четвер, 12 грудня 2024 г.

Як обрати майбутню професію підлітку

Як обрати майбутню професію підлітку

В час глобальної турбулентності світ вимагає нових рішень та підходів. Батьки в розпачі – діти не бажають навчатися. А нових рішень в отриманні знань та навичок сучасна школа запропонувати не може. Тим більше коли мова заходить про вибір майбутньої професії підлітками. Вже давно йдуть розмови, що визначатись з професією в девятому класі запізно.

Українська Освітня Фундація запропонувала своє бачення про те, як розповідати дітям про професії – дати можливість попрацювати день під керівництвом представника професії.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Так, 13-річний Всеволод з Білої Церкви “працював” мототренером, а Богдан рибінспектором. Отримати такий досвід стало можливо в рамках проєкту ProFile – відеоісторії про професії. Діти отримують повноцінний досвід роботи тієї чи іншої професії та розповідають про свої враження.


Переглянути відео можливо на YouTube каналі проєкту.

Організатори проєкту стверджують, що займатися улюбленою справою – це шлях до щастя та успіху. Тому бачать сенс ще з дитинства не просто думати про роботу, а планувати. Так за результатами цьогорічного дослідження grc похизуватись тим, що теперішня робота – реалізація дитячої мрії, змогли лише 9% респондентів.  Серед них представники таких профсфер: Топ-менеджмент, Адмін. Персонал, Медицина, Мистецтво, медіа, Туризм, ресторани, Бухгалтерія, Виробництво, ІТ, телеком, Наука, освіта, Юриспруденція. А ось на запитання “Ким ти хотів стати?” топ-3 відповідей – це вчитель (27%), лікар (15%) і власник бізнесу (11%).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Цікаво, що ті респонденти, які говорили, що їхня професія втілення дитячої мрії або народилась з їхнього хобі, відчутно частіше зазначали про те, що їм подобається теперішня робота, ніж ті, для кого професія результат збігу обставин.

“В Україні немає офіційних даних про те, скільки осіб працюють за освітою”, – повідомив в ефірі телеканалу Zik голова комітету ВР з питань освіти Сергій Бабак. Тому для отримання інформації про випускників вишів ми звернемося до статистики grc.ua. Станом на 2018 рік 44% випускників ЗВО працювали не за фахом, 29% працювали за фахом, частково пов'язаним з отриманою спеціальністю, і лише 36% працювали за спеціальністю.

Під час анкетування роботодавців ми бачимо, що головними проблемами наразі на ринку є дисбаланс попиту та пропозиції. Кожного року, коли публікуються результати вступних кампаній, ми бачимо, що молоді люди вступають на філологію, економіку, юриспруденцію, при тому, що роботодавці публікують абсолютно інші вакансії. Роботодавці потребують спеціалістів із продажів, айтішніків, маркетологів, адміністративний персонал. Одна з найбільших проблем сучасного ринку праці  тотальна нестача спеціалістів з виробництва і робітничого персоналу. Молодь не хоче йти на такі спеціальності, хоча наразі роботодавці готові платити таким спеціалістам абсолютно конкурентні зарплати у порівнянні з європейським ринком, – сказала Юлія  Дрожжина, керівниця аналітичного центру кадрового порталу grc.

Якщо повернутися до цьогорічних даних, то найменш популярною спеціальністю серед вступників 2020 року стала гідроенергетика – заяву на вступ на денну форму подали 46 абітурієнтів, за даними МОН.

Серед інших малопопулярних професій:

Пожежна безпека — 61 заявка.

Громадське здоров’я — 110.

Релігієзнавство — 114.

Суднобудування — 134.

Технології легкої промисловості — 178.

Цивільна безпека — 208.

Деревообробні та меблеві технології — 210.

Садівництво та виноградарство — 215.

Залізничний транспорт — 239.

–  Дуже складно було підібрати професії для першого сезону, –  розповідає Тетяна Люлька, авторка ProFile. –  Ми робимо величезний акцент не на професії, а на людині, яка її представляє. Тому що не існує успішних професій, але є успішні професіонали. І ми хочемо, щоб ви у цьому переконалися.

 “Українська освітня фундація” відома всеукраїнським соціальним проєктом “Місто професій”, у рамках якого вони перетворюють паркову зону на імпровізоване містечко, де професіонали показують дітям майстер-клас. У звязку з пандемією, його реалізація виявилася неможливою, а тому фундація перейшла у формат онлайн.

Також на каналі вже доступні відео про професії: рибінспектор, RnD-інженер, інсталятор.


Додаткову інформацію можна отримати зателефонувавши чи написавши:

т. (093) 586 78 00

[email protected]

Організатор – Українська Освітня Фундація

За підтримки ідеолога проєкту “Місто професій” Тетяни Люльки

Facebook сторінка Української Освітньої Організації:

https://www.facebook.com/mistofond/

Сайт Української Освітньої Організації:

https://uef.com.ua/

КиевVласть

Теги: новости киева, подростки, город профессий, профориентация, місто професій, ProFile, определиться с профессией, українська освітня фундація

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.