п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Жители Васильковского района получат по 60 тыс гривен компенсации за моральный ущерб после взрыва на нефтебазе (видео)

Жители Васильковского района получат по 60 тыс гривен компенсации за моральный ущерб после взрыва на нефтебазе (видео)

Компенсацию в 60 тыс. гривен за моральный ущерб обязаны выплатить почти 40 жителям Васильковского района владельцы и арендаторы нефтебазы "БРСМ-Нафта" в селе Крячки (Васильковский район, Киевская область) после взрыва и пожара в июне 2015 года. Такое решение 12 апреля 2018 года вынес Васильковский горрайонный суд Киевской области.

Об этом KV стало известно из сюжета ТСН на канале “1+1”, который вышел в эфир 12 апреля 2018 года.

8 июня 2015 года на нефтебазе "БРСМ-Нафта" в селе Крячки (Васильковский район, Киевская область) произошел взрыв. Огонь охватил три резервуара с бензином. Спасатели несколько часов подряд пытались потушить пожар, но пламя перекинулось еще на несколько резервуаров. Огонь унес жизни 5 человек, 240 тонн нефтепродуктов попали в почву и водоемы. Местные жители жаловались на ухудшение здоровья и ущерб, который нанесен их хозяйствам. И в результате с исками в суд обратилось более 700 человек.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

12 апреля в Васильковском горрайонном суде Киевской области рассматривали дело по искам почти четырех десятков потерпевших. Решение суда – компенсация 60 тыс. гривен за моральный ущерб каждому из истцов. Люди не очень довольны решением суда, ибо в иске требовали компенсацию в 2 млн грн. и потому готовят апелляцию. Юристы же говорят, что и это решение можно считать победой.

“Никогда еще ни на территории бывшего Советского Союза, ни на территории Украины не было такого, чтобы люди обратились в суд о возмещении морального убытка причиненного нарушением их прав на безопасную жизнь и окружающую среду”, - отметил адвокат Сергей Еленин.

По словам авторов сюжета, это судебное решение может стать прецедентом и для других похожих дел, которые до сих пор идут в судах. Однако не исключено, что ответчики, а это аж три компании, тоже будут подавать апелляции, но услышать что-то от них не удалось, ибо никто из тех, кого суд обязал платить на заседание не пришел.

Как сообщала ранее KV, в мае 2016 года Главным следственным управлением Нацполиции было завершено досудебное расследование в уголовном деле в отношении руководителей и работников нефтебазы компании "БРСМ-Нафта" под Васильковом, где в 2015 году произошел пожар. Объявлено о подозрении руководителю нефтебазы и еще трем лицам. А также установлено, что размер убытков, причиненных окружающей среде, составляет более 56 млн гривен.

Читайте: Нацполиция завершила расследование пожара на “БРСМ-Нафта” под Киевом

Фото: скриншот с видео

KиевVласть

Константин Гродзинский

Теги: новости киева, суд, васильков, нефтебаза, новости киевского региона, моральный ущерб

четвер, 28 березня 2024 г.
20:44
У Гостомелі працюватиме перевізний цифровий флюорограф
20:22
Протягом доби зафіксовано 48 бойових зіткнень, - Генштаб ЗСУ
20:02
У Києві розпочали відключати опалення в житловому секторі
19:42
Поліцейські затримали киянина, який через помсту вбив собаку колишньої дівчини
19:23
Бучу відвідала делегація з Боснії і Герцеговини
19:04
ВАКС продовжив обов'язки судді Верховного суду Князєву
18:46
КОВА максимально сприяла правоохоронним органам у затриманні “крота”, - Руслан Кравченко
18:26
Завтра у Димерській громаді частково не буде світла
18:06
Донори крові з Києва - у топі серед команд DonorUA for Teams
17:46
Новий міжнародний залізничний маршрут з Києва до Кошице планують запустити вже цього року
17:21
“Українська команда” передала батальйону “Свобода” велику партію дронів-літаків, – Палатний
17:03
Український гідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища на Київщині
16:46
Ювенальні прокурори зафіксували загибель 537 дітей внаслідок збройної агресії рф
16:26
У президентській резиденції на Липській вирішили відремонтувати каналізацію
16:06
Зеленський представив нового голову Служби зовнішньої розвідки
15:46
Для Голосіївського району столиці збираються накупити цибулин тюльпанів та нарцисів на 1,4 млн гривень
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
26 березня 2024 г. 09:00
Точка забруднення: мешканці Обухівського району обурені розливом мастил на місці свердловини питної води
В Таценках на Обухівщині – скандал навколо підприємства, що планує займатися розливом мастил та оливи. Місцеві жителі вказують, що на земельній ділянці, де будуються виробничі потужності підприємства, розташована свердловина питної води, а поряд — житлова забудова і бювети. На думку мешканців, така наближеність створює ризик забруднення хімією навколишніх джерел. Люди налякані не тільки екологічними ризиками, а й воєнними: росіяни вже неодноразово доводили свій інтерес до підприємств нафтової галузі. Заручившись підтримкою місцевої влади, активісти дійшли аж до Міністерства екології. Однак, підприємство й досі продовжує здійснювати свою роботу. Чого прагнуть мешканці, чи дійсно підприємство загрожує екології села та як у ситуацію планують втручатись владні органи, – дізнавалася КВ.