Стиль

Перська мініатюра оживе на сцені Київського муніципального академічного театру ляльок

13 сентября 2017 г. 13:50

Перська мініатюра оживе на сцені Київського муніципального академічного театру ляльок

16 вересня 2017 року  Київський муніципальний академічний театр ляльок ((вул. Миропільська, 1) відкриває 34-ий сезон прем’єрою мюзиклу «Алі-Баба». Початок вистав: 11:00/ 13:00/ 15:00

Про це KV повідомила керівник літературно-драматургічної частини театру Ольга Байбак.

Літературний матеріал – відома п’єса Веніаміна Сміхова, легка, іронічна, часом пародійна. У варіанті театру герої говоритимуть українською (переклад Володимира Підцерковного). Музика – засл. арт. УРСР Володимира Бистрякова. Постановка цієї вистави є продовженням започаткованої директором-художнім керівником театру засл. діячем мистецтв України Олександром Чуніхіним програми «Казки народів світу».

Подписывайтесь на новости «КиевVласть»
 

Режисер-постановник Михайло Урицький, чиї вистави за останні кілька років неодноразово ставали лауреатами «Київської Пекторалі», зазначає, що «Алі-Баба» – це комедія масок. Але уточнює – масок саме театру ляльок і просить не  плутати з комедією дель арте.

За задумом художника-постановника Миколи Данька, герої і декорації вистави ніби сходять з перських мініатюр – витончені, яскраві, детально прописані. Саме цим продиктований і вибір пласких ляльок. Сьогодні вони використовуються не часто, в основному, як допоміжні. Але в «Алі-Бабі» вони  головні.

Творчий тандем Михайла Урицького і Миколи Данько для театру – це завжди успіх. Їхня остання спільна робота «Чому довгий ніс у слона» принесла театру дві номінації премії «Київська пектораль» та перемогу в номінації «Креативна робота» за сценографію та дизайн ляльок 25-ий Міжнародного фестивалю театрів для дітей (м. Котор, Чорногорія).

Минулий сезон позначився для театру участю у трьох міжнародних фестивалях: ХХІІІ Міжнародний фестиваль театрів ляльок «SPOTKANIA»  (м. Торунь, Польща), жовтень 2016 р.; Міжнародний фестиваль театрів ляльок «DniproPuppetFest» (м. Дніпро), грудень 2016 р.; 25-ий Міжнародний фестиваль театрів для дітей (м. Котор, Чорногорія), липень 2017 р. На обох закордонних фестивалях постановки театру були відзначені дипломами журі.

До кінця 2017 року театр планує здійснити постановку ще двох вистав, одна з яких – для дорослого глядача. А наприкінці вересня та у жовтні трупа візьме участь у чотирьох фестивалях театрів ляльок.

КиевVласть