середа, 3 липня 2024 г.

“Орестея”: разврат или эстетика?

“Орестея”: разврат или эстетика?

Спектакль “Орестея” является совместным проектом Киевского независимого театра “Мизантроп” и театра на Подоле. Современная постановка создана по мотивам античных мифов, трагедий Эсхила и Еврипида. Издание КиевVласть посетило спектакль и делится с читателями своими впечатлениями.

Сюжет

Во время Троянского похода царя Агамемнона его жена Клитемнестра отдалась его кузену Эгисфу. Когда тот возвращается с войны, ослепленная любовью Клитемнестра убивает своего мужа. Их сын Орест растет в дали от родины. Повзрослев, он получает приказ от Аполлона отомстить за отца, убив свою родную мать.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

О спектакле

Режиссер постановки Илья Мощицкий известен своими неординарными и эпатажными решениями в творчестве. “Орестея” не стала исключением и благодаря техническим возможностям Театра на Подоле, режиссер воплотил в жизнь свои смелые идеи. Мощицкий использовал все возможные и доступные приемы: компьютерную графику, видеопроекции, музыкальное сопровождение, хореографию. И стоит отметить – приемы сработали, ведь все это в совокупности завораживает и даже гипнотизирует зрителя.

Не последним, а может даже одним из главных решений стало музыкальное оформление Дмитрия Саратского, которое органично дополнило происходящее на сцене. Перфоманс насыщен богатым музыкальным спектром – от оперного пения до психоделики и безумной дискотеки Богов на Олимпе.

В спектакле звучат украинский, русский и древнегреческий языки. Мощинский словно дает понять, что слова вовсе не важны, ведь в некоторых сценах звучит монотонный набор существительных, а чаще всего речь обретает другой окрас в виде горловых звуков – поцокиваний и пощелкиваний.

Действительно, основной посыл “Орестеи” – это пластичные, отточенные движения актеров. Передать античный культ красоты человеческого тела помогают различные визуальные приемы, свет, а главное – хореография талантливого балетмейстера Константина Коваля, замысел которого удалось воплотить не менее талантливым актерам. Они удивляют красотой своего тела и смелостью принятия всех требований режиссера.

Восприятие

Нетрадиционный концепт постановки далек публике, которая привыкла к “классическому театру”. Это было заметно по тому, как неподготовленные зрители, просидев половину спектакля, начали уходить из зала с непониманием происходящего и даже с возмущением. Оно и не странно, ведь “Мизантропы” не дают расслабиться, а скорее напротив – заставляют думать, анализировать, видеть.

Следующий спектакль состоится 14 февраля. Подробнее можно узнать на сайте театра на Подоле.

Фото: http://www.oresteia.com.ua

KиевVласть

Саша Кабачок

Теги: новости киева, спектакль, театр на подоле, мизантроп, орестея, илья мощицкий, дмитрий саратский, константин коваль

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.