субота, 27 квітня 2024 г.

Українські митці звернулися до Президента з вимогою заборонити російський аудіо- та відеопродукт у вітчизняному ефірі

Українські митці звернулися до Президента з вимогою заборонити російський аудіо- та відеопродукт у вітчизняному ефірі

Українські  діячі звернулися до Президента України Петра Порошенка з вимогою ініціювати заборону імпорту аудіо- та відеопродукту, виготовленого на території Російської Федерації чи російськими компаніями, а також заборону трансляції цієї продукції в українському теле- та радіоефірі. На офіційному інтернет-представництві Президента зареєстрована відповідна петиція.

Як повідомляє кореспондент KV, свої вимоги культурні діячі озвучили під час прес-конференції 28 січня.

“Щоб не бути голослівними, охопити якомога більшу аудиторію і діяти в межах законодавства, ми вже підготували петицію від сильних та небайдужих громадян. Основна її вимога - закрити ефір від медіапродукту країни-окупанта. Тим паче, якщо існує санкційний список товарів з Російської Федерації, які заборонені для ввозу в Україну, то чому у цей список не може потрапити російський інтелектуальний продукт?  Для українців він набагато небезпечніший, ніж, приміром, російська курятина чи ведмежатина. І сьогодні  в цьому аспекті не йдеться про якість. Ми не сперечаємося про смаки. Ми хочемо повного карантину інфікованого російського аудіо- та відеопродукту”, - зазначив у ході прес-конференції лідер гурту Kozak System Іван Леньо.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Підписати петицію

Учасниця гурту “Українські барви” Оксана Стебельська додала, що звернення про заборону російського медіапродукту не має на меті ніяких комерційних інтересів.

“Ми, як представники культурного простору, не захищаємо приватні інтереси. Не маємо на меті знищити “конкурента”. Багато хто з нас давно міг залишитися працювати за кордоном і ні про що не турбуватися. Але сьогодні ми тут, у своїй державі. Ми хочему тут жити, творити і будувати мости”, - зазначила Оксана Стебельська.

“Якщо зараз не зміниться в Україні культурна ситуація, далі можна вже не воювати. Немає сенсу боротися за державу, яка вибухає в зародку. Наші кордони можуть зміститися, але Україна без свого інтелектуального продукту просто не може існувати. Ми повинні згуртовувати всеукраїнський рух і закликати до діалогу тих, хто несе відповідальність за мережу. Це конкретні люди, гроші і відповідальність”, - вважає співачка Галина Тельнюк.

Філософ Ігор Дідковський вважає, що до діалогу варто викликати власників найбільших українських телерадіокомпаній, які відповідальні за трансляцію російського імпорту.  

“Культура - це вектор експансії.Чи не єдине, що залишилося у нас проти орди. Це -елементарний захист. Ми сьогодні прекрасно знаємо імена людей, які керують процесом. Це - власники найбільших телерадіокомпаній. Їх потрібно викликати до публічного діалогу з громадськістю”, - гадає Дідковський.

За даними KV, ініціативу підтримали письменники Брати Капранови, лідер гурту “Воплі Відоплясова”  Олег Скрипка, Сергій Фоменко з гурту “Мандри”, співачка Оксана Стебельська із гурту “Українські барви”, Антін Мухарський, сестри Галя та Леся Тельнюк, казкар Сашко Лірник та ін.

Читайте также: Имидж-консультант Маргарита Мурадова проведет мастер-классы по созданию женского стиля (+видео)

КиевVласть

Оксана Мельник

Теги: Новости, обращение к президенту, запретить, деятели культуры, российский аудио и видео продукт

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.