субота, 20 липня 2024 г.

В театрі Лесі Українки нова прем`єра - “Танго” Славоміра Мрожека

В театрі Лесі Українки нова прем`єра - “Танго” Славоміра Мрожека

29 лютого на сцені Національного академічного драматичного театру ім. Лесі Українки відбудеться премʼєра вистави “Танго”, за пʼєсою польського абсурдиста Славомира Мрожека. Виставу створено за підтримки Центру Мерошевського (Польща).

Про це KВ повідомили в театрі ім. Лесі Українки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Дія пʼєси відбувається у невизначений час у будинку Стоміля (Віктор Сарайкін, Сергій Бережко) та Елеонори (Олександра Єна, Ксенія Ніколаєва), в будинку переповненому непотребом, де панує інерція та анархія. Артур (Гліб Суряга), студент медичного університету, повстає проти своїх батьків. Для юнака неприйнятна ситуація, коли в домі немає "ні порядку, ні відповідності сьогоднішньому дню, ні скромності, ні ініціативи".


Стоміль та Елеонора хотіли дати собі та іншим право на свободу, але досягли успіху лише у створенні "морального примусу до аморальності". А оскільки все вже дозволено, то Артур позбавлений можливості бунтувати, бо відсутнє те, проти чого він міг би бунтувати. Тому єдиний варіант для нього – бунтувати проти відсутності правил, які його оточують. Однак і це, зрештою, виявляється неможливим, бо, як каже хлопчик:

"Бунтувати проти вас? А хто ви такі? Безформна маса, аморфна істота, атомізований світ, натовп без форми і структури. Ваш світ вже навіть не можна розірвати на частини. Він сам себе розірвав".

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Намагаючись якось допомогти синові, Стоміль і Елеонора пропонують йому реалізувати свій бунт через мистецтво, але він твердо наполягає на тому, що хоче бути лікарем. Намагаючись довести йому, що відмова від мистецтва – це помилка, Стоміль вирішує представити свій новий театральний експеримент домашнім.


В експерименті візьмуть участь не тільки батьки та син, але й двоюрідна сестра та наречена Артура (Діна Андрійчук, Анастасія Шестопал), постійний відвідувач будинку сімʼї Стоміля Едек (Володимир Осадчий, Вадим Єрмішин), бабуся Артура Євгенія (Наталія Кудрявцева) та її брат Євгеніуш (Олександр Ганноченко, Борис Вознюк). 

В ході експерименту перед глядачем повстане ряд питань: чи є недоторканною лінія розмежування свободи однієї людини та свободи іншої? на що здатна людина в умовах ворожої експансії суспільства, яке не поділяє її моральних поглядів?


Своєю постановкою спробує на них відповісти режисер вистави Олександр Степанцов вже 29 лютого. Квитки на виставу за посиланням https://lesyatheatre.com.ua/ukr/plays/tango

Фото: надані театром ім. Лесі Українки

КиївВлада

Геннадій Кірія

Теги: новини києва, Геннадій Кірія, новини театрів, театр імені лесі українки, танго, Артур, славомир мрожек, олександр ганноченко, олександр степанцов, володимир осадчий, гліб суряга, діна андрійчук, анастасія шестопал, едек, вадим єрмишін, бабуся євгенія, наталія кудрявцева, брат євгеніуш, борис вознюк, стоміль, віктор сарайкін, сергій бережко, елеонора, олександра єна, ксенія ніколаєва

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій