четвер, 12 грудня 2024 г.

Бібліотеки онлайн: де читати електронні книжки

Бібліотеки онлайн: де читати електронні книжки

Велика кількість українських і зарубіжних сайтів надають доступ до класичних і сучасних літературних творів. Видання КиевVласть пропонує читачам добірку електронних бібліотек, де можна безкоштовно прочитати книжки у режимі онлайн. 

Електронна бібліотека “Українка”

Національна бібліотека України імені Вернадського презентує електронну базу даних наукової і художньої літератури. На сайті представлені класичні твори відомих українських письменників, а також класиків художнього слова. До кожної книги можна прочитати короткий опис і познайомитись ближче з автором. Зручний формат електронної книги дає можливість змінювати масштаб, залишати віртуальну примітку на сторінці, де зупинились і переглянути окремі сторінки твору.

Сайт: irbis-nbuv.gov.ua

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Project Gutenberg

Віртуальна бібліотека для тих, то бажає читати твори світових класиків мовою оригіналу. Онлайн-ресурс містить понад 50 тисяч безкоштовних електронних книг. Знайти потрібний твір можна, використовуючи пошук за мовою або тематикою книги. На сайті можна знайти класичні художні твори і дитячі казки з малюнками. Серед останніх надходжень – відредагована збірка творів Вольтера та Шекспіра, “Улісс” Джойса, “Пігмаліон”, міфи Древньої Греції і Риму, а також велика кількість аудіокниг.

Сайт: archive.org

УкрЛіб

Мета сайту – зробити українську літературу доступною для всіх, хто бажає її читати. Унікальність проєкту також у тому, що він пропонує як твори українських класиків, так і сучасних вітчизняних письменників і поетів. Зручний формат сторінки дозволяє зменшувати і збільшувати шрифт тексту задля зручності читання. Крім українських авторів, на сайті присутні також переклади світових бестселерів у скороченому варіанті.

Сайт: ukrlib.com

Open Library 

Бібліотека творів класичної літератури налічує понад мільйон матеріалів різними мовами. Портал працює за принципом віртуальної бібліотеки. Деякі книжки можна прочитати одразу на сайті, а для інших необхідно зареєструватись. В електронній бібліотеці як і в реальній можна позичити книжки, які будуть зберігатись на віртуальній поличці. 

Сайт: openlibrary.org

Флібуста


Одна з найбільших онлайн-бібліотек в Інтернеті. Цей ресурс спеціалізується на російськомовних книжках, але на його сторінках можна знайти книги будь-якого жанру на всіх європейських мовах, включаючи українську. Всього на Флібусті 350 тисяч книжок більш ніж 130 тисяч авторів, при цьому майже 5 тисяч з них українською мовою. Щоб відшукати книжки українською мовою потрібно скористатися відповідним розділом, або вказати при пошуку код “uk” в параметрі “мова”.

Сайт: flibusta.is

Фото: news.lib.berkeley.edu

КиевVласть

Наталья Гринченко

Теги: карантин, стиль, Київ, українка, що читати, бібліотека онлайн, електронні книжки, флібуста, Open Library, укрліб, Project Gutenberg

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.