п'ятниця, 4 квітня 2025 г.

В Киеве состоится презентация архива украинского неофициального искусства

В Киеве состоится презентация архива украинского неофициального искусства

31 октября в Национальном художественном музее Украины представят проект “Ukrainian Unofficial #Kyiv”. Посетители познакомятся с первым томом электронного архива украинского неофициального искусства второй половины двадцатого века.

Художественная культура позднего советского периода была наполнена творчеством, которое шло вразрез с официальной партийной идеологией. Авторам приходилось развиваться подпольно и вступать в противостояние с представителями политической системы. Именно поэтому сейчас произведения украинских художников, работавших в сфере неофициального искусства, разбросаны по всему миру и преимущественно содержатся в частных коллекциях.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Команда аукционного дома “Дукат” при поддержке киевского искусствоведа Валерия Сахарука и Украинского культурного фонда создала сайт-архив, целью которого стала презентация работ художников, творчество которых составляло альтернативу советской культурной идеологии соцреализма. 

В первый киевский том архива “Ukrainian Unofficial #Kyiv” войдут 25 имен, среди которых Вилен Барский, Михаил Вайнштейн, Григорий Гавриленко, Игорь Григорьев, Алла Горская, Михаил Грицюк, Александр Дубовик, Виктор Зарецкий, Константин-Вадим Игнатов, Эрнест Котков, Вениамин Кушнир, Валерий Ламах, Яким Левич, Зоя Лерман, Анатолий Лымарев, Николай Малышко, Борис Плаксий, Владимир Мельниченко, Ада Рыбачук, Галина Севрук, Анатолий Сумар, Федор Тетянич, Николай Трегуб, Виктор Хомков и Флориан Юрьев.

Архив состоит примерно из 2 тысяч оцифрованных произведений из частных и музейных собраний, подробных биографий, библиографических сведений, видеоматериалов, а также архивных фотографий, уничтоженных или утерянных работ. Их публикация в интернете произойдет впервые.

В программу презентации войдет представление проекта “Ukrainian Unofficial #Kyiv”, показ айдентики проекта, экскурсия по сайту, интерактивная инсталляция с жизнеописаниями художников и живое исполнение музыки украинских композиторов времен щестидесятничества.

Подробнее о мероприятии можно почитать на официальной странице проекта на Facebook.

Фото: Проект “Ukrainian Unofficial #Kyiv”

КиевVласть

Федор Некрасов

Теги: киев, досуг, стиль, куда сходить, выставки, искусство, музеи

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.