України.

Особливу увагу буде приділено й інформаційній складовій – пропаганді, фейкам та маніпуляціям з боку влади Радянського Союзу, які напряму вплинули на кількість жертв трагедії. Сьогодні інформаційна трагедія Чорнобиля повинна стати наочним прикладом в підручниках по інформаційній безпеці та кейсом для вивчення можливих наслідків гібридної війни в Україні.

Джерело: http://ChornobylLessons.com

ПЕРШИЙ МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК ЧОРНОБИЛЯ — CHORNOBYL APP

Коли завантажувати: 26 квітня

CHORNOBYL APP діджиталізували та презентують перший офіційний додаток з AR-технологією українською та англійською мовами. Це повноцінний інформаційний ресурс з історії Чорнобиля з практичною інформацією для туристів, через який із будь-якої точки світу можна здійснити віртуальну подорож у чорнобильську зону відчуження.

Ви отримаєте інформацію:

• Віртуальний тур Чорнобилем

• Спростування фейків

• Розсекречені матеріали

• Сучасне життя Чорнобиля

• Відомі та заборонені локації

• Унікальні фото було/стало

• Наукові та культурні проєкти

Джерела:

https://bit.ly/3xnrAfz (промовідео)

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ “ЧОРНОБИЛЬ”

Коли завітати онлайн: 26 квітня

Запрошуємо відвідати музей, не виходячі зі свого дому. Під час віртуального туру ви “розсекретите” документи й карти з грифом “таємно”. На вас чекають сотні фотографій, спеціальних приладів та історичних реліквій з Чорнобильської зони відчуження та унікальні експонати. А ще музей має цікавий слоган: “Est dolendi modus, non est timendi dolendi”, що в перекладі з латинської означає: “Є межа у смутку, але тривога не має межі”.

Джерело: https://bit.ly/3xpjseo

 “ДЗВІНОК У 1986”

Презентація аудіоархіву з розповідями ліквідаторів аварії

Коли слухати: 27 квітня

Аудіоархів “Дзвінок у 1986”

Коли слухати: після 30 квітня

Це цілий аудіоархів із записами та розповідями ліквідаторів аварії, які працювали безпосередньо в епіцентрі подій. Щоб дати їх почути, у музеї “Чорнобиль” встановили три телефонні будки з автентичними апаратами зразка 1986 року і розмістили в них телефонні книги з номерами. Варто лише набрати один із вказаних номерів і зробити дзвінок у минуле. Аудіоархів чекає на своїх слухачів, щойно столиця повернеться до повноцінного життя.

Джерело: https://p.dw.com/p/3sV6D

САЙТ, ПРИСВЯЧЕНИЙ 35-Й РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Згідно з соціологічними дослідженнями, які провели дослідники Міжнародної громадської організації #ЄвропейськийінститутЧорнобиля, понад 60% українців навіть не знають дату аварії і досі вірять радянським фейкам про радіацію!

Вони презентували сайт http://chornobyl35.com/, присвячений 35-й річниці Чорнобильської катастрофи. Ресурс, зокрема, містить інформацію щодо програми тематичних заходів в Україні та світі.

Давайте розвінчувати міфи і шукати факти разом!

МУЛЬТИМЕДІЙНА ВИСТАВКА “ЧОРНОБИЛЬ. ПОДОРОЖ”

Мультимедійна виставка “Чорнобиль. Подорож” складається з 7 смислових блоків. Відвідувачі зможуть побачити у павільйоні ВДНГ №1 архівні світлини та відеоматеріали, роботи світових митців, а також знаменитої української художниці Марії Примаченко, присвячені Чорнобилю.

Гості виставки зможуть віртуально потрапити до Чорнобиля й дослідити його завдяки сучасним VR-технологіям, подивитися, як четвертий енергоблок накривали “Новим сучасним конфайнментом”, і як життя поступово, крок за кроком повертається до зони відчуження. Завершує проект відео зіркової групи Pink Floyd Marooned, зняте в Прип’яті.

На виставці можна буде дізнатися історії очевидців аварії та людей, чиї долі нерозривно з нею пов’язані, а також записати свої спогади, думки та переживання у відео- або аудіоформаті. Після завершення про'кту його контент буде викладено на цифрову платформу, яка продовжить збирати пам’ять та рефлексії про чорнобильську аварію.

26 квітня відбудеться попереднє відкриття виставки для генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, президента та преси. Для відвідувачів виставка “Чорнобиль. Подорож” буде відкрита після скасування жорсткого карантину. Вхід на виставку безкоштовний з дотриманням усіх заходів безпеки, рекомендованих МОЗ.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV" 

КиевVласть

Підготувала Жанна Сташко, методист ІТА ЮН-ПРЕС КПДЮ

Теги: юн-пресс, чернобыль, мероприятия, флешмоб, память, акции, лекции, авария на чаэс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій