п'ятниця, 24 січня 2025 г.

Людина - маріонетка соціальних мереж?

Людина - маріонетка соціальних мереж?

Сьогодні практично кожен з нас не може уявити життя без соціальних мереж. Не мають вікових обмежень, доступні для використання людям усіх верств суспільства. Соціальні мережі – одна з найбільш швидко зростаючих галузей у світі.

Інтернет,  безумовно, приніс в життя людей нові можливості та зробив його зручнішим. Але є й зворотній бік. Зараз ми розберемося, в чому переваги та недоліки соціальних мереж у нашому житті. 

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Однією з важливих можливостей стала віддалена робота. Блогери, таргетологи, редактори та сторісмейкери наразі є дуже затребуваними. Ці професії відкрили можливість людям працювати у комфортних для себе умовах будь-де, маючи лише доступ в інтернет та потрібний девайс. До того ж, багато медіа-професій не потребують спеціального навчання та багаторічного досвіду. Під час пандемії робота в інтернеті стає все більш потрібна та доступна. Деякі компанії, що перейшли на віддалену систему роботи, знайшли в цьому переваги та не збираються повертатися в звичайний режим.

Джерело: https://flic.kr/p/TovhbT

Навчання та ЗМІ. Наразі особливо значущою стала освітня сторона соціальних мереж. Діти, що перебувають на дистанційному навчанні, використовують різні майданчики, як-от: Zoom, Classroom, Viber, Facebook, Instagram. Безсумнівно, це яскравий приклад користі соціальних сервісів та мереж, які навряд чи втратять попит після завершення пандемії. 

Крім того, ми можемо спостерігати безліч корисних безкоштовних курсів, майстер-класів, читати безліч цікавих статей, книжок, вчитися всьому – від шкільних предметів, до малювання чи грі на музичних інструментах. Також інформування людей завдяки соцмережам стало невід’ємною складовою ЗМІ. Газети, радіо та, навіть, телевізор стали другорядними засобами. Інтернет надав доступ до будь-якої інформації в будь-який час, у порівнянні з іншими медіа засобами.

Комунікація. Не можна не сказати про ведення особистих блогів у соцмережах та спілкування з людьми. Сьогодні кожен має змогу проявити себе у блозі, поділитися з підписниками вміннями, досвідом та емоціями. Люди відкривають завісу свого життя, ділячись ним з іншими, хтось навіть заробляє на цьому. Інтернет дозволяє спілкуватися незважаючи на відстань, мову, країну тощо.

Але при всіх цих значних плюсів існують не менш значні мінуси, котрі потрібно знати кожному, щоб забезпечити собі комфортне та безпечне користування соцмережами.

Не вся інформація в мережах може бути безпечною та правдивою. Аби запобігти дезінформації читач має перевіряти достовірність джерел та не поширювати непідтверджені факти або плітки. Особливо це стосується людей, що мають численну аудиторію в соціальних мережах. Інформуючи про щось підписників, вони повинні усвідомлювати свою відповідальність. До того ж, для залучення більшої кількості людей, блогери та журналісти іноді використовують гучні заголовки, що не мають зв’язку з дійсністю. Особливо уважно треба ставитися до обмеження інформації для дітей, бо, хоч соцмережі мають вікові рамки, це не дає гарантії повної безпеки для дитини.

Ще одна серйозна загроза – це життя на показ. Деякі люди так захоплюються публічним життям, що забувають про реальність та живуть заради схвалення з боку суспільства. Так, соцмережі позбавляють нас відчуття самотності, але не слід забувати, що жити потрібно в реальності. До того ж, зайве привертання уваги до свого життя може наражати Вас чи ваших близьких на небезпеку. Ніколи не слід висвітлювати особисті дані, а також інформацію про інших людей без їх дозволу.

У мережах існують свої правила користування, які не слід порушувати аби не натрапити на неприємності. За порушення конфіденційності, плагіат чи дезінформацію Вас може бути притягнуто до відповідальності. 

Фото: https://flic.kr/p/J18KPY

Соціальні мережі – невід’ємна частина життя практично кожної людини, а вміння ними користуватися принесе в Вашу буденність тільки позитивні моменти. Але не слід захоплюватися віртуальним світом, аби не загубитися в реальному житті.

Заглавное фото: https://flic.kr/p/bjfTPp

КиевVласть

Бобрішова Інеса учасниця проєкту Fermata ОКЗ “Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва”

Теги: соцсети, юн-прес

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.