вівторок, 19 березня 2024 г.

Смачно їсти та пити на “Вуличній їжі” та “Гастро Балконі” (фото, відео)

Смачно їсти та пити на “Вуличній їжі” та “Гастро Балконі” (фото, відео)

Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко прогулялась двома крутими фестами вуличної їжі і сформувала для читачів КиевVласти карту гурмана - де що їсти та пити на наступних фестах.

Це літо переповнене смачними подіями. Я навіть не встигаю інформувати вас про всі нові гастрономічні враження. Але два останніх заходи “Вулична їжа” (Ulichnaya eda) на вул. Біломорській, 1, а також “Гастро Балкон” (фестиваль “Всі. Свої Гастрономія”) на вул. Десятинній, 12, заслуговують на особливу увагу.

“Гастро Балкон” став для мене відкриттям талановитих та напрочуд якісних локальних виробників. Що я спробувала на “Всі. Свої Гастрономія” з їжі і що вам наполегливо рекомендую.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Почнемо з сиру. Український бренд Virtuoso by Lukachivka - неймовірно смачні козині сири різного строку визрівання, відповідно різної ціни (від 500 до 1200 гривень за кг). Мене частували неймовірно смачною фетою (680 гривень за кг).


Також раджу їхні йогурти та молоко. Спробуйте йогурт золотий з куркумою, корицею, сиропом агави та імбирем, і йогурт зі смаком Тайської Орхідеї – жителі азіатських країн застосовують цей компонент при лікуванні багатьох захворювань та недугів. Вартість йогуртів 52 гривень 290 гр.

Продовжила розганяти апетит в’яленими помідорами. Українські в’ялені помідори, вирощені в Херсоні,  не містять консервантів - і це відчувається з першого томату. Зачарували “класичні з ароматом середземноморських трав” та “пікантні з ароматом розмарину та червоного перцю”. Виробники рекомендують смакувати перші з грінками білого хлібу, моцарелою та рожевим напівсухим вином, а другі – з білими грінками, витриманим козиним сиром та червоним сухим вином.  Ціна таких помідорів 65 гривень у баночці 175 гр, та 85 гривень за 275 гр.

Після перекусу ноги понесли мене до м’ясних лавок. Обов’язково скуштуйте м’ясо копчене, в’ялене та сиров’ялене у Meat&Roses. А ще у цього виробника можна замовити люля-кебаб, витримані стейки, шашлики і свіжу конину - halal. Мене особливо вразила ковбаса чорізо з телятини та конини – 600 гривень за кг, сиров’ялена ковбаса з ягняти з чорнилами каракатиці - 550 гривень за кг, ребро махан з конини – 700 гривень за кг та копчена баранина – 600 гривень за кг.

Якщо більше любите рибку – вам до FishCraft. Рибу коптять на дровах та стружці фруктових дерев двома способами – гарячим та холодним. Пропонують виробники переважно морську рибу, а з прісноводних лише осетр (або ще більш вживана назва стерлядь) – 60 гривень за 100 гр та мармуровий сом холодного та гарячого копчення – 25 гривень за 100 гр.


Я куштувала Атлантичну скумбрію г/к на дровах (90 гривень за 100 гр) та сріблястого лосося х/к (60 гривень за 100 гр). Такої смачної рибки я давно не куштувала! Власники коптильні ще рекомендують оселедця норвезького гарячого копчення (60 гривень за шт.) та салаку холодного копчення (15 гривень за 100 гр).

Ще один продукт, без якого всі попередні іноді просто не смакують, або смакують не в тій мірі - соуси, джеми та мармелади. Ви просто мусите скуштувати продукцію від Confiture гастромайстерня. Їхні соуси The Eatles, гірчиці, джеми, варення та пасти – витвір мистецтва. Соус гострий чилі – неперевершений, підходить під будь-яку страву (75 гривень). Ще рекомендую соус ананас-імбир (85 гривень) - він ідеальний під морепродукти,  брусничний соус (75 гривень) – під м’ясо те, що треба.


Конфітюри теж вражають різноманітністю вибору та смаків. Під сир найкраще взяти джем слива-горіх-вино (69 гривень). Ще я була у захваті від мармеладу апельсиново-імбирного (79 гривень), варення абрикосового бабусиного (89 гривень) і конфітюру із чорниці з м`ятою (69 гривень). А смак дитинства вам нагадають солона карамель та арахісова паста (59 гривень).

Прийшла черга напоїв. Почнемо з пива. Воно було представлено чималою кількістю виробників, але я особисто рекомендую спробувати крафтове пиво від “КрапкаКома” - літературного паба в центрі Києва, який має свою пивоварню. На фестивалі вони запропонували мені American stout (“Ніч у Солохи”), Ginger Ale (“Я їду додому”) і Munich Helles (“Дід Семен так любить сонце”). А суто для дівчат я раджу “Полуничне” і “Лісову пісню” - солодкувате і не дуже міцне пиво. Все пиво коштує 44 гривень за 0,33 літра і 48 гривень за 0,5.


Ще один виробник, який вартує уваги і який був представлений на фесті  - RocketBrew.

Чудові дівчата пропонували два види пива (на розлив та в пляшках) - American Pale Ale з легкою гірчинкою і цитрусовими нотками, та American Stout зі смаком шоколаду і кави. На розлив коштувало 50 грн за 0,5 літра.


Далі рухаємося до наливок. На перше місце, мабуть, поставлю Pushka Craft і їхню “М’ятну Смородину”! Ця настоянка має неймовірний смак і ви точно не втримаєтесь і купите її. Але оригінально смакують всі: малина, апельсимон, жгуча полуниця, лаймовий бітер і вінішко. Остання – не зовсім наливка, це купаж червоних сортів європейського винограду. Поки що ціна 150 гривень за 0,5 літра всі настоянки, вінішко -120 гривень.


Ще одні наливки, які варто не оминути увагою, бо вони мають витончені і незвичні смаки - OakBridge. У них мені дуже сподобався “Солод”, “Пряний Дуб”, “Барбарис” і “Підступний банан”. 0,5 літра коштує 200 гривень, але є і пляшечки по 0,2 л за 90 гривень. Ще є чудовий дегустаційний сет по 0,2 л, де представлені майже всі шість видів настоянок за 300 гривень.

А ще хлопці кажуть, що на основі їх настоянок можна зробити цілу купу смачних коктейлів і вони можуть поділитися їхніми рецептами. Наприклад, “Криваву мері” на основі “Солоду”, який ідеально підходить для приготування цього напою.

Ще одні настоянки, які теж варто скуштувати - Voevodka. Їхній виробник пропонує дуже велику різноманітність смаків. З тих, які б я радила - “Копчена груша”, “Хрінівка”, “Чорнослив” і “Яєчний лікер”. Останній – хіт-продаж і точно сподобається жінкам, бо нагадує бейліз. Вартість всіх настоянок - 180 гривень за 0,5л.

Також смачно поїсти можна було минулими вихідними на “Вуличній Їжі”. Деякі з фудкортів, які пропонували свої страви відвідувачам, я вже встигла відвідати під час “Кураж Базару”. Але більшість з них потрапили на мої очі вперше.

Читайте: Індія на “Даринку”: смачний “Кураж Базар” (фото, відео)

Почала з Midiya.Ua. Рекомендую спробувати мідії, начинені рисом із спеціями - дуже смачна закуска, я такою ласувала у Стамбулі у великій кількості. Коштують зовсім недорого – 15 гривень за штуку.

Обов’язково спробуйте крокети від  Croquer. Раджу з сиром брі – 80 гривень, з моцарелою та абрикосом – 70 гривень, та із сиром чедер – 80 гривень. Ціна - за 5 шт. Але фішка – дор блю (90 гривень).


Не оминіть увагою наступної “Вуличної Їжі” ресторан “Барви” – вони годували божественими варениками із щуки – 105 гривень за 5 шт. та котлетами по-київські зі шпинатним соусом – 75 гривень за 3 шт. В якості солодкого можна взяти шматок “Київського торту” за 65 гривень, який “Барви” роблять самостійно.

Раптом захочете чогось гострого та пікантного. Тоді вам до “Кітаіка”. Я тут насолоджувалася немами з куркою та тофу – 1 шт. за 40 гривень. Також дуже апетитно виглядали їхні в`єтнамські шашлики (курка, креветка, сом, тофу) і рисова локшина. З морепродуктами порція 135 гривень, з куркою та овочами – 90 гривень.


Якщо не наїлися і хочеться ще - вам до української їжі. Минулого разу я рекомендувала пельмені від “П.Пельмени”, а цього разу раджу зазирнути до VRNKO. Компанія пропонує величезний вибір вареників – парених і варених. Можна взяти штуку, а можна порцію. З солоних вареників на пару ліплять з мясом (30/90 гривень), капустою і томатом (25/75 гривень), картоплею та цибулею (20/60 гривень), рікотто та шпинатом (25/75 гривень). Із солодких є з вишнєю (варені) і з маком (парені).

Якщо ж кортить посмакувати рибою – однозначно йдіть до Fish Market. Лосось, сібас та дорадо виглядають дуже апетитно (85 гривень 100 гр.). А ще вони пропонують макрель і червоного окуня. Я куштувала креветки на шпажці (100 гривень), приготовані на грилі.

Рибою, але зовсім іншою, також можете поласувати на точці “Баркас”. Тут смажені анчоуси за 100 гр. коштують 60 гривень, а корюшка – 70 гривень.

І не забудьте підсолодити своє життя - скуштуйте неймовірні Churros (чурос), іспанські пончики. Я їх вперше спробувала в Іспанії, де вони на кожному кроці. 6 шт. коштують 60 гривень, а три з різноманітними соусами – 100 гривень.


З напоїв відмічу одну пивоварню, але реально дуже круту - крафтове пиво від  Alt Bier має витончені і цікаві смаки. Хлопці виробляють його у Харкові, шкода що поки що воно не представлено, крім фестивалей, у Києві. Мені найкраще смакувало French Ale (французький ель). В асортименті ще: “Кабінетне чорне”, “Golden Ale”, “Чеський Pilsner”. Ціна за 0,3 – 50 гривень, за 0,5 – 70 гривень.


Для тих, хто любить коктейлі – Bar Zloi Krolik готує дуже смачні коктейлі всього на всього від 70 до 100 гривень. Мені запропонували Planters Punch – на золотистому ромі, ананасовому соці, сиропі гренадину та ангустурі. Також можна скуштувати на наступній “Вуличній Їжі” класику від Злого Кролика – це Hugo, Gin Garden, Strawberry Margarita, Vanilla Cuba.


До речі наступна “Вулична їжа” відбудеться з 3 по 5 серпня як завжди на “Арт-Платформі” і відмічатиме 5 років свого існування. Обіцяють святкувати з розмахом та за участі українських фермерів і крафтових виробників Local Food Market.

Наступні “Всі. Свої Гастрономія” проходитиме 4-5 серпня.

А цими вихідними знову стартує “Кураж Базар”, який я звичайно планую відвідати. Цього разу він буде благодійний – весь прибуток від фесту відправиться дітям. Фуд-корти будуть представлені 50 найкращими закладами. Тож приходьте - будемо Смакувати Разом!

Якщо ж не вийде – читайте мою сторінкутам точно буде вся інформація з події в деталях.

Читайте: Мария Банько: “Программа по развитию гастрономического туризма в Украины - это поле неиспользованных возможностей”

Фото автора

KиевVласть

Інна Гордієнко

Теги: ресторанная критика, уличная еда, гастро балкон, новости киева фуд блогер, новости киева фуд блогер, все свои

вівторок, 19 березня 2024 г.
10:04
ЄС розробляє закон про спрямування в Україну прибутків заморожених активів рф, - Bloomberg
09:45
Інженерними підрозділами ЗСУ з початку року знешкоджено понад 7,5 тис. вибухонебезпечних предметів
09:23
На столичному пішохідно-велосипедному мості знов тріснуло скло, - ЗМІ
09:01
Протягом минулої доби відбулося 61 бойове зіткнення, - Генштаб ЗСУ
понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
17:27
Столичні правоохоронці повідомили про підозру організаторам черговой схеми незаконного виїзду за кордон (фото)
Календар подій
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
19 березня 2024 г. 09:00
У столичних судах вирішується доля Венеціанського і Труханового островів
Офіс Генерального прокурора вже більше року працює над тим, щоб у судовому порядку заборонити КП “Плесо” встановлювати прибережні захисні смуги на Венеціанському і Трухановому островах у Києві. На переконання прокурорів, в цих рекреаційних зонах і без того апріорі “лімітована” будь-яка господарська діяльність, а тому оголошення там захисних смуг може створити хибне уявлення про відсутність відповідних обмежень на цих та інших островах Дніпра. Наразі Генпрокуратура має успіхи у цій справі – вона виграла вже дві інстанції, але КП “Плесо” ще може скористатися своїм правом на касаційне оскарження. Враховуючи відсутність затверджених Київрадою ДПТ островів, навіть найбільшого Труханового, наразі загроза їх забудови виглядає досить суттєво.
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.