п'ятниця, 10 травня 2024 г.

Зарубежный эксперт считает, что экстремисты сделали акции протеста в Киеве слишком жестокими

Радикальные группы экстремистов, которые действуют на Майдане и в регионах дискредитируют протестное движение как в глазах граждан Украины, так и представителей Запада, сказал в эксклюзивном комментарии телеканалу БТБ Кристиан Форстнер, директор Бельгийского отделения  Фонда Ганса Зайделя.

Эксперт добавил, что экстремистские действия активистов политических акций резко осуждаются Евросоюзом. “Когда протесты становятся более жестокими, это очень опасно. Когда радикальные группы, такие как “Правый сектор”, злоупотребляют общественными волнениями и  прибегают к насилию это, безусловно, приводит к очень и очень опасному развитию событий, что вызывает критику, в частности из-за границы, всего движения в целом”, — сказал Форстнер.

Он добавил, что мирные протесты — приемлемая форма выражения своих политических взглядов, но эти акции не должны становиться откровенно жестокими и блокировать функционирование государства. “Никто не поддерживает жестокие действия. Это четкий сигнал со всех сторон. Мы уважаем общество и протестующих, выходящих на улицы даже в суровый мороз, чтобы высказать свое недовольство. Это одно дело. Однако протесты должны быть мирными и в границах  свободного выражения этого мнения. С другой стороны, нет толерантного отношения к откровенно жестокому протесту, цель которого — парализовать правительство и функционирование государства”, — сказал эксперт.

По словам Форстнера, представители оппозиции должны отмежеваться от экстремистских действий радикальных политических групп и выступить с осуждением фактов насилия и захвата зданий. “Каждый должен четко осознавать разницу между насилием и протестом. То же касается и оппозиции. Они должны дистанцироваться от радикальных групп и осудить насилие. Они должны осуждать блокирование правительственных и местных органов власти. Это такие формы протеста, от которых оппозиционные силы должны отказаться”, - подчеркнул эксперт.

Форстнер отметил, что сейчас очень важным является продолжение политического диалога для урегулирования ситуации, а все стороны конфликта должны  четко осознавать риски и избегать любого дальнейшего ухудшения ситуации.

Теги: майдан, протест, форстнер

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.