середа, 20 листопада 2024 г.

Як вберегтись від кліщів, комарів та інших комах

Як вберегтись від кліщів, комарів та інших комах

Маленькі шкідники завжди були проблемою відпочинку в на природі. Вони ховаються у траві, кущах, падають з дерев, тому ми маємо бути завжди насторожені.

Кліщі


Більшість кліщів не шкідливі, але є деякі, які переносять небезпечні хвороби, такі як: хвороба Лайма, яка вражає суглоби та нервову систему — лікується курсом антибіотиків, енцефаліт та запалення мозку. Частіше за все енцефаліт лікують вакциною.

Взимку вони сплять, а фаза активності проявляється з квітня по листопад, особливо багато їх в сиру та теплу погоду. Час, коли вони найагресивніші: з травня по черевень та з серпня по вересень.

Якщо вас вкусив кліщ, потрібно діставати його спеціальними інструментами, а краще за все звернутися до лікаря. Після того як його дістали, помістіть в скляну тару та віднесіть в лабораторію на дослідження.

Кліщі не люблять запах ванілі, тому можна розмішувати навіть пакетик харчового ваніліну з 0,5 води та пирскати одяг і відкриті участки.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Комарі


Зазвичай комарі активні з травня по жовтень. Найбільше їх поблизу водойм та в траві, а іноді вони поселяються в квартирах де є сирі та темні місця.

В нашій країні комарі  не переносять тяжких захворювань, але провокують інсектну алергію.

Якщо ви збираєтеся на природу, потрібно обробити відкриті участки та одяг репелентом, ще можна використовувати переносні фумігатори на батарейках.

Щоб позбутися почервоніння та свербіння, потрібно нанести протиалергічний гель.

Ґедзі


Ґедзі з'являються на початку червня, а пік активності припадає на липень. Особливо активні вони в безвітряну погоду та поблизу водойм.

Небезпека такого укусу загрожує сильною алергічною реакцією, також рана може загноїтися.

Від ґедзів потрібно обирати репелент, на якому зазначений перелік комах проти яких він діє.

Якщо ґедзь вже вкусив, потрібно промити рану холодною водою та обробити антисептичними засобом.

Оси та бджоли 


Активні у період з травня по вересень. Можуть мешкати не тільки в ущелинах, лісах та дуплах дерев, а й в тріщинах будинків і на горищі.

До бджолиної отрути входять сильні алергени, які можуть викликати нудоту, головний біль, почервоніння. Серед найважчого прояву алергічної реакції: набряк Квінке та анафілактичний шок.

Якщо вас вкусила оса, потрібно витягнути жало, промити місце укусу та випити протиалергічний препарат.

Дуже важливо алергікам завжди тримати при собі не тільки таблетки, а й ін'єкції, це може врятувати життя при різкому алергічному запаленні. На природі оглядайте себе, дітей та тварин кожні дві години, щоб пересвідчитися у відсутності шкідливих комах.

Читайте: Афиша Киева на 19-25 мая 2021 года

Фото: manevychirada.com.ua

КиевVласть

Аліна Лупинка

Теги: новости киева, отдых на природе, укусы клещей, отдых 2021, парки Киевщины, отдых возле водоемов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.