субота, 20 квітня 2024 г.

В “Мамаевой Слободе” отпраздновали Купальскую ночь (фото)

В “Мамаевой Слободе” отпраздновали Купальскую ночь (фото)

В ночь с 6 на 7 июля в Киеве в центре народознавства Мамаева слобода и музее народной архитектуры и быта в Пирогово в Киевской области  прошло традиционное празднование Ивана Купала. Праздник прошел по всем народным традициям — с костром, веночками, песнями и танцами.

Об этом KV стало известно из сообщения УНИАН.

Как известно, этот древний языческий праздник летнего солнцестояния празднуется ежегодно 7 июля. Он символизирует рождение Купала — летнего солнца и совпадает с христианским праздником — Рождеством Иоанна Предтечи.

В ночь накануне Ивана Купала, по народным верованиям, принято гадать. Считается, что в этот день цветет волшебный папоротник, сорвать который может только чистая безгрешная душа при условии, что она пришла в лес не с целью завладеть волшебным зельем. Цветок папоротника ровно в полночь падает в руки, его сразу же надо вложить в свежую рану на руке. Рана эта мгновенно заживает, а человек приобретает знания и умения целителя.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Кроме того, существует мнение, что на Ивана Купала особыми целебными свойствами обладают травы. Но собирать их нужно непременно только до восхода солнца, пока не появилась роса. Еще одной распространенной традицией во время празднования Ивана Купала является ночное гадание веночками на воде.

У наших прадедов с утра в казацких селах и слободах девушки по утренней росе шли в поле или лес собирать травы и цветы. Из них плели для себя купальские веночки. В этих веночках обязательно должна быть трава полыни. Кроме того, девушки носили полынь у себя за пазухой и под мышками, ведь это самый надежный оберег от русалок и ведьм, считали наши прабабушки.

Ближе к вечеру, девушки и парни отправлялись в ближайший лес и рубили там дерево. Предпочтение отдавали черноклену. После этого относили дерево на место, заранее выбранное ими для праздника, и называли его "Мареной". Затем приносили пучки соломы, а иногда и соломенную куклу в человеческий рост, которую одевали в женскую сорочку с лентами, в монисто и большой венок. Эта кукла и называли "Купала".

Придя на место, вкапывали в землю дерево "Марены", украшали его венками и лентами, ставили "Купала", а неподалеку разводили костер.

Также одним из главных символов праздника является купальский костер. Считается, что он обладает очищающими свойствами. Костер разжигали поздно вечером, вокруг него танцевали и пели. Иногда костров могло быть и несколько. Через костер перепрыгивали парами: парень с девушкой. Вместе с тем девушка, которая не подходила к костру, считалась ведьмой.

Также существует обычай, что если девушка и парень будут прыгать через костер, взявшись за руки, и при этом во время прыжка они не разожмут руки, то их ждет брак в будущем.

Именно на праздник "Купала" открывается "Небесные ворота", поэтому все молитвы молодых людей о крепкой семье будут обязательно услышаны Господом Богом.

Читайте: Ивана Купала: 6 мест, где киевляне могут плести венки и прыгать через костры

Фото взято отсюда

КиевVласть

Алиса Данилова

Теги: новости киева, праздник, пирогово, ивана купала

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.