вівторок, 19 березня 2024 г.

Музеї онлайн: шедеври світового мистецтва на вашому екрані

Музеї онлайн: шедеври світового мистецтва на вашому екрані

Кожен музей світу має свою унікальну колекцію живопису, скульптури і прикладного мистецтва. Тепер кожен може відвідати найвідоміші експозиції завдяки онлайн-екскурсії, яку пропонують більшість музеїв. На період обмеження масових заходів видання КиевVласть пропонує читачам добірку віртуальних турів, де можна на власні очі побачити шедеври мистецтва.

Музей Ханенків (Україна)


Усі бажаючі можуть здійснити віртуальну прогулянку виставковими залами музею. Основою колекції музею стало приватне зібрання Богдана та Варвари Ханенків – видатних українських колекціонерів та благодійників. Ханенки присвятили створенню колекції понад 40 років. В постійній експозиції можна побачити європейський живопис, скульптуру і прикладне мистецтво епох Західної, Південної та Східної Азії, мистецтво Стародавнього світу: Єгипет, Греція та Рим, руську й українську ікону, українське народне мистецтво, європейську та східну зброю, унікальні пам’ятки й цілі комплекси археології. 

Віртуальний тур: matterport.com

Сайт музею: khanenkomuseum.kiev.ua

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ермітаж (Росія)

Віртуальний тур музеєм Ермітаж дозволить насолодитись колекцією, яка складається з близько трьох мільйонів витворів мистецтва і пам’яток світової культури. В експозицію музею увійшли – живопис, графіка, скульптура, предмети прикладного мистецтва, археологічні знахідки, нумізматика. Серед найвідоміших шедеврів у музеї представлені роботи Леонардо да Вінчі, Рембрандта, Анрі Матісса, Родена та багатьох інших. Датою заснування Ермітажу вважається 1764 рік, коли Екатерина II придбала колекцію живопису у берлінського купця Гоцковського. Сам Ермітаж складається з головного музейного комплексу, Зимового палацу, малого Ермітажу, старого (великого) Ермітажу, театру, та нового Ермітажу. 

Віртуальний тур: hermitagemuseum.org

Сайт музею: hermitagemuseum.org

Лувр (Франція)

Віртуальна подорож одним з найвідоміших музеїв світу перенесе поціновувачів мистецтва у далекі часи античності, відкриє світ східного та західного мистецтва і ознайомить з творчістю найвеличніших художників минулих століть. Лувр складається з кількох відділів, які знаходяться на різних поверхах та ярусах. Перше, що побачить відвідувач – відділ Древнього Єгипту, де заховались сфінкси, гробниці фараонів та плити з мовою перших людей. У відділі живопису можна побачити твори представників епохи Рококо – Ватто, Буше, Фрагонара, Ланкре, а також Мане, Веласкеса, Гої. Як відомо, у Луврі знаходиться легендарна робота да Вінчі “Мона Ліза”, яка крізь століття зачаровує своєю посмішкою. Серед інших шедеврів у музеї можна побачити Венеру Мілоську, апартаменти Наполеона III та багато іншого.

Віртуальний тур: petitegalerie.louvre.fr

Сайт музею: louvre.fr

Британський музей (Великобританія)

Онлайн-подорож музеєм британського мистецтва надасть унікальну можливість детально оглянути багату колекцію, яка налічує близько 8 мільйонів предметів мистецтва. Музей поділяється на кілька секцій, де представлені окремі епохи. На нижньому поверсі можна ознайомитись з галереєю Африканського мистецтва, на першому поверсі розмістились предмети античного мистецтва, єгипетські скульптури, кераміка сходу. Далі можна побачити мистецтво середньовіччя, яке об’єднало декоративне мистецтво, предмети військової справи та інше. Окрім пам’яток давніх часів, музей пропонує шедеври відомих майстрів – гравюри і графіку Мікеланджело, Рафаеля, Рембрандта, Дюрера, рукописи да Вінчі та колекцію монет британського короля Георга IV.

Віртуальний тур: artsandculture.google.com

Сайт музею: britishmuseum.org

Музей мистецтва Метрополітен (США)

Щороку Нью-Йоркський музей мистецтва приймає понад п’ять мільйонів відвідувачів. Музей може похизуватись однією з найбагатших колекцій у світі мистецтва. Музей було засновано у 1870 році. Відтоді колекція поступово поповнювалася новими шедеврами мистецтва за більше ніж 5 тисяч років світової історії – від палеоліту до поп-арту. Головні зали музею налічують предмети єгипетського мистецтва, картин, і скульптур американських художників, зброю та обладунки, грецьке та римське мистецтво, картини європейських художників. Найвидатніші предмети колекції музею – полотна Вермеера, Сезана, Моне, гравюри Хокусая, роботи Веласкеса, Боттічеллі, Тиціана, Дега та багатьох інших.

Віртуальний тур: artsandculture.google.com

Сайт музею: metmuseum.org

Фото: rd.com

КиевVласть

Наталія Грінченко

Теги: карантин, стиль, Київ, метрополітен, мистецтво, музеї, музей Ханенків, лувр, віртуальний тур, он-лайн виставка, Ермітаж, британський музей

понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
17:27
Столичні правоохоронці повідомили про підозру організаторам черговой схеми незаконного виїзду за кордон (фото)
17:05
У Києві спростять порядок встановлення меморіальних дощок
16:45
У Деснянському районі п’яний водій вчинив потрійну ДТП, постраждали двоє водіїв
16:25
Міноборони у лютому заблокувало постачання 264 т неякісних продуктів до військових частин
16:03
Відзавтра, 19 березня, на станції метро “Шулявська” розпочнеться капітальний ремонт ескалатора
Календар подій
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.
Позивний “Тьотя”: за що судитимуть ексгендиректорку столичного КП “Інформатика” Вероніку Малкову
14 березня 2024 г. 09:00
Позивний “Тьотя”: за що судитимуть ексгендиректорку столичного КП “Інформатика” Вероніку Малкову
Столичні правоохоронці завершили слідство відносно ексгендиректорки та діючої заступниці керівника КП “Інформатика” Вероніки Малкової (на колажі). Наразі вона офіційно є обвинуваченою у розповсюдженні даних з вуличних камер відеонагляду, які встановлювалися в Києві за рахунок коштів міського бюджету. За цей злочин посадовиці загрожує до 5 років позбавлення волі, але яким буде кінцевий вердикт Шевченківського райсуду, покаже час. Так, слідчі встановили, що Малкова спільно ще з двома особами, один із яких є її підлеглим, допомагали громадянам, зокрема, встановлювати маршрути переміщення транспортних засобів по місту. Такий процес вони називали “розшуком”, а тодішня очільниця “Інформатики” навіть мала “позивний” – “Тьотя”. При цьому, в КМДА і Київраді, схоже, не поспішають робити свої кроки щодо покарання винних. Малкова повернулася до роботи після відсторонення у березні 2023-го, а ініціатива депутатського корпусу щодо створення спеціальної комісії, яка розслідує такі інциденти, так і не була офіційно запроваджена.