середа, 24 липня 2024 г.

В Киеве проведут международную конференцию, посвященную Малевичу

В Киеве проведут международную конференцию, посвященную Малевичу

6-9 октября, в Национальной академии изобразительного искусства и архитектуры впервые пройдет международная научная конференция, посвященная творчеству Казимира Малевича – “Казимир Малевич: киевский аспект”. В ней примут участие известные исследователи творчества художника – в частности, искусствоведы из Украины, Польши, Франции, Португалии.

Казимир Малевич – советский художник-авангардист польского происхождения, педагог, теоретик искусства, философ.

Начав свой творческий путь с натурализма, Малевич пробовал себя в импрессионизме, футуризме, а затем кубизме. После длительных творческих поисков, художник изобрел абсолютно новое направление в живописи – супрематизм, в котором основными доминантами живописи были признаны форма и цвет.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Используя разноцветные геометрические фигуры как универсальные инструменты, Малевич получил возможность создавать композиции, глубина и выразительность которых были безграничны и зависели лишь от восприятия зрителя.

Среди самых известных работ мастера – картины “Черный квадрат”, “Крестьяне”, “Супрематизм”, “Девушки в поле”, “Жницы”, “Голова”, “Красная конница”.

Как известно, родным городом Казимира Малевича был Киев. Именно тут состоится первый публичный показ киевского архива Казимира Малевича – выставка “Вышивка авангарда”.

“Вышивка авангарда” – совместный проект Казимира Малевича, Александры Экстер, Любови Поповой, Ольги Розановой, и других известных художников-авангардистов по возрождению утраченных шедевров шитья.

В рамках конференции также пройдет демонстрация “мультипликационных плакатов”, фельетонов и рекламных киноанонсов 1927-1930 гг., презентация проекта документального фильма “Квадрат Малевича” и концерт ансамбля Sed Contra Ensemble “Bianco su bianco/Белое на белом”.

Мероприятие проведут в Национальной академии изобразительного искусства и архитектуры (Вознесенский спуск, 20). Начало в 14:00. Регистрация участников: docs.google.com

КиевVласть

Наталья Гринченко

Теги: новости киева, конференция, казимир малевич

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.