п'ятниця, 17 травня 2024 г.

Послідовниця Марії Каллас виступить у Нацопері

Послідовниця Марії Каллас виступить у Нацопері

Цього сезону Національна опера України підготувала для своїх прихильників багато приємних сюрпризів. Так, до участі в репертуарних постановках запрошені вітчизняні оперні співаки, які працюють за межами батьківщини і здобули світове визнання. Серед них заслужена артистка України, лауреат найпрестижнішої оперної нагороди світу Гран-прі конкурсу ім. Марії Каллас славнозвісна Ольга Микитенко. Крім того, Ольга - запрошена солістка Metropolitan Opera (США), Gran Teatre del Liceu (Іспанія), Royal Opera House (Швеція), Teatro dell’Opera di Roma та Teatro di San Carlo (Італія). 24 жовтня 2015 р. примадонну можна буде почути у партії Віолетти в опері Дж.Верді “Травіата”, а 29 жовтня вона виконає партію Лю в опері Дж.Пуччіні “Турандот”.

Як стало відомо KV, саме з виконання головної партії у “Травіаті” почалася творча кар’єра Ольги Микитенко. Тоді їй, молодій стажерці знаменитого театру, випала нагода терміново замінити виконавицю головної партії. Тож 5 квітня 1995 р. відбувся дебют Ольги Микитенко на сцені Національної опери. Трохи згодом вона вже співала партії Джільди в “Ріголетто”, Мімі в “Богемі”, Марфи в “Царській нареченій”, Мікаели в “Кармен”, Тетяни в “Євгенії Онєгіні”. Наразі саме роль Віолетти залишається для співачки однією з найулюбленіших. У 1997 р. Ольга Микитенко взяла участь у конкурсі ім. Б.Христовав в Софії (Болгарія), де отримала четверту премію. А ще за рік поїхала на найпрестижніший конкурс вокалістів світу у Барселону (Іспанія), де їй присудили другу премію (першу того року не присуджували). Але найголовнішою нагородою була спеціальна премія за унікальність тембру (Voceextraordinari), що присуджується потенційним зіркам і дає право на дворічне стажування в Академії ліричних голосів італійського міста Озимо. Однак Ольга не скористалася цим шансом і не отримала премію в розмірі $10 тис., оскільки хотіла закінчити навчання в Києві. На хвилі радощів від захоплення журі та овацій іспанської публіки артистка почала готуватися до престижного конкурсу ім. Марії Каллас в Афінах (Греція). Інша програма, інші умови, три іноземні мови (артистка виконує твори мовою оригіналу) - і лише місяць на підготовку. А обрала Ольга Микитенко цей конкурс саме тому, що, на відміну від багатьох інших міжнародних співочих змагань, там потрібно було виконувати твори різних епох. Ольга співала французькі арії, старовинну музику Генделя, Гайдна, Моцарта, російські та німецькі романси. Оскільки це конкурс професіоналів високого ґатунку, то для участі в ньому треба було заручитися рекомендаціями директорів театрів, мати лауреатське звання, досвід роботи на сцені, адже перемога давала світове визнання. У різні роки членами журі були Іліана Котрубас, Луїджі Альвар, Артур Ейзен, Ірина Архипова. Конкурс ім. М. Каллас не надто щедрий на премії. У його статуті сказано, що Гран-прі присуджується видатній співачці (сопрано), що претендує на статус оперної Діви. Голос вокалістки повинен бути максимально наближеним до голосу Марії Каллас. Неймовірно, але Ольга Микитенко дістала Гран-прі цього конкурсу, що зумовило події, пов'язані з її подальшою кар'єрою.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Наступні декілька років Ольга Микитенко виступала винятково на фестивалях, в тому числі на “Гала-лірика”, почесним Президентом якого є Пласідо Домінго. В Іспанію українську співачку запросили як лауреата конкурсу ім. Франциско Віньяса. І знову тріумфальне виконання арії Віолетти! Фестиваль транслювали в прямому ефірі радіо й телебачення. Інтерес публіки був настільки великим, що до організаторів звернулися багато провідних телеканалів за дозволом транслювати заключний концерт практично в усіх європейських країнах. І вони такий дозвіл отримали. Це був тріумф української співачки! Потім Ольга виступила в містах Сантьяго-де-Компостелло і Луго з двома сольними концертами. Перше відділення - російська та українська музика: романси Петра Чайковського, Сергія Рахманінова, Михайла Жербіна. У друге відділення було включено шість італійських арій з опер “Сомнамбула” і “Норма” В. Белліні, “Лючія ді Ламмермур” Г.Доніцетті, “Севільський цирульник” Дж. Россіні, “Ернані” і “Травіата” Дж. Верді. Програма виявилася cкладною, але одразу після концертів вже і місцеві критики стали порівнювати виконавицю з легендарною Марією Каллас.

Отже, до уваги українських глядачів – неймовірно прекрасний голос співвітчизниці зі світовою славою в операх “Травіата” і “Турандот”.

КиевVласть

Кристина Шевченко

Теги: новости киева, опера, ольга никитенко, оперная певица

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій